Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Firma MetaPack Poland otworzyła laboratorium na Uniwersytecie Zielonogórskim

Redakcja
Od lewej: prof. dr hab. inż. Andrzej Obuchowicz - dziekan Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, Marcin Wójcicki - prezes zarządu MetaPack Poland, David Jack -  Chief Information Officer MetaPack London, prof. dr hab. Zdzisław Wołk - prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą i studenci biznesu elektronicznego
Od lewej: prof. dr hab. inż. Andrzej Obuchowicz - dziekan Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, Marcin Wójcicki - prezes zarządu MetaPack Poland, David Jack - Chief Information Officer MetaPack London, prof. dr hab. Zdzisław Wołk - prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą i studenci biznesu elektronicznego
W czwartek, 10 grudnia niewielka sala na Uniwersytecie Zielonogórskim pękała w szwach. A to za sprawą studentów kierunku biznes elektroniczny, którzy pojawili się tutaj, aby zobaczyć nowe laboratorium, które specjalnie dla nich ufundowała firma MetaPack Poland.

 

- To będzie nasze laboratorium  - mówiła nam w czwartek Lidia Majewska, studentka pierwszego roku biznesu elektronicznego. - Cieszę się, że w końcu mamy w pełni wyposażone laboratorium, dedykowane tylko dla naszego kierunku.

Biznes Elektroniczny to jeden z pierwszych kierunków praktycznych, jakie zostały powstały na Uniwersytecie Zielonogórskim. W jego utworzenie zaangażowała się firma MetaPack Poland. W czwartek przekazała uczelni nowoczesne Laboratorium Systemów Informatyki Biznesowej. To sprzęt komputerowy i, co najważniejsze, oprogramowanie wykorzystywane przez globalnych liderów branży e-commerce. Studenci będą więc mogli od podszewki poznać najnowocześniejsze rozwiązania stosowane obecnie na świecie. 

- To bardzo ważny dzień dla współpracy biznesu i uniwersytetu - mówił David Jack, Chief Information Officer MetaPack London. Podkreślał zasługi Marcina Wójcickiego, prezesa polskiego oddziału, który zbudował w Zielonej Górze bardzo dobry zespół. - Firma coraz więcej inwestuje w Polsce i szuka talentów. Być może są na tej sali - dodał.

- Cały zespół MetaPack cieszy się, z tego, że wspólnie z Uniwersytetem możemy dzielić się ze studentami wiedzą na temat tego, co jest istotne dla biznesu elektronicznego. Ważna jest teoria, ale równie ważna jest wiedza praktyczna - podkreślał prezes Wójcicki. 

Radości nie kryli także pracownicy UZ. - Nie jest to otwarcie autostrady, nie jest to uruchomienie bloku energetycznego wielkiej elektrowni - rozpoczął swoje wystąpienie prof. dr hab. Zdzisław Wołk, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą. - Jest to po prostu mała sala laboratoryjna, ale dla nas niesłychanie ważna. Jest to wymierny sposób wiązania nauki z przemysłem, z gospodarką.

- Uczelnia nie jest w stanie wykształcić własnymi siłami absolwentów możliwie najlepiej dopasowanych do rynku - dodał prof. dr hab. inż. Andrzej Obuchowicz, dziekan Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki. - Ścisła współpraca między uczelnią a firmą umożliwia studentom kontakt z najnowocześniejszą technologią zanim trafią do przemysłu.

 

Firma MetaPack jest dostawcą rozwiązań do zarządzania procesem wysyłki dla wiodących przedsiębiorstw handlowych z branży e-commerce. Współpracuje z ponad 300 przewoźnikami i usługodawcami pocztowymi umożliwiając dostarczenie ponad 400 milionów paczek każdego roku na całym świecie. Pracuje m.in. z DHL, DPD, UPS, Royal Mail, Fedex, Hermes i zewnętrznymi dostawcami usług logistycznych (3PL) takimi jak: Kuehne and Nagel, DHL Supply Chain i Seko Synergy.

ZOBACZ  ZDJĘCIA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska