"Gdzie ten Gorzów?", "Pod Zieloną Górą" - padło dziś w serialu "39 i pół"

hak
fot. Fabryka Obrazu
W wyemitowanym dziś wieczorem odcinku serialu TVN - "39 i pół" pojawiły się kwestie nawiązujące do "wojenki gorzowsko-zielonogórskiej".

W jednej ze scen Patryk - syn Darka Jankowskiego, "starego falubaza" - siedzi z kolegą Zielu pod Pałacem Kultury. Zielu przekonuje Patryka, że jego żona Marta nie mogła się "puknąć z jakimś gorzowiakiem". Kiedy Zielu pyta, gdzie jest ten Gorzów, Patryk odpowiada: - Pod Zieloną Górą.

W trzeciej serii Zielona Góra występuje dość często. Tu w końcu ekipa TVN nakręciła część zdjęć. Miasto wygląda piękniutko jak z folderu. Scenarzystą "39 i pół" jest pochodzący z Zielonej Góry Doman Nowakowski, który głównym bohaterem uczynił zielonogórzanina, rock'n'rollowca, fana Falubazu.

D. Nowakowski wcześniej antagonizmy na linii Zielona Góra - Gorzów przemycał w serialu "Kocham Klarę".

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 62

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

R
Ryj
W dniu 26.11.2009 o 15:42, rafafafa napisał:

Żałosna jest ta gazeta co się zwie lubuska. Zero obiektywizmu. Nius jest wprost wyśmienity, jeszcze w dziale kultura hahahahahahah BRAWO niezły poziom


Lecz swe kompleksy gdzie indziej...
r
rafafafa

Żałosna jest ta gazeta co się zwie lubuska. Zero obiektywizmu. Nius jest wprost wyśmienity, jeszcze w dziale kultura hahahahahahah
BRAWO niezły poziom

M
Maximuszg
W dniu 25.11.2009 o 08:26, Natasza napisał:

po raz kolejny widac ze "gazeta lubuska" powinna brzmiec "gazeta zielonodziurska"! W tym momencie same falusy wywołują i nawołują do wojny miedzy miastami - Gorzów i zielona gora (specjalnie z malej litery a co mi tam, chcecie wojny to bedziecie ja mieli). sami znow zaczynacie, prosicie sie o to wręcz!! a tak na marginesie, panie pseudorezyserze, to Gorzow lezy NAD zielona dziura a nie pod!!!! buhahahahahahah smiech na sali normalnie



PROPONUJĘ WYBUDOWAĆ MUR ODDZIELAJĄCY MIASTA NA WZÓR MURU BERLIŃSKIEGO A ZA 50 LAT UROCZYŚCIE INNE MĄDRE POKOLENIE GO OBALI I DOPROWADZI DO JEDNEJ ZIEMI LUBUSKIEJ. MOŻE NASI WŁADNI POMYŚLĄ JEDNAK O INTEGRACJI MIAST. BRAĆ KASĘ TO POTRAFIĄ I WYSTĘPOWAĆ PRZED TV. 2010 DERBY LUBUSKIE CZYLI WIELKA FETA W 2 MIASTACH ZABAWA KONCERTY IMPREZY
R
Ryszard
W dniu 25.11.2009 o 16:24, rockerpat napisał:

Dobrze powiedziane Gazeta bardzo sprytnie daje tytuly i okreslenia wyrwane z kontekstu tylko po to aby te cala smieszna wojne podtrzymywac ludzi opamiętajcie sie to nic nie da wyzywanie sie tu nawzajem...pomyslcie lepiej jak wspolnie wypromowac nasze wojewodztwo...bo serialem tego typu to nie ma szans


Taa jasne. W takim razie wypromuj województwo w TVP Kultura. Gratuluję pomysłu udawaczu inteligenta...
G
Gość

TYLKO FALUBAZ !!!!! TYLKO FALUBAZ !!!!! TYLKO FALUBAZ !!!!! TYLKO FALUBAZ !!!!! TYLKO FALUBAZ !!!!!

r
rockerpat
W dniu 25.11.2009 o 15:11, ROTFL napisał:

Po co wy ludzie dajecie się wciągać w te wojenki wywoływane przez ten czerwony lubię czytać Gazetę Lubuską jakim jest GL. Ogarnijcie się !! Napinacie się przez beznadziejny serial produkcji iti (i wszystko jasne). jedni się podniecają jakimś śmiesznym tekstem a drudzy spinają na ten tekst. Przecież to jest żałosne. A fani Falubazu jak najszybciej powinni się odciąć od tego serialu, nie potrzebujecie chyba tego żeby was każdy kibic w Polsce kojarzyl z tym koncernem.Pozdrawiam


Dobrze powiedziane
Gazeta bardzo sprytnie daje tytuly i okreslenia wyrwane z kontekstu tylko po to aby te cala smieszna wojne podtrzymywac ludzi opamiętajcie sie to nic nie da wyzywanie sie tu nawzajem...pomyslcie lepiej jak wspolnie wypromowac nasze wojewodztwo...bo serialem tego typu to nie ma szans
G
Gość
W dniu 25.11.2009 o 09:29, ~Obserwator~ napisał:

Ja patrząc na mapę wyrażnie widzę , że to Zielona góra leży pod Gorzowem a Gorzów na nią leje.


bardziej to szczecin olewa was
t
talib
W dniu 25.11.2009 o 15:11, ROTFL napisał:

Po co wy ludzie dajecie się wciągać w te wojenki wywoływane przez ten czerwony lubię czytać Gazetę Lubuską jakim jest GL. Ogarnijcie się !! Napinacie się przez beznadziejny serial produkcji iti (i wszystko jasne). jedni się podniecają jakimś śmiesznym tekstem a drudzy spinają na ten tekst. Przecież to jest żałosne. A fani Falubazu jak najszybciej powinni się odciąć od tego serialu, nie potrzebujecie chyba tego żeby was każdy kibic w Polsce kojarzyl z tym koncernem.Pozdrawiam



dobrze gada, polac mu
R
ROTFL

Po co wy ludzie dajecie się wciągać w te wojenki wywoływane przez ten czerwony lubię czytać Gazetę Lubuską jakim jest GL. Ogarnijcie się !! Napinacie się przez beznadziejny serial produkcji iti (i wszystko jasne). jedni się podniecają jakimś śmiesznym tekstem a drudzy spinają na ten tekst. Przecież to jest żałosne. A fani Falubazu jak najszybciej powinni się odciąć od tego serialu, nie potrzebujecie chyba tego żeby was każdy kibic w Polsce kojarzyl z tym koncernem.Pozdrawiam

R
Ryju
W dniu 25.11.2009 o 14:52, ~Zielonogórzanin~ napisał:

Drodzy rodacy czytam te nasze wpisy i jest mi za was wstyd.O co macie pretensje4 do gorzowiaczków,że są bardziej przedsiębiorczy,że są zaradniejsi. Gdyby oni byli miastem woj. tyle lat co my to metro by j€ż mieli,a my co mamy kurnik zwany ratuszem,lodowisko na stadione zwanym szumnie żużlowym, końkatedre co wygląda jak kościółek w raculi.Trza nam iść pod UM i żądać wybudowania lini tramwajowej.


A po co nam Zielonogórzanom coś takiego? Nie chcemy być taką dziurą jak Gorzów.
~Zielonogórzanin~

Drodzy rodacy czytam te nasze wpisy i jest mi za was wstyd.O co macie pretensje4 do gorzowiaczków,że są bardziej przedsiębiorczy,że są zaradniejsi. Gdyby oni byli miastem woj. tyle lat co my to metro by j€ż mieli,a my co mamy kurnik zwany ratuszem,lodowisko na stadione zwanym szumnie żużlowym, końkatedre co wygląda jak kościółek w raculi.Trza nam iść pod UM i żądać wybudowania lini tramwajowej.

R
RyjIII
W dniu 25.11.2009 o 14:35, RyjII napisał:

Dlatego jest kierowana do biznesmenów z Zielonej gorki.


To nieźle musicie mieć w głowach naje...e, skoro wydaje się wam, że któryś z zielonogórzan poszedłby na taki układ.
R
Redaktor naczelny
W dniu 25.11.2009 o 12:19, gorzowianin napisał:

to jest temat w Gazecie "Lubuskie" Zielonogórskiej ... szok co za lubię czytać Gazetę Lubuską



Prezes zagroził że jak znowu napiszę coś o falupasie to wyleje na zbity ryj.
R
RyjII
W dniu 25.11.2009 o 14:31, Ryj napisał:

hmm, myślę że żaden rozgarnięty biznesmen nie skorzystałby z tak badziewnej oferty.



Dlatego jest kierowana do biznesmenów z Zielonej gorki.
R
Ryj
W dniu 25.11.2009 o 14:11, tam urodzony napisał:

Biznesmeni z Zielonki...sprzedam piekna rzeke Warte wraz z najstarszym lodolamaczem na swiecie pod nazwa ;KUNA;...jako bonus doloze dwa tramwaje w b.dobrym stanie!!!Bo te wasze tramwaje konskie jakos sa dychawiczne...Aha...rzeka wraz z kapieliskiem i przystania dla wioslarzy ...szt.2.Oferty prosze skladac w smiesznej skorumpowanej szklarence o nazwie ;PALMIARNIA;.


hmm, myślę że żaden rozgarnięty biznesmen nie skorzystałby z tak badziewnej oferty.
Dodaj ogłoszenie