1/21
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W Zielonej Górze na osiedlu Braniborskim trwa...
fot. Materiały inwestora/Wizualizacja

W Zielonej Górze na osiedlu Braniborskim trwa zagospodarowanie budynku po byłej Biedronce. Czy wreszcie mieszkańcy tamtych rejonów doczekają się długo wyczekiwanego marketu? Wiele wskazuje na to, że tak!

Póki co mieszkańcy osiedla Braniborskiego muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Nowy obiekt po dawnej Biedronce ma mieć 850 metrów kwadratowych powierzchni. Docelowo budynek będzie podzielony na 7 lokali (351 mkw., 120 mkw., 58 mkw., 58 mkw., 120 mkw., 77 mkw., 60 mkw.) z czego największy przypadnie na market. Ponadto każdy lokal posiada samodzielne wejście z dużą witryna oraz węzeł sanitarny. Przed galerią będzie się również znajdował parking, który pomieści około 45 pojazdów.

- Mieszkańcy z utęsknieniem czekają na punkt handlowy z prawdziwego zdarzenia z wygodnym dostępem zarówno dla pieszych jak i zmotoryzowanych w którym znajda sklep spożywczy, mięsny, piekarnie, aptekę, stomatologa, fryzjera, kosmetyczkę lub placówkę pocztowa. Dzięki temu nasz obiekt stwarza niepowtarzalna szanse na stworzenie centrum handlowo-usługowego chętnie odwiedzanego nie tylko przez mieszkańców osiedla - czytamy w ogłoszeniu.

Przypomnijmy, że dawniej działający pawilon przyciągał sporo osób, które chętnie robiły tu zakupy. Lokalizacja była dobra, a ceny, co tu dużo ukrywać, konkurencyjne. Niestety od blisko 9 lat obiekt stał nieczynny. Sklep, który się tu znajdował został zlikwidowany, a mieszkańcy stracili dogodny punkt robienia zakupów.

Przypomnijmy, że mieszkańcy osiedla Braniborskiegowalczą oo sklep od 2008 roku. Co prawda od czasu do czasu pojawiali się zainteresowani inwestorzy, ale szybko się wycofywali. W tym samym czasie budynek stał się niechlubnym bohaterem drwin. Z miesiąca na miesiąc niszczał, aż w końcu trzeba go było rozebrać, pozostawiając sam szkielet.

Jednego z inwestorów osiedla skutecznie przepędzono w 2015 roku, gdy Uniwersytet Zielonogórski sprzedał grunt przy Wieży Braniborskiej. Chodzi o działkę o pow. 2,7 tys. mkw. W planach były dwa bloki mieszkalne tuż obok byłego sklepu Biedronka.

- Dobrze, że w końcu coś się zmienia. Szkoda tylko, że tak długo to trwało. To oczywiste, ze sklep się przyda. W okolicy mieszka wiele starszych osób i szczerze wątpię by miło im się "spacerowało" po zakupy na ulicę Podgórną, czy płaciło kilkadziesiąt procent więcej za te same produkty w sklepach osiedlowych - mówi Marek Raczyński, który mieszka na os. Braniborskim od 2016 roku. - Dla mnie to nie problem wyskoczyć na zakupy. Mam samochód, jestem młody, więc raz dwa ogarnę temat oddalonej o kilkaset metrów Biedronki, czy nawet znajdującego się nieopodal PKP Lidla. Chodzi tu przede wszystkim o naszą wygodę i jakiś rozsądek w tym wszystkim. Bo żeby w okolicy nie było punktu, gdzie po przyzwoitych cenach zrobić zakupy? No niech sam pan powie, czy to jest normalne? - dodaje.

Trzeba pamiętać również o tym, że osiedle Braniborskie zamieszkują między innymi osoby starsze. Trudnością dla nich jest zejście chociażby do znajdującej się na ulicy Podgórnej Biedronki i ponowne "wdrapanie się" pod uciążliwą górę Braniborską. Dodatkową trudnością dla niektórych jest brak posiadania samochodów.

Za inwestycję Galerii „Braniborskiej 15b” odpowiada Dariusz Libera, właściciel firmy DreamPen. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na ok. 2,5 mln zł.

Tak do niedawna wyglądał jeszcze budynek po dawnej Biedronce na osiedlu Braniborskim w Zielonej Górze:


POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


Zobacz również

Najtańsze domy w Lubuskiem na sprzedaż, które nie wymagają remontu

Najtańsze domy w Lubuskiem na sprzedaż, które nie wymagają remontu

Salmonella w piersi z kurczaka! Popularny produkt zniknie ze sklepowych półek

Salmonella w piersi z kurczaka! Popularny produkt zniknie ze sklepowych półek

Polecamy

Szokujące sceny na polskiej gali. Bił nieprzytomnego rywala, sędzia nie reagował

Szokujące sceny na polskiej gali. Bił nieprzytomnego rywala, sędzia nie reagował

Wysoka wygrana polskich piłkarek ręcznych ze Słowacją. A teraz mundial

Wysoka wygrana polskich piłkarek ręcznych ze Słowacją. A teraz mundial

Dobre oświetlenie w mieszkaniu to podstawa

Dobre oświetlenie w mieszkaniu to podstawa

Dodaj ogłoszenie