MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Funkcjonariusze przesłuchali

MACIEJ IŻYCKI [email protected]
Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych pobili szkolnego kolegę. Na wniosek dyrektora placówki, sprawą zajęli się głogowscy policjanci.

Do zdarzenia doszło we wtorek na terenie szkoły. Konflikt pomiędzy uczniami rozpoczął się jeszcze wewnątrz budynku samochodówki. Do bójki doszło jednak przed szkołą. Napastnicy okładali swą ofiarę pięściami po całym ciele. Bijatyka nie uszła uwadze pracowników placówki. Dyrektor ZSS Ryszard Gola poinformował o zajściu policję.

Funkcjonariusze przesłuchali

- Byli to uczniowie w wieku od 17 do 19 lat, którzy mogą już odpowiadać przed prawem za swoje czyny - powiedział nam R. Gola. - Jednak nawet gdyby byli młodsi, nasze działania byłyby równie zdecydowane.
Napastnicy zdarzenia zostali zatrzymani. Jak poinformował dyrektor, było ich czterech. Pobity uczeń doznał urazu ręki oraz otarć naskórka.
- Natychmiast została mu udzielona pierwsza pomoc - poinformował R. Gola. - Uczeń przewieziony został również na dokładne oględziny do szpitala. Na szczęście nie doznał zbyt poważnych obrażeń.
Jeszcze w dniu zgłoszenia bójki, jej uczestnicy zostali przesłuchani przez funkcjonariuszy.

Poszło o portfel

- Jak ustalono, czynny udział w zdarzeniu wzięło trzech sprawców - stwierdził rzecznik prasowy głogowskiej policji Józef Koszów. - Prowadzimy teraz czynności mające na celu ustalenie tego, co było przyczyną zajścia.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeden ze sprawców podejrzewał ofiarę bójki o kradzież portfela. Sprawa pobicia zostanie przekazana do prokuratury. O karze zadecyduje sąd. Uczniom samochodówki grożą nawet dwa lata więzienia. Zgodnie z regulaminem panującym w szkole, mogą oni zostać zawieszeni w prawach ucznia lub przeniesieni do innej placówki.

Zadecyduje rada

- Nie chcemy podejmować takiej decyzji zbyt pochopnie - powiedział dyrektor R. Gola. - Zadecyduje o tym rada pedagogiczna w porozumieniu z rzecznikiem praw uczniowskich oraz samorządem szkolnym. W sprawie prowadzone jest postępowanie policyjne, w związku z tym nie chcielibyśmy, by zostali oni dwukrotnie ukarani.
Dzień po zajściu, jego uczestnicy wraz rodzicami, spotkali się z wicedyrektorem samochodówki oraz szkolnym pedagogiem. Wczoraj, już po zamknięciu tego numeru "GL", miało odbyć się zebranie rady pedagogicznej. Na niej zapaść miały decyzje dotyczące agresywnych uczniów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska