Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Głogowianie z PWSZ robią film

Dorota Nyk 76 835 81 11 [email protected]
Sylwester Mocur zajmuje się produkcją filmów i reklam, a do Głogowa przyjeżdża na zajęcia ze studentami.
Sylwester Mocur zajmuje się produkcją filmów i reklam, a do Głogowa przyjeżdża na zajęcia ze studentami. Dorota Nyk
To pod opieką Sylwestra Mocura studenci z PWSZ zrealizowali film na potrzeby policyjnej akcji "Razem przeciwko wandalizmowi". Ten grafik zajmujący się korektą barwną filmów i reklam, które oglądamy w telewizji, przyjeżdża do Głogowa na zajęcia.

Sylwester Mocur przyjeżdża do Głogowa już od kilku lat. Ma tu wykłady z fotografii i multimediów na grafice i kulturoznawstwie. Mieszka w Warszawie, gdzie pracuje w studiu postprodukcyjnym zajmującym się głównie reklamą i filmem krótkometrażowym. - Niedawno pracowałem przy kampanii społecznej dla fundacji TVN "Nie jesteś sam" - opowiada. Razem ze studentami z Głogowa zrobił bardzo profesjonalny film, który policja wykorzystuje w kampanii "Razem przeciwko wandalizmowi". Był on prezentowany przed wakacjami, na podsumowaniu akcji w Miejskim Ośrodku Kultury. Na co dzień dostępny jest na stronie internetowej policji.

- Ten film zrobiliśmy ze studentami po zajęciach, specjalnie na policyjną kampanię - opowiada. - Moi podopieczni mieli kilka pomysłów, wspólnie wybraliśmy najlepszy. Bardzo chciałem, żeby to była profesjonalna produkcja. Jeden ze studentów był reżyserem, inny operatorem. Byli także aktorzy grający w tym filmie. Mieliśmy dwa dni zdjęciowe, kręciliśmy jedną kamerą. Z dublami, ze wszystkim jak w czasie normalnej realizacji takiego filmu. Przygotowaliśmy go tak, żeby nadawał się do emisji w każdym medium. Trwa dokładnie 30 sekund, tyle co reklama.

Mocur najlepszych studentów, uzdolnionych grafików, zabiera do Warszawy, do swojej firmy na praktyki. Uczą się tam pod okiem profesjonalistów. - Jedna z moich byłych studentek zdecydowała się na odważy krok i pracuje ze mną w Warszawie - mówi. - Była dobra w swoim fachu i dostała propozycję. Spodobała jej się ta praca i przeprowadziła się do Warszawy. Znalazłoby się w Głogowie jeszcze więcej takich zdolnych osób, ale nie każda jest taka odważna i nie każda chce zamieszkać w Warszawie, daleko od rodzinnego domu. Ludzie mają różne życiowe plany. Na kulturoznawstwie mam studenta, który robi genialne filmy, ale wyjazdu nie planuje.

Sylwester Mocur zrobił także wizualizację pomnika saperów projektu Janusza Owsianego, który w przyszłości miałby zostać postawiony w Głogowie.

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska