Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Galeria 13 obrazów to pomysł miasta Nowa Sól na promocję lokalnych artystów

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Twórczość Przemysława Pulki.
Twórczość Przemysława Pulki. Eliza Gniewek-Juszczak
Z jednej strony paneli ekspozycyjnych na placu Wyzwolenia jest wystawa stała, a z drugiej wystawa czasowa. Kogo prace można oglądać w centrum Nowej Soli?

Galeria 13 obrazów to prezentacje twórczości lokalnych artystów z Nowej Soli i okolic. Panele ekspozycyjne stoją na placu Wyzwolenia.

Przepiękne ptaki na fotografiach Przemysława Pulki

Od strony ulicy można zobaczyć ptaki fotografowane przez Przemysława Pulkę. To wystawa stała. "Cudowne ujęcie", "Wspaniały kadr", "Fantastyczne, "Genialne" - to niektóre z opinii na temat zdjęć Przemysława Pulki. Pochodzą z komentarzy na facebookowym profilu fotografa. Zdjęcia oglądają fani fotografii przyrody z całego świata, m.in. z RPA, Włoch, Niemiec i Hiszpanii.

Janina Góral. Twórczość nowosolskiej malarki

Ekspozycja widoczna dla pieszych na placu Wyzwolenia przedstawia dzieła Janiny Góral. Wielkoformatowe prace artystki można oglądać też w ramach stałej wystawy w Muzeum Miejskim.

Janina Góral. Informacje o twórczości

Muzeum Miejskie w Nowej Soli na swoim portalu przybliża twórczość nowosolanki. Z podanej informacji dowiadujemy się, ze artystka ukończyła Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Projektowania Ubioru i Tkaniny. Dyplom uzyskała w 1974 roku.

Janina Góral przede wszystkim była artystką - z powołania i przekonania. Twórczości podporządkowała całe swoje krótkie życie, odsuwając na drugi plan osobiste szczęście, rodzinę i życie towarzyskie.

Janina Góral tworzyła głównie w dziedzinie malarstwa. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Prace są w zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych. Spuścizna artystyczna po śmierci artystki została przekazana przez męża do zbiorów Muzeum Miejskiego w Nowej Soli.

"Janina Góral przede wszystkim była artystką - z powołania i przekonania. Twórczości podporządkowała całe swoje krótkie życie, odsuwając na drugi plan osobiste szczęście, rodzinę, życie towarzyskie" - czytamy w artykule muzeum.

Prace artystki są dostępne w wielu zbiorach muzealnych takich jak m.in.: Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Museo de Cuenza (Hiszpania), Muzeum Sztuki Sakralnej w Maladze (Hiszpania), Musee de Cognac (Francja), Museo de Murcia (Hiszpania),
Museo de Quesada (Hiszpania), Muzeum Sztki Współczesnej Ayllon w Segowii (Hiszpania), Galeria Sztuki Współczesnej Ponticella w Bolonii (Włochy).
Źródło: Muzeum Miejskie w Nowej Soli

Nowosolanie w świecie filmu

ZOBACZ TEŻ WIDEO: 59. rocznica Wydarzeń zielonogórskich i odsłonięcie pomnika księdza Michalskiego

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska