Gminne przedszkola i żłobki otwarte w Słubicach od 18 maja. Dla pedagogów to nowe zasady i nowa rzeczywistość

Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
Gminne przedszkola i żłobki otwarte w Słubicach od 18 maja
Gminne przedszkola i żłobki otwarte w Słubicach od 18 maja pixabay.com
Gminne przedszkola i żłobki ruszają ponownie od 18 maja. Czy placówki są przygotowane na przyjęcie dzieci? - To dla nas duże wyzwanie, mamy wiele obaw, ale jesteśmy gotowi - przyznają pedagodzy.

Dyrektorzy słubickich placówek poinformowali, że od 18 maja są przygotowani na przyjęcie, do przedszkoli i żłobka maluchów, których rodzice zgłosili konieczność zapewnienia opieki ich dzieciom.

Trwa głosowanie...

Czy otwarcie żłobków i przedszkoli 18 maja to dobry pomysł?

Ze względu na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej, w przedszkolach i żłobku będzie można zapewnić opiekę tylko części podopiecznych. Dlatego wcześniej wszyscy dyrektorzy poprosili rodziców o deklaracje, kto, pomimo trwającej nadal epidemii koronawirusa, jest zmuszony posłać dziecko do przedszkola czy żłobka, bo nie może sam zapewnić mu opieki.

- Dziś już wiemy, że od poniedziałku, 18 maja, do czterech naszych samorządowych przedszkoli wróci w sumie 82 dzieci ( do „Jarzębinki” – 24 dzieci, do „Pinokia” – 25, „Misia Uszatka” – 9, „Krasnala Hałabały”- 24), a do żłobka – 26 maluchów. O tym, ile dzieci może przyjąć dana placówka decyduje jej dyrektor, na podstawie szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej - czytamy na stronie słubickiego magistratu.

,,To dla nas duże wyzwanie"

Kamila Łopusiewicz, Dyrektorka Przedszkola Samorządowego nr 3 Miś Uszatek, przyznaje, że w obecnej sytuacji przygotowanie placówki do przyjęcia dzieci to było spore wyzwanie.

- Trzeba było opracować procedury, o wszystkim pamiętać. Każdy pracownik ma swoje zadanie i musieliśmy myśleć o tym, jak przygotować sale i przede wszystkim, jak przygotować się psychicznie do nowego wyzwania. To dla nas zupełnie nowa rzeczywistość - przyznaje K. Łopusiewicz.

To dla nas zupełnie nowa rzeczywistość - Kamila Łopusiewicz

Dyrektorzy musieli dostosować placówki do nowych realiów i wytycznych ministerstwa. A czy nauczyciele są gotowi do pracy?
- Mają pewne obawy, ale rozumieją, że po prostu jest taka potrzeba, bo rodzice naszych wychowanków wracają do pracy - dodaje dyrektorka przedszkola nr 3.

Start na nowych zasadach

Opiekunowie zostali zapoznani z zaleceniami GIS i MEN, a placówki wprowadziły wszystkie procedury wynikające z otrzymanych wytycznych. Zostały zaopatrzone m.in. w płyny dezynfekujące (dezynfekowane będą m.in. pomieszczenia i zabawki), rękawiczki i maseczki.

W każdej placówce znajduje się wyodrębnione pomieszczenie, gdzie w razie niepokojących objawów, będzie można od razu odseparować dziecko od reszty grupy. Ponadto przy wejściu do przedszkola czy żłobka dzieciom będzie mierzona temperatura, a rodzice nie będą mogli wchodzić do sal czy szatni. Dzieci będą zostawiać i odbierać w wiatrołapach, przy wejściu do placówek.

iPolitycznie - Działania elit europejskich pod wpływem Rosji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie