Fortuna sprzyja pierwszej lidze

Partnerem cyklu jest FORTUNA Online Zakłady Bukmacherskie Sp.z o.o.
Konrad Komarczuk, prezes Zarządu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie
Konrad Komarczuk, prezes Zarządu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie
FORTUNA Online Zakłady Bukmacherskie i Polski Związek Piłki Nożnej przedłużyły współpracę. O kontynuacji sponsoringu rozmawiamy z Konradem Komarczukiem, prezesem Zarządu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

Jak pan ocenia rozwój pierwszej ligi?

To, co przekonało nas do podpisania pierwszego kontraktu, jak również do jego przedłużenia to ciągle rosnąca popularność Fortuna 1 Ligi. Widać to chociażby w postaci liczby transmisji przeprowadzanych przez Polsat Sport oraz stale powiększającej się widowni pokazywanych meczów. Obecnie w telewizji pokazywane są trzy spotkania, a wszystkie pozostałe można oglądać poprzez platformę Ipla. To sprawia, że Fortuna 1 Liga jest bardzo szeroko dostępna dla każdego kibica zainteresowanego walką o awans do Ekstraklasy.

Zainteresowanie jest duże, ale to tak naprawdę lokalne rozgrywki...

Tak, konkretnym meczem nie żyje tu cała Polska, ale ta lokalność ma swoje niezaprzeczalne zalety. Nasi klienci to nie tylko osoby z dużych ośrodków miejskich. To również przedstawiciele mniejszych miast i miasteczek, takich jak te, które występują w Fortuna 1 Lidze. Dzięki zaangażowaniu w sponsoring tych rozgrywek możemy być z nimi w bliższym kontakcie. Poza tym, pamiętajmy, że w Fortuna 1 Lidze występują tak znane w Polsce piłkarskie marki jak Widzew Łódź, ŁKS czy Korona Kielce, których popularność nie jest wcale mniejsza niż zespołów z Ekstraklasy.

Jak produkt ten był rozwijany?

Nasze założenie za każdym razem jest takie, by w momencie objęcia sponsoringiem jakiegoś sportu czy ligi stać się dla osób zainteresowanych obstawianiem zakładów w ramach wspomnianych rozgrywek bukmacherem pierwszego wyboru. W przypadku Fortuna 1 Ligi polegało to na dodaniu do naszej oferty zupełnie nowych zdarzeń możliwych do wytypowania przy każdym spotkaniu. Cały czas staramy się też utrzymywać najwyższe kursy na mecze Fortuna 1 Ligi. Kiedy spojrzymy na popularność pierwszej ligi na tle innych rozgrywek – wycinając z tego okres pandemii – to widzimy, że w 2019 roku była to dla naszych graczy liga z drugiej dziesiątki, a w ubiegłym roku wskoczyła na dziewiąte miejsce. Wierzę, że ten wzrost był spowodowany m.in. sponsoringiem, ale też rozwojem naszej oferty bukmacherskiej.

Jak zaangażowanie kibiców wyglądało podczas pandemii?

Fortuna 1 Liga wróciła do gry jako jedna z pierwszych na tle całej piłkarskiej Europy. Bum był dość duży, bo mało było w tym czasie poważnego sportu do oglądania. Dla nas było to również ważne wydarzenie, bo piłka nożna odpowiada za zdecydowaną większość naszych przychodów. Za sprawą meczów Fortuna 1 Ligi udało nam się zainteresować ofertą nowych klientów, którzy zostali z nami, gdy po okresie zawieszenie ruszyły pozostałe rozgrywki, w tym najbardziej popularne ligi piłkarskie czy europejskie puchary.

Co państwa przekonało do przedłużenia umowy?

Przede wszystkim forma współpracy. Pierwsza liga jest bardzo ambitnym partnerem, otwartym na współpracę. Gdy przeprowadzamy wspólnie z ligą jakąkolwiek akcje dla kibiców widzimy zaangażowanie całej społeczności. Jednym z przykładów może być związana z powrotem do gry po lockdownie akcja „Wracamy i gramy”. Kluby same wychodziły z inicjatywą, przysyłały specjalne filmiki, zaangażowanie było świetne. To samo dotyczy akcji charytatywnej „Fortuna za gole”. Za każdą bramkę strzeloną w czasie dwóch kolejek przekazywaliśmy określoną kwotę pieniędzy rzecz dwóch byłych piłkarzy pierwszej ligi, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi. Podobnie było też w przypadku akcji „Fortuna gdy pełna trybuna” – płaciliśmy za każdego kibica, który obejrzał na stadionie mecz podczas danej kolejki – w tym przypadku przekazywaliśmy pieniądze na podopiecznych Fundacji Polsat. W Ekstraklasie, gdzie każdy z klubów ma swoje zobowiązania i twardo walczy o własne interesy zdecydowanie trudniej o taką jedność i wspólne działania. Kluby Fortuna 1 Ligi są w stanie to robić, co dla nas jako sponsora jest bardzo ważne.

Fortuna to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych podlega karze. Hazard może uzależniać.

Materiał oryginalny: Fortuna sprzyja pierwszej lidze - Polska Times

Dodaj ogłoszenie