Funkcjonariusz SOK z Zielonej Góry zdobył dwa medale na mistrzostwach Polski w kickboxingu

materiały prasowe, oprac. (pik)
Artur Wołoszyn na co dzień pracuje w straży ochrony kolei w Zielonej Górze.
Artur Wołoszyn na co dzień pracuje w straży ochrony kolei w Zielonej Górze. archiwum prywatne
W dniach 27-29 września 2019 r. w miejscowości Chotowa odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu.

Funkcjonariusze SOK zdobyli łącznie pięć medali – trzy srebrne i dwa brązowe.

Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze reprezentował Insp. Artur Wołoszyn. Funkcjonariusz wywalczył dwa srebrne medale, zostając dwukrotnym wicemistrzem Polski w dwóch formułach walki: point-fighting oraz kick-light w kategorii wagowej do 84 kg kl. Masters.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu odbyły się w miniony weekend w miejscowości Chotowa k/Dębicy. Organizatorem imprezy był Polski Związek Kickboxingu (PZKB) oraz UKS "Evan" Nowy Sącz. W turnieju wzięło udział 202 zawodników z 71 jednostek organizacyjnych z różnych formacji mundurowych. Nie zabrakło również zawodników pełniących na co dzień służbę w Straży Ochrony Kolei.

Ponadto Straż Ochrony Kolei reprezentowali:

• Mateusz Krakowiak, funkcjonariusz z Posterunku SOK w Koluszkach również wywalczył srebrny medal w formule point-fighting w wadze ciężkiej powyżej 94 kg Kl. Senior.
  • Michał Borzęcki z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie zdobył brązowy medal w formule point-fighting kategorii do 89 kg. Kl. Senior.
  • Łukasz Stępnik z Komendy Regionalnej SOK w Bydgoszczy również wrócił z brązowym medalem wywalczonym w kategorii wagowej do 94 kg Kl. Senior.

Polecamy wideo: 20-latek zmierzy się z legendą boksu