Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja Spieszmy się ze Zbąszynka przyznała nagrody

Eugeniusz Kurzawa 68 324 88 54 [email protected]
Laureaci fundacji Spieszmy się
Laureaci fundacji Spieszmy się Archiwum Fundacji Spieszmy Się
Wierszem ks. Jana Twardowskiego w wykonaniu Oliwi Kostrzewskiej i Patrycji Grina oraz grą na gitarze Karola Różyckiego rozpoczął się wieczór fundacji Spieszmy się.
Laureaci nagród i stypendiów fundacji Spieszmy się
Laureaci nagród i stypendiów fundacji Spieszmy się Archiwum fundacji Spieszmy się

Laureaci nagród i stypendiów fundacji Spieszmy się
(fot. Archiwum fundacji Spieszmy się)

Wieczór został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków i Dnia Służby Zdrowia, a dedykowany był wszystkim ludziom dobrej woli. Stanowił też okazję do wręczenia najważniejszych nagród fundacji, tytułów Człowiek Roku dla wybitnych osobowości.

W kategorii kultura tytuł ten przyznano dwóm księżom: Zdzisławowi Przybyszowi z Kosieczyna oraz Zbigniewowi Piotrowskiemu z sąsiedniego Zbąszynia.

- Ksiądz jest niesamowity - powiedziała o proboszczu z Kosieczyna Barbara Bielinis-Kopeć, wojewódzki konserwator zabytków. Bo duchowny twardo stąpa po ziemi i uratował najstarszy drewniany kościół w Europie.

Tytuł Człowiek Roku w kategorii zdrowie trafił do lekarza Mirosława Ciecierskiego. - Społecznik, wrażliwy na potrzeby ludzi, miły, sympatyczny, otwarty - tak krótko scharakteryzował sylwetkę lekarza burmistrz Wiesław Czyczerski.

Była też okazja do wręczenia nagród i stypendiów fundacji dla uzdolnionej grupy młodych artystów i sportowców. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Kostrzewska i Patrycja Grina - poezja, Karol Różycki - muzyka i Teatr Antyrama. Stypendium im. Franza Mani trafiła do Dominiki Hoffman, natomiast stypendium im. prof. Joachima Veila do Wiktorii Płachty. Stypendium sportowe otrzymała Katarzyna Dąbrowska.

Niosący Dobro

- Fundacja Spieszmy się działa w dwóch przestrzeniach, w kulturze i zdrowiu. Dużą rolę w jej poczynaniach odgrywa młodzież - potwierdza Krzysztof Krzywak, prezes fundacji. Która właśnie przygotowuje się do otwarcia szkoły wolontariatu. Tworzy też bazę informacyjno-promocyjną dla młodych artystów.
Po tej części z recitalem wystąpiła stypendystka Dominika Hoffman.

Następnie prowadzący koncert Małgorzata Czaczyk i Krzysztof Krzywak poprosili przewodniczącego rady powiatu świebodzińskiego Alojzego Jokla oraz członka zarządu powiatu Marcina Mintę o wręczenie tytułów "Niosący dobro".

- Myślą przewodnią nadawania tytułu "Niosący dobro" jest podziękowanie grupie osób i organizacji za niesienie dobra drugiemu człowiekowi; niesienie dobra w chorobie, ale nie tylko. Wszak wielkim dobrem jest dobre słowo, uśmiech, wsparcie duchowe, pomoc w rozwiązaniu problemu. Wielkim dobrem jest dbanie o tradycje, kulturę lokalną, o to co jest nasze, polskie - mówił K. Krzywak.

Tytuły przyznano: OSP w Zbąszynku, OSP w Dąbrówce Wlkp., OSP w Kosieczynie, OSP w Kręcku i OSP w Rogozińcu. Wyróżnienia odebrali prezesi OSP Z. Gościniak, B. Ratajczak, M. Judek, J. Dzioch, A. Letki.

Nauczycielka geografii I Gimnazjum Halina Szczawińska otrzymała tytuł Niosący Dobro za aktywną działalność wolontarystyczną.
Na koniec wieczoru ze wspaniałą etiudą wystąpił teatr Antyrama.
Po koncercie była możliwość złożenia darowizny na projekt fundacji pod nazwą "Sprawni mniej Sprawnym".

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska