Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Głogów: Gimnazjaliści na uczelni

Anna Białęcka
W ratuszu, w obecności prezydenta Jana Zubowskiego doszło do podpisania porozumienia pomiędzy rektorem Stanisławem Czają a dyr. gimnazjum Aliną Baranowicz.
W ratuszu, w obecności prezydenta Jana Zubowskiego doszło do podpisania porozumienia pomiędzy rektorem Stanisławem Czają a dyr. gimnazjum Aliną Baranowicz. Anna Białęcka
Gimnazjaliści będą mieli zajęcia z wykładowcami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Będą ponawiali na uczelni tajniki matematyki, fizyki i nauk przyrodniczych. Pierwsze lekcje już we wrześniu.

Wczoraj doszło do podpisania porozumienia o współpracy PWSZ z Gimnazjum nr 5. Wzięli w nim udział rektor uczeni Stanisław Czaja i dyr. szkoły Alina Baranowicz. Uroczystość odbyła się w ratuszu z udziałem prezydenta Jana Zubowskiego.

Zajęcia oferowane przez PWSZ na razie będą dostępne dla uczniów jednej klasy tego gimnazjum. - W naszej szkole powstanie specjalna klasa matematyczno-fizyczna z rozszerzoną ofertą edukacyjną w formie zajęć dodatkowych na uczelni - powiedziała dyr. Baranowicz. - Chcemy by do niej trafili uczniowie uzdolnieni w kierunkach ścisłych i przyrodniczych. We wnioskach składanych przez rodziców o przyjęcie do naszej szkoły, zainteresowani powinni zaznaczyć chęć przyjęcia do takiej właśnie klasy. Mile widziani są uczniowie z dobrymi ocenami z tych przedmiotów.
- Gimnazjaliści będą mieli do dyspozycji naszą bazę dydaktyczną, nasze laboratoria i pomoce naukowe - zapewnia rektor. - To na pewno pozwoli im na szerszy rozwój zainteresowań.

Zgodnie z porozumieniem, zajęcia w PWSZ odbywać się będą dziewięć razy w miesiącu. Będzie to forma zajęć dodatkowych, na które uczniowie będą docierali pod opieką swoich nauczycieli.
Ponadto współpraca między uczelnią a szkołą polegać będzie także na organizowaniu konferencji naukowych, wspólnych akcji, kampanii oraz szkoleń, a także olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Jak zapewnił rektor, współpraca nie będzie pociągała za sobą żadnych zobowiązań finansowych. - Nasi pracownicy to ludzie z pasją, którzy chętnie będą rozwijać zdolności młodych ludzi, bez pytania o dodatkowe wynagrodzenie - powiedział S. Czaja.

Oferta edukacyjna w naszym mieście staje się coraz ciekawsza. Przypomnijmy, że przy I Liceum Ogólnokształcącym powstało gimnazjum dwujęzyczne, na razie z jedną klasą. A teraz jest oferta dla młodych ścisłowców, też na razie z jedną klasą. To na pewno będzie z korzyścią dla młodych głogowian.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska