Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Firmy z Kostrzyna wspierają kulturę

Beata Bielecka 095 758 07 61 [email protected]
Koncert Stanisława Soyki był jednym z siedmiu zaplanowanych na ten rok w ramach Strefy Dobrej Muzyki
Koncert Stanisława Soyki był jednym z siedmiu zaplanowanych na ten rok w ramach Strefy Dobrej Muzyki fot. Beata Bielecka
Także w tym roku lokalne firmy, które od dawna angażują się w pomoc mieszkańcom, sponsorują kulturę i sport, nie będą żałować grosza. Dzięki nim do miasta przyjadą gwiazdy muzyki, a młodzi sportowcy będą mogli się rozwijać.

Zdzisław Garczarek, szef Kostrzyńskiego Centrum Kultury, żegnając się niedawno z publicznością po koncercie Stanisława Soyki zapowiedział, że w tym roku do miasta przyjedzie jeszcze nie jedna gwiazda. W kwietniu wystąpi duet Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turnau, a także kabaret Paranienormalni. W programie na ten rok jest też m.in. recital Jacka Wójcickiego. - Bez wsparcia ze strony Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która sponsoruje cykl Strefa Dobrej Muzyki, nie mielibyśmy szans organizować imprez na tak wysokim poziomie, bo zaproszenie gwiazd sporo kosztuje - przyznaje Z. Garczarek. Izabela Fechner z K-SSSE o pieniądzach nie chce mówić, ale podkreśla, że Strefa Dobrej Muzyki to 7-8 koncertów rocznie. - Odbywają się regularnie i coraz częściej na koncerty przyjeżdżają także mieszkańcy innych miast, których przyciągają znane nazwiska - dodaje. Od kilku lat Strefa daje też pieniądze na festiwal muzyki klasycznej Kostrinella.

Bez wsparcia ze strony Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która sponsoruje cykl Strefa Dobrej Muzyki, nie mielibyśmy szans organizować imprez na tak wysokim poziomie, bo zaproszenie gwiazd sporo kosztuje

- Angażujemy się nie tylko we wspieranie kultury, ale też działamy na rzecz szkół, przedszkoli, pomagamy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji - wylicza I. Fechner. Dzięki temu lepsze warunki do trenowania mają zapaśnicy z klubu Olimp i piłkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Czwórka. Co roku podczas Przystanku Woodstock strefa daje pieniądze na Akademię Sztuk Przepięknych, która jest miejscem spotkań młodzieży ze znanymi politykami, aktorami, ludźmi kultury.

Kulturę wspiera też Arctic Paper. - Czujemy się częścią lokalnej społeczności i przyjmujemy odpowiedzialność za jej wspieranie - tak brzmi fragment Misji przedsiębiorstwa, i tak postrzegana jest firma wśród lokalnej społeczności - mówi Anna Kaczmarek, asystent prezesa. - Od wielu lat jesteśmy mecenasem kostrzyńskiej kultury, pomagamy m.in. lokalnym organizacjom charytatywnym, szpitalowi, szkołom, organizacjom sportowym, klubowi "Junior" w Różankach, a także Kostrzyńskiemu Klubowi Piłkarskiemu Celuloza - wylicza. - Wspieramy także Urząd Miasta w organizowaniu takich imprez jak Dni Twierdzy, Kostrinella czy Przystanek Woodstock, Kostrzyńskie Centrum Kultury w organizowaniu wernisaży polskich malarzy pod nazwą "Amber w Dacco" - dodaje.

W pomoc angażuje się ICT. Finansuje m.in. Małą Akademię Jazzu, comiesięczne spotkania w kostrzyńskich szkołach podstawowych, podczas których uczniowie spotykają się ze znanymi muzykami i poznają instrumenty. Jest też jednym z największych darczyńców w regionie, który wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na tym nie koniec.

Gdy w ubiegłym roku mieszkańcy południowo-wschodniej Polski walczyli z powodziami z firm, działających w strefie, popłynęła pomoc.

M.in. Wendre Poland ofiarowało kołdry, ICT Poland meble, a Podravka artykuły chemiczne. Zarząd strefy dał pieniądze na transport darów.

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska