To istny raj dla tych pożytecznych owadów, które bytując w tak bogatym w różnorodny kwiatostan otoczeniu, mają ok. 8 hektarów łąki tylko do własnej dyspozycji - informuje Tomasz Rybarczyk z urzędu miasta w Sulechowie. - Pszczoły w miejscu mogą wyprodukować nawet 400 kg miodu rocznie. W ten sposób firma wytwarza zieloną energię, ale również przyczynia się do zwiększania bioróżnorodności upraw.
Opiekę nad pszczelą rodziną sprawuje firma z Piotrkowa Trybunalskiego, która dziedziczy wielopokoleniowe tradycje pszczelarskie.
Osiem firm fotowoltaicznych w gminie
Na terenie gminy Sulechów znajduje się osiem farm fotowoltaicznych, każda o mocy 1 MW. W ciągu roku mogą wytworzyć ponad 8 GWh, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu 4,5 tysiąca gospodarstw domowych w energię elektryczną. Pozwoli to również uniknąć rocznej emisji ok. 8 tysięcy ton dwutlenku węgla do atmosfery.
Fotowoltaika to przyszłość energetyki
Panele fotowoltaiczne, których w okolicy Sulechowa jest 30 tysięcy, powstały z bezpiecznych oraz wysokojakościowych materiałów, przetestowanych zgodnie z obowiązującymi standardami. Mogą podlegać w całości procesowi recyklingu, co dodatkowo przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Zadowolenia z takiego stanu rzeczy nie kryje burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys, który uważa, że (…) fotowoltaika jest przyszłością energetyki. Coraz więcej osób w gminie Sulechów dostrzega zalety instalacji fotowoltaicznych. Do głównych jej atutów możemy zaliczyć niezależność finansową i wynikające z niej niższe rachunki za prąd. To także dbałość o środowisko naturalne, gdyż ogniwa czerpią moc ze światła słonecznego, nie emitując przy tym zanieczyszczeń.
ZOBACZ TEŻ
Zobacz, jak z dnia na dzień pięknieje remontowany park przy ...
POLECAMY TEŻ
Z centrum Zielonej Góry do mostu na Odrze. Ścieżka rowerowa ...
Syrop o smaku coli sposobem na podatek cukrowy?