Gienek Loska jest w dramatycznej sytuacji. Wciąż jest w...

  Gienek Loska jest w dramatycznej sytuacji. Wciąż jest w śpiączce, przebywa na Białorusi. Artysta miał wylew

  oprac. (pik)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Gienek Loska miał wylew i do dziś przebywa na Białorusi. Jego sytuacja jest dramatyczna.
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©archiwum

  Znany artysta Gienek Loska wciąż nie wybudził się ze śpiączki, w którą zapadł po tym, jak miał wylew. Jego stan jest określany jako krytyczny. Gienek Loska przebywa na Białorusi. Możliwe, że trafi do Polski do kliniki "Budzik", prowadzonej przez Ewę Błaszczyk.
  Gienek Loska to znany artysta, wygrał polską edycję programu x-factor. Przed kilkoma miesiącami Loska był na Białorusi. Tam dostał wylewu i zapadł w śpiączkę. Od tego czasu Gienek Loska się nie wybudził, przebywa w białoruskim szpitalu. Artyści i narzeczona artysty apelują o pomoc.


  Zobacz galerię

  Gienek Loska miał wylew


  Gienek Loska pojechał na Białoruś, aby tam zająć się chorą matką.
  Wtedy dostał rozległego wylewu. Po udarze leżał przez dwa miesiące w białoruskim szpitalu w Baranowicach, teraz przebywa w domu swojej matki. Ale domowa opieka nad nieprzytomnym artystą wiąże się z ogromnymi kosztami. Narzeczona Loski - Agnieszka Sawicka - apeluje o wsparcie. W pomoc artyście zaangażowała się też Polska Fundacja Muzyczna. Organizacja ta prowadzi zbiórkę pieniędzy, za które udało się już kupić m. in. specjalne łóżko medyczne, środki higieniczne i niezbędne leki.  Gienek Loska trafi do kliniki "Budzik"?


  Gienek Loska jest w dramatycznej sytuacji i wymaga ciągłej opieki. Jego losem zainteresowała się Ewa Błaszczyk, która założyła i prowadzi klinikę "Budzik". Przebywają w niej osoby, które w wyniku różnych zdarzeń losowych przebywają w śpiączce. W rozmowie z Dzień Dobry TVN Błaszczyk powiedziała: — Każdy może się zgłosić do naszej placówki dla dorosłych w Olsztynie. Istnieje specjalny zespół, który analizuje wszystkie dokumenty i dokonuje medycznej kwalifikacji. Pobyt jest darmowy. Trzeba działać, liczy się czas!

  Gienek Loska reaguje na głos i dotyk


  Narzeczona Gienka Loski przyznała, że transport artysty do Polski w jego obecnym stanie nie jest dobrym pomysłem. Zasugerowała, że może na Białoruś przyjedzie polski lekarz, który zatroszczy się o stan Gienka Loski. Agnieszka Sawicka przyznała, że Loska zaczyna otwierać oczy, reaguje na głos i dotyk.
  Zobacz galerię

  Gienek Loska - artysta wielokrotnie nagradzany


  Przez wiele lat Gienek był wokalistą legendarnej w kręgach blues-rockowych formacji Seven B, mającej na swoim koncie trzy płyty:
  • „Rocktales”
  • „Make up Your Mind”
  • „Acoustic”

  Ma na koncie również trasy koncertowe po całej Europie, a także - jako jedyny polski Zespół był notowany na amerykańskiej liście przebojów.
  Zobacz galerię
  Od kilku jest liderem formacji Gienek Loska Band, z którą nagrał 2 płyty: pokrytego złotem „Hazardzistę” (2011) i „Dom” (2013). Ma też na koncie projekty muzyczne z wieloma wybitnymi twórcami m. in. Alkiem Mrożkiem (Dwa plus Jeden; Porter Band) Anią Rusowicz i Maciejem Maleńczukiem. Gienek brawurowo wykonuje utwory Czesława Niemena, Ryszarda Riedla, czy innych kultowych artystów, z czego zasłynął wygranym programie X-Factor. Gienek jest laureatem “Szansy na Sukces”, programu “Mam Talent”, a także finalistą plebiscytu „SuperJedynki 2012” w kategorii „SuperZespół”. Wielokrotnie nagradzany w corocznych plebiscytach organizowanych przez prestiżowe polskie pismo branżowe „Twój Blues” w kategorii wokalista roku.

  Zobacz też wideo: Gienek Loska akustycznie w pubie 6-ścian


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo