Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gala Budownictwa w Zielonej Górze i najlepsi lubuscy budowniczowie [ZDJĘCIA]

Ilona Burkowska
Prezes PBO Piotr Mężyński i Zenon Bambrowicz
Prezes PBO Piotr Mężyński i Zenon Bambrowicz Mariusz Kapała / GL
Gala Budownictwa to wielkie święto dla lubuskiej branży budowlanej. Co roku we wrześniu spotykają się tu najznamienitsi budowniczowie na Ziemi Lubuskiej, by wspólnie świętować i dyskutować o rozwoju branży w regionie.

- Naszym zadaniem jest rozwój województwa poprzez budownictwo - mówił rozpoczynając Galę Budownictwa w zielonogórskiej Palmiarni Zenon Bambrowicz, prezes Lubuskiej Izby Budownictwa. Podkreślał, że lubuscy budowlańcy nieustannie dbają o podnoszenie poziomu budownictwa w regionie, a ich staranie przynoszą wymierne rezultaty, które możemy obserwować w codziennym życiu.

Robert Paluch, wicewojewoda lubuski chwalił budowlańców za ich zapał i chęć do pracy mimo często zmieniającego się prawa oraz utrudnień i wymagań, jakie stawia przed nimi rynek. – Życzę Wam i sobie, abyście klimat inwestycyjny mieli jak najlepszy i aby budowlańcy napędzali lubuski rynek gospodarczy – mówił.

Podczas uroczystości poznaliśmy laureatów organizowanego od 22 lat, prestiżowego dla branży budowlanej, konkursu Lubuski Mister Budowy, którego celem jest propagowanie nowoczesnego i ekologicznego budownictwa. Wygrała innowacyjność, nowoczesność i wysoka jakość.

W 22 edycji konkursu Lubuski Mister Budowy do rywalizacji stanęło 21 obiektów wyróżniających się m.in. nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i wysoką jakością wykonawstwa.

Oto zwycięzcy w konkursie "Lubuski Mister Budowy" [WYNIKI]

W kategorii budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne Lubuskim Misterem Budowy został budynek mieszkalny wielorodzinny w Zielonej Górze Łężycy. Inwestor, czyli zielonogórskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego, miało jednak jeszcze jeden powód do dumy: ten sam budynek uhonorowano „Laurem budownictwa 2015”, nagrodą przyznaną w naszym plebiscycie na Budynek roku przez Czytelników „GL”.

Agnieszka Stawiarska, dyrektor marketingu „GL” pamiątkowe dyplomy wręczyła też pozostałym laureatom plebiscytu. Za zajęcie II miejsca – inwestorom, projektantom, kierownikom budowy i wykonawcom budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Obywatelskiej 41 ab w Zielonej Górze - osiedle Dominopark i za zajęcie III miejsca - budynku handlowo- usługowego „COMPUTERNET” w Żarach.

Nasi Czytelnicy „Laurem budownictwa 2015” w plebiscycie „GL” wybrali też najlepszych budowlańców województwa. Z rąk A. Stawiarskiej dyplomy odebrali inż. Magdalena Wojnicz Wróblewska za zajęcie I miejsca, inż. Andrzej Wesoły za zajęcie II miejsca. III miejsce zajął nieobecny na gali Zenon Surmiak. Zwycięzcom gratulujemy!

Podczas gali została przyznana też:
* Odznaka Honorowa „Za Zasługi Dla Budownictwa”, którą na wniosek Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Gorzowie Wlkp.., Minister Infrastruktury nadał dr hab. inż. Jakubowi Marcinowskiemu, prof. UZ.

* Odznaka Honorowa „Zasłużony Dla Drogownictwa”, którą na wniosek Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Gorzowie Wlkp. nadał Minister Infrastruktury panu Maciejowi Janeckiemu Naczelnikowi Wydziału Dokumentacji, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Zielonej Górze za szczególne osiągnięcia w dziedzinie drogownictwa.

* Odznaka Honorowa „Za Zasługi Dla Województwa Lubuskiego”, którą Sejmik Województwa Lubuskiego Przedsiębiorstwu Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. w Zielonej Górze za całokształt prowadzonej działalności w sposób wybitny przyczyniającej się do gospodarczego rozwoju województwa lubuskiego.

Rozstrzygnięto także konkurs Kielnia Lubuska. Wyróżnienie to jest nobilitacją i szczególnym docenieniem wkładu w budowę pozycji budownictwa lubuskiego oraz uhonorowaniem za trud włożony w pracę. Nagrodę otrzymał Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, w imieniu którego statuetkę odebrała wiceprezydent Wioletta Haręźlak.

Szczególnie dużo wyróżnień i słów uznania trafiło podczas uroczystości do Przedsiębiorstwa Budownictwo Ogólnego z Zielonej Góry, które świętuje 60-lecie działalności. – Wybudowali około 30 tysięcy mieszkań, tyle liczy średniej wielkości miasto powiatowe. To potężne osiągnięcie – mówił Z. Bambrowicz dziękując PBO za wkład w rozwój lubuskiego budownictwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska