Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fronty wojny informacyjnej w Polsce. Czym straszeni są Polacy?

Małgorzata Puzyr
Małgorzata Puzyr
fot. Pixabay/memyselfaneye
Internet w Polsce przeżywa oblężenie, jeśli chodzi o ilość nieprawdziwych informacji, które mają na celu wywołanie paniki w naszym społeczeństwie. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych apeluje, żeby weryfikować informacje.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował w mediach społecznościowych o trzech głównych wątkach, które wykorzystywane są do "wywołania paniki i chaosu w Polsce".

Chodzi o fałszywe informacje o braku paliwa i gotówki w naszym kraju, fake news o zagrożeniu skażeniem oraz rzekome problemy z dostępnością paszportów. Wszystkie te fake newsy zostały już zdementowane przez odpowiednie firmy i instytucje.

"To doniesienie nieprawdziwe wykorzystywane do destabilizowania Polski" - ostrzega Żaryn i apeluje o pozyskiwanie informacji tylko z wiarygodnych źródeł.

Nie zabraknie gotówki i paliwa. Nie grozi nam też skażenie

"W Polsce nie zabraknie gotówki" - zapewnia Narodowy Bank Polski i dodaje, że w związku z nasiloną skalą transakcji nastąpiły opóźnienia w dostawach gotówki do niektórych bankomatów, ale to chwilowe niedogodności.

Z kolei prezes Orlenu Daniel Obajtek informuje, że ruch na stacjach benzynowych wrócił już do normy. "Na bieżąco realizujemy wszystkie dostawy na stacje i mamy odpowiednie zapasy by zachować ich ciągłość" - zapewnia.

Warto również podkreślić, że w Polsce nie występuje zagrożenie skażeniem w związku z ostrzałem elektorwnii w Żytomierzu.

"Państwowa Agencja Atomistyki na bieżąco analizuje dane otrzymane z krajowego systemu monitoringu radiacyjnego. PAA nie odnotowała żadnych niepokojących wskazań aparatury pomiarowej. Obecnie na terenie RP nie ma zagrożenia dla zdrowia i życiu ludzi oraz dla środowiska" - przekazano.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Fronty wojny informacyjnej w Polsce. Czym straszeni są Polacy? - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska