Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Firmę z Zielonej Góry dostrzegł prezydent RP

(oprac. staw)
Lechosław Ciupik, prezes firmy LfC
Lechosław Ciupik, prezes firmy LfC
LfC - przedsiębiorstwo z Zielonej Góry znalazło się wśród wielkich firm z Polski, które otrzymały już nominacje do nagród gospodarczych Bronisława Komorowskiego, prezydenta RP.

Czytaj też: Biznes pisze protesty do ministra sprawiedliwościDrugiego czerwca 2011 roku zebrała się kapituła nagrody gospodarczej prezydenta RP w składzie: przewodniczący: - dr Wiesław Rozłucki oraz członkowie: prof. dr hab. Witold Abramowicz, prof. dr hab. Adam Budnikowski, dr Andrzej Byrt, prof. dr hab. Aniela Dylus, prof. dr hab. Marian Gorynia, Paweł Jabłoński, prof. Leszek Jasiński, prof. dr hab. Janina Jóźwiak, prof. dr hab. Włodzimierz Kurnik, Paweł Ławiński, Tadeusz Mosz, prof. dr hab. Roman Niestrój, prof. dr hab. Maciej Nowicki, Marcin Piasecki, Paweł Samecki, Jerzy Sikora, prof. dr hab. inż. Jan Ślusarek, Mariusz Walter, Józef Wancer, prof. dr hab. Tadeusz Więckowski.

Kapituła wybrała z 68 zgłoszonych kandydatów 13 firm. W kategorii Innowacyjność wskazano cztery, a wśród nich LfC sp. z o.o. z Zielonej Góry. Laureatów wybierze z nominowanych sam prezydent RP. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 14 czerwca 2011 roku na uroczystości 90-lecia Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

Nauka i biznes razem
Czytaj też:
Pomysł na biznes. Własna kawiarnia

Jak przedstawiana jest w informacjach kapituły konkursowej firma LfC? To innowacyjne przedsiębiorstwo oferuje wyroby medyczne stosowane w chirurgii ortopedycznej i neurochirurgii. Stworzyła System Kręgosłupowy DERO, który daje możliwość leczenia wielu schorzeń, na całej długości kręgosłupa, od głowy do kości krzyżowej, dla różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Aktualnym potencjałem LfC są m.in.:

  •  Umiejętność identyfikacji niszy bioinżyniersko-medycznej w obszarze wyrobów medycznych i schorzeń kręgosłupa.
  •  Ponad 20.000 operacji na kręgosłupie wykonanych w kraju i na świecie.
  •  Ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu działalności (m.in. doświadczenie w prowadzeniu projektów celowych, oraz w realizacji projektów finansowanych ze środków unijnych; blisko 400 publikacji; własne sympozja, konferencje, wystawy krajowe i zagraniczne; 13 patentów i 5 zgłoszeń wynalazczych, zastrzeżone znaki towarowe; krajowa i zagraniczna współpraca umowna z wiodącymi jednostkami naukowymi medycznymi i technicznymi oraz branżowymi towarzystwami, międzynarodowa Rada Naukowa skupiająca najwybitniejszych chirurgów i biomechaników kręgosłupa, konsultująca i weryfikująca działalność firmy w zakresie rozwoju i upowszechniania polskich metod leczenia kręgosłupa; umowa o prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych na rzecz firm w USA).
  •  Doświadczenie w prowadzeniu działalności wdrożeniowo-inwestycyjnej (w tym wdrożenie do praktyki produkcyjnej i klinicznej):
  •   Doświadczenie dydaktyczno-szkoleniowe: w tym w organizacji warsztatów, konferencji, sympozjów – status jednostki upoważnionej do prowadzenia kształcenia podyplomowego lekarzy-chirurgów i pielęgniarek-instrumentariuszek.

     

Po pierwsze: rozwój
Czytaj też:
Po programie Magdy Gessler musieli zamknąć lokalLfC jako jednostka innowacyjna prowadzi działalność badawczo-rozwojowo-wdrożeniową oraz szkoleniowo-treningową. Od początku działania firmy podlegają regule: „If we do... we do it best”, dlatego też szczególny nacisk kładziony jest na rozwój naukowy oraz stworzenie szerokiego zaplecza badawczego. Działalność prowadzi we współpracy z licznymi jednostkami naukowymi krajowymi i zagranicznymi. Na innowacyjne działania firma przeznacza corocznie 60-80 proc. zysku. Obszar badawczy to szeroko rozumiana inżynieria biomedyczna w zakresie leczenia schorzeń/dysfunkcji układu kostno-mięśniowo-nerwowego kręgosłupa za pomocą implantów wszczepiennych.

Podstawowym celem firmy jest wytwarzanie i wprowadzenie na rynek nowoczesnych bio-wyrobów, wchodzących w skład System Kręgosłupowy DERO.

Rynek i odbiorcy

Od lat rynek wyrobów medycznych przeznaczonych do chirurgicznego leczenia kręgosłupa jest zdominowany przez światowych potentatów w branży medycznej, głównie amerykańskich. Głównymi odbiorcami produktów firmy LfC są szpitale i kliniki w Polsce oraz dystrybutorzy wyrobów medycznych. Poza krajem wyroby medyczne są sprzedawane m.in. do Belgii, Niemiec, Turcji, Izraela, Meksyku. Wyroby medyczne zielonogórskiej firmy stosowane są w ponad 60 oddziałach ortopedyczno-urazowych i neurochirurgicznych wykonujących zabiegi operacyjne z zastosowaniem implantów kręgosłupowych. 

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska