Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

GMINA KOLSKO. Klub ju-jitsu Washi z Konotopu ma 5 lat. - Duma mnie rozpiera - mówi wójt Henryk Matysik. Zawodnicy odnoszą ogromne sukcesy

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Paweł Zapeński, przewodniczący rady gminy Kolsko, wójt Kolska Henryk Matysik i zawodnicy klubu Washi Konotop
Paweł Zapeński, przewodniczący rady gminy Kolsko, wójt Kolska Henryk Matysik i zawodnicy klubu Washi Konotop Paweł Zapeński/Facebook
Pięciolecie klubu Washi Konotop uczcili w poniedziałek, 16 grudnia radni gminy. - Gdybyśmy przynieśli wszystkie nasze medale, zajęłyby cały korytarz - mówił trener Robert Pałka. Były życzenia kolejnych sukcesów i tort urodzinowy.

- Klub ju-jitsu Washi oficjalnie powstał 15 stycznia 2015 roku. Przyjął nazwę Washi, co po japońsku oznacza orzeł - mówił podczas sesji rady gminy Kolsko Tomasz Grycaj, prezentując historię i sukcesy klubu.

Przyjęto motto:Przyjaźń, szacunek i wytrwałość. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Dodatkowo kilka razy w roku w różnych miejscowościach zawodnicy trenują pod okiem mistrzów sztuk walk. W ciągu roku młodzi sportowcy biorą udział w kilkudziesięciu zawodach, m.in. w corocznym turnieju pod patronatem prezydenta Zielonej Góry i międzynarodowym turnieju Solanin Cup. - Dzieci jeżdżą po całej Polsce i za granicę. Z każdego turnieju przywożą medale i puchary - opowiadał Tomasz Grycaj.

Liderzy i największe gwiazdy z Washi to Wiktoria Mulka - reprezentantka Polski, Michalina Mulka, Miłosz Stroiński, Mikołaj Ladra i Hubert Ratajczak.

Podziękowania za wsparcie i życzenia

- Cieszę się że możemy działać jako klub - mówiła Beata Miebs-Mulka, prezes stowarzyszenia na rzecz rozwoju gminy Kolsko, dziękując za wsparcie władzom gminy, powiatu i sołtysom.

Sukces wojowników "Washi Konotop" na Turnieju Sztuk Walki o ...

Trener Robert Pałka zwrócił uwagę, że sukcesy można odnosić, bez względu na to, z jakiej miejscowości się pochodzi. - Ponad 20 dzieciaków cały czas trenuje. Zwiedzamy Europę. Poznajmy ludzi, kultury. Uczymy się wyrozumiałości w stosunku do innych. To otwiera perspektywę dla nich i pokazuje, że chociaż gmina jest mała, miejscowości są jeszcze mniejsze, ale dzieci mogą pojechać do różnych krajów w Europie i osiągać sukcesy. Robimy swoje. Młodzież, która dorasta, przechodzi do naszej sekcji w Zielonej Górze. Tam szlifujemy młodych na przyszłych mistrzów - opowiadał trener. - Cieszę się, że rodzice są tak mocno zaangażowani, bo to jest ważne, aby wspierać i pokazywać drogę. Dziękuję władzom gminy i powiatu, niewiele moglibyśmy zrobić, gdyby nie ich pomoc.

- Nisko się państwu kłaniam. Wykonujecie ciężką, codzienną pracę wychowawczą - gratulowała starosta Iwona Brzozowska. - Duma mnie rozpiera, kiedy zawodnicy odnoszą sukcesy. Pięknie wam dziękuję - podkreślił wójt Henryk Matysik, który z przewodniczącym rady gminy wręczyli klubowi kronikę. - Wierzymy, że będzie zapisana samymi sukcesami - podkreślił Paweł Zapeński.

ZOBACZ TEŻ:
Mamy Mistrzynię Polski w Ju Jitsu! Mieszka w Konotopie
NOWA SÓL. Wiktoria Mulka z Konotopu zdobyła dwa złote medale i po raz trzeci obroniła tytuł mistrzyni Polski w ju jitsu
Złote konotopianki! [ZDJĘCIA]
Sukces Washi Konotop w Niemczech [zdjęcia]

POLECAMY:
Zobacz jak wyglądają walki ju-jitsu

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska