Gładkie zwycięstwo międzyrzeckich Orłów

Dariusz Brożek
Sobotni mecz miał być dla międzyrzeczan rewanżem za pierwsze spotkanie w tej rundzie, kiedy podczas wyjazdowego spotkania w Gubinie stracili pierwsze punkty w sezonie.

Wprawdzie zawodnicy Orła wygrali pierwszy pojedynek w tym sezonie, ale tylko za dwa punkty, co było sporym zaskoczeniem dla ich fanów. Również w sobotę kibice liczyli na ich gładkie zwycięstwo. Zwłaszcza, że zawodnicy gubińsko-krośnieńskiej Tęczy Volley zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów na koncie. I rzeczywiście, goście grali niemrawo i bez polotu, ale sam mecz nie dostarczył miejscowym widzom większych emocji.

Przewaga gospodarzy była widoczna od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Wprawdzie kilka razy gościom udało się wyjść na prowadzenie, ale zawodnicy Orła natychmiast odpowiadali skutecznymi ripostami i zgrabnie odskakiwali o kilka punktów do przodu. Siatkarze obu zespołów popełniali sporo błędów. Zwłaszcza przy zagrywkach i odbiorze.

Pierwszego seta gospodarze zakończyli wynikiem 25:21, drugiego 25:20. Spotkanie zakończył atak Pawła Walczaka, który ustanowił wynik trzeciej odsłony na 25:21.

Najlepszym zawodnikiem spotkania był Krzysztof Baran, który w nagrodę otrzymał okolicznościową statuetkę, wręczoną przez burmistrza Remigiusza Lorenza i wiceprezesa klubu Waldemara Czyża. Tradycyjnie wśród widzów rozlosowano szaliki, ufundowane przez sympatyka siatkarzy Tadeusza Filusa.

Nowością nas boisku był występ trzech cheerleaderek z Zespołu Szkół Technicznych ze Skwierzyny. Podczas przerw na boisku tańczyły Wioleta Gordziewicz, Kasrolina Zabrocka i Paulina Anus, które do Międzyrzecza przyjechały ze swoja instruktorką Katarzyną Czekalską.

Po sobotnim zwycięstwie międzyrzeczanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli z 25 punktami na koncie. Mieli za sobą świąteczną, dwutygodniową przerwę. Dlatego ich trener Marcin Karbowiak zaserwował im ostatnio bardzo wyczerpujące treningi, które miały ich przygotować do zbliżających się trudnych spotkań z drużynami z pierwszej czwórki tabeli.

GBS Bank Orzeł Międzyrzecz – Tęcza Volley Gubin-Krosno Odrzańskie 3:0 (25:21, 25:20, 25:21).
Haładus, Baran, Olejniczak, Tobys, Szulikowski, Misterski, libero Wanat i Przybysz oraz Chwirot, Rolewicz, Strajch, Sławiński i Walczak. Trener Marcin Karbowiak.