Główna procesja Bożego Ciała w Zielonej Górze

kali
Uroczystości Bożego Ciała zakończą się w konkatedrze Św. Jadwigi
Uroczystości Bożego Ciała zakończą się w konkatedrze Św. Jadwigi archiwum GL
W czwartek, 30 maja - Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Centralna Procesja Eucharystyczna w Zielonej Górze w uroczystość Bożego Ciała, za której organizację w tym roku odpowiada parafia M.B. Częstochowskiej, rozpocznie się Mszą św. w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela o godz. 9.30.

Formowanie procesji około godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: Ułańską, Boh. Westerplatte, Wojska Polskiego, na Pl. Powstańców Wielkopolskich i ulicą Mickiewicza, do konkatedry Św. Jadwigi. Udział w procesji wezmą grupy modlitewne z chorągwiami, sztandarami, dzieci sypiące kwiaty i wierni. Jak mówią organizatorzy: - Niech uczestnictwo w procesji Bożego Ciała będzie naszym świadectwem wiary i wspólną naszą modlitwą.

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 05.06.2013 o 11:47, Gość napisał:

Rozumiem, że jako geniusz dysponujesz profesjonalnym sprzętem do pomiaru hałasu i wiesz, że pewne normy są przekroczone. Nie przeszkadza ci hałas kibiców żużlowych, nie przeszkadzają ci demonstracje i zakorkowana wiecznie Warszawa, nie przeszkadza ci parada zboczeńców z gołym tyłkami, również wydzierających się przez megafony i puszczających głośną muzykę. Nie przeszkadza ci sąsiad tłukący żonę po nocach, nie przeszkadzają ci psy srające do piaskownicy...Tobie przeszkadza tylko odbywająca się raz w roku procesja. Jak jesteś taki kozak obłudniku to zaprotestuj przeciwko Marszowi Żywych, na ktorym także przez megafon wydziera się rozmodlony rabin.

I znowu zły przykład ale teraz za daleko pojechałeś. Ja tobie nie ubliżam, a ty mi tak , nazywasz mnie obłudnikiem. Ale wybaczam tobie bo to norma u Polskiego katolika, ubliżyć drugiemu. Co do zatłoczonej Warszawy to skoro Warszawiakom nie przeszkadza to mi tym bardziej, mieszkam 400km od niej. Halas kibiców mi nie przeszkadza bo mieszkam z dala od stadionu żużlowego. Jak sąsiad bije żonę po nocach to ich problem, mi nic do tego mnie nie biją, a jak sąsiadce to przeszkadza to niech zostawi takiego partnera, a  jak nie zostawia to widocznie to akceptuje, ja tego nawet nie słyszę bo do najbliższego sąsiada mam 40 m. Pies jak to pies sra gdzie popadnie, mój na swojej posesji. Co do hałaśliwych przemarszów, pokasz mi w którym miejscu powiedziałem że je akceptuje, a tylko mi przeszkadza procesja.

G
Gość
W dniu 04.06.2013 o 17:37, Gość napisał:

I znowu zły przykład, masz prawo do ciszy i czystego powietrza. Ale inni mają prawo poruszać się pojazdami kołowymi. Przy tym mają mieć sprawne tłumiki, żeby tobie nie zakłócać ciszy i sprawne katalizatory z odpowiednimi normami żeby tobie nie zanieczyszczać powietrza. Jak widzisz oni mają ograniczenia a ty mi chcesz się drzeć przez megafon jak śpi moje 13 m-c dziecko, bo ty idziesz w procesji.

Rozumiem, że jako geniusz dysponujesz profesjonalnym sprzętem do pomiaru hałasu i wiesz, że pewne normy są przekroczone. Nie przeszkadza ci hałas kibiców żużlowych, nie przeszkadzają ci demonstracje i zakorkowana wiecznie Warszawa, nie przeszkadza ci parada zboczeńców z gołym tyłkami, również wydzierających się przez megafony i puszczających głośną muzykę. Nie przeszkadza ci sąsiad tłukący żonę po nocach, nie przeszkadzają ci psy srające do piaskownicy...Tobie przeszkadza tylko odbywająca się raz w roku procesja. Jak jesteś taki kozak obłudniku to zaprotestuj przeciwko Marszowi Żywych, na ktorym także przez megafon wydziera się rozmodlony rabin.

G
Gość

Rano przejeżdżałem przez jedną z pod Zielonogórskich wsi, tam nadal stoi na pętli autobusowej ołtarz, pewno jutro drugi raz będą obchodzić Boże ciało

K
KIA
W dniu 30.05.2013 o 15:03, Ja...sio napisał:

Wokół kościoła Św. Ducha odbywała się procesja. I w tym samym czasie kilku nierozgarniętych łebków na boisku przy Ekologu jakby nigdy nic hałasowało grą w piłkę. Nie uszanują nic i nikogo.

spokojnie oddychaj, gorzej by było jakby biegali koło Ciebie z tą piłką, a oni grali sobie ładnie na boisku więc nie widzę problemu, co mieli stać w bezruchu i czekać na koniec??? będąc na pogrzebie, grobie na nowym cmentarzu czasem jest baaaardzo głośno, słychać kibiców cały hałas związany z żużlem, i co mam się popłakać bo nic nie słyszę???, sami wybieramy gdzie i kiedy chcemy iść więc.... .  Może na czas procesji wszyscy nie biorący w niej udziału - do domu a najlepiej pod ziemie???????? hahha żal...

G
Gość
W dniu 04.06.2013 o 17:23, Gość napisał:

W takim razie zlikwidujmy ruch kołowy, bo mam prawo do ciszy i czystego powietrza.

I znowu zły przykład, masz prawo do ciszy i czystego powietrza. Ale inni mają prawo poruszać się pojazdami kołowymi. Przy tym mają mieć sprawne tłumiki, żeby tobie nie zakłócać ciszy i sprawne katalizatory z odpowiednimi normami żeby tobie nie zanieczyszczać powietrza. Jak widzisz oni mają ograniczenia a ty mi chcesz się drzeć przez megafon jak śpi moje 13 m-c dziecko, bo ty idziesz w procesji.

G
Gość
W dniu 04.06.2013 o 17:12, Gość napisał:

Nie koniecznie, bo mam prawo i do słońca i do cienia zależy od potrzeby w danym momencie. jak widzisz użyłeś złego przykładu

W takim razie zlikwidujmy ruch kołowy, bo mam prawo do ciszy i czystego powietrza.

G
Gość
W dniu 04.06.2013 o 16:39, Gość napisał:

A kościoły trzeba wyburzyć, bo dają za dużo cienia, a ty masz prawo do słońca.

Nie koniecznie, bo mam prawo i do słońca i do cienia zależy od potrzeby w danym momencie. jak widzisz użyłeś złego przykładu

G
Gość
W dniu 04.06.2013 o 14:58, Gość napisał:

Ja....sio twoja wolność do procesji i przy tym do hałasu z nią związanego, kończy się tam gdzie zaczyna się moja wolność do świętego spokoju. Tylko nie wiem czy ty to pojmiesz.

A kościoły trzeba wyburzyć, bo dają za dużo cienia, a ty masz prawo do słońca.

G
Gość
W dniu 30.05.2013 o 15:03, Ja...sio napisał:

Wokół kościoła Św. Ducha odbywała się procesja. I w tym samym czasie kilku nierozgarniętych łebków na boisku przy Ekologu jakby nigdy nic hałasowało grą w piłkę. Nie uszanują nic i nikogo.

Ja....sio twoja wolność do procesji i przy tym do hałasu z nią związanego, kończy się tam gdzie zaczyna się moja wolność do świętego spokoju. Tylko nie wiem czy ty to pojmiesz.

g
gosc

jak chce pograć w piłke a nie biczować się w procesjach to bede to robić i będe tolerował dopóki jakiś baran nie zaczne się w to wtrącać!!  idzcie sobie w procesjach ale to nie średniowiecze  autor  tematu jest baranem

 

 

 

G
Gość

Spokojnie, ja w boże ciało wymieniałem chłodnicę w aucie. Dużo roboty bo trza było zderzak odkręcać a potem uchwyty doginać... Pewnie też wyszedłem na tego co "nie szanuje", ale uwaga: nie każdy lubuje się w wielbieniu pana. Jak jest dzień wolny, to trza z niego korzystać - gra w "gałę" to też dobry wybór :)

C
Christ Agony
W dniu 30.05.2013 o 18:34, Ormo napisał:

Do~Christ Agony~Rzeczywiście, nadajesz się tylko do długiego przebywania w chlewie.A swoją drogą to ta wiadomość była skierowana tylko do rozgarniętych. Koniec polemiki- NIE WALCZYMY NA ROZUM Z BEZBRONNYM.

 


Jeśli odrzucisz swoją zakłamaną książkę i jej śmieszne argumenty,wtedy porozmawiam z Tobą jak z człowiekiem,nie zaś jak z owcą która idzie za swoim pasterzem na rzeź.
 

a
antykatol
W dniu 30.05.2013 o 18:34, Ormo napisał:

Do~Christ Agony~Rzeczywiście, nadajesz się tylko do długiego przebywania w chlewie.A swoją drogą to ta wiadomość była skierowana tylko do rozgarniętych. Koniec polemiki- NIE WALCZYMY NA ROZUM Z BEZBRONNYM.

 


Do

~Christ Agony~

Rzeczywiście, nadajesz się tylko do długiego przebywania w chlewie.A swoją drogą to ta wiadomość była skierowana tylko do rozgarniętych. Koniec polemiki- NIE WALCZYMY NA ROZUM Z BEZBRONNYM.

No to jak ???  Wiara czy rozum ???

O
Ormo

Do

~Christ Agony~

Rzeczywiście, nadajesz się tylko do długiego przebywania w chlewie.A swoją drogą to ta wiadomość była skierowana tylko do rozgarniętych. Koniec polemiki- NIE WALCZYMY NA ROZUM Z BEZBRONNYM.

C
Christ Agony
W dniu 30.05.2013 o 15:03, Ja...sio napisał:

Wokół kościoła Św. Ducha odbywała się procesja. I w tym samym czasie kilku nierozgarniętych łebków na boisku przy Ekologu jakby nigdy nic hałasowało grą w piłkę. Nie uszanują nic i nikogo.

 


A może Twoja procesja uszanuje m.in mnie i to że chcę mieć spokój i nie słyszeć tych jęków z głośników?
Będę chciał posłuchać jęczenia i świńskiego gadania to pojadę na wieś i znajdę chlew ze świniami tudzież w niedzielę odwiedzę jakiś kościół!

Dodaj ogłoszenie