Golec uOrkiestra oraz... Lato imprez w Lubuskiem! Koncerty, spektakle, letnie kino – tyle się dzieje tego weekendu! Wybierz się!

hak, sndr, nd, mt
Golec uOrkiestra i inni wystąpią w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki w amfiteatrze w Gorzowie Sławomir Mielnik
Lubuskie Lato Teatralne, Lato z Książką, Lato Muz Wszelakich... Nie ma nudy latem! Oto, co się dzieje na wielu lubuskich scenach od piątku, 31 lipca do niedzieli, 2 sierpnia 2020.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: spektakle, koncerty, kino letnie…

 • 31 lipca, piątek, 11.00 w cyklu „Bajki, bajdy, banialuki” – „Przypowiastka o Czerwonym Kapturku” w wykonaniu Teatru Cztery Kąty z Zielonej Góry. Zielonogórski Ośrodek Kultury - Amfiteatr im. Anny German. Wstęp wolny.
 • 31 lipca, piątek, 21.30 w cyklu „Kino letnie”: Muza fabuły. Remake lepszy niż oryginał –„(Nie)znajomi”, reż. Tadeusz Śliwa (fabularny, 105 min.). Zielonogórski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Solanizatorzy zapraszają na plac Teatralny. Wstęp wolny.
 • 1 sierpnia, sobota, 14.00 - 16.00 - Koncert botaniczny: recital Anny Poszelużnej w Ogrodzie Botanicznym z Mini ZOO. Wstęp wolny.
 • 1 sierpnia, sobota, 20.00 w cyklu „Bluesowe noce”: koncert zespołu Igor Łojko i Przyjaciele w Klubie Piekarnia Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej 13. Impreza biletowana. Wstęp wolny.
 • 1 sierpnia, sobota, 21.30, w cyklu „Kino letnie”: Muza fabuły. Kiedy rozum zasypia, budzą się demony – film „Zabawa, zabawa”, reż. Kinga Dębska (fabularny, 85 min.). Zielonogórski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Solanizatorzy zapraszają na pl. Teatralny.

Czytaj także

Gorzów Wlkp.

W teatrze rusza Scena Letnia! Będzie się działo

Scena Letnia to wydarzenie, na które wielu gorzowian (i nie tylko) czeka przez cały rok: przywykliśmy do tego, że w okresie wakacji możemy przyglądać się znanym artystom i świetnie bawić się na koncertach lub spektaklach organizowanych przy teatrze. Nie inaczej będzie tym razem. Scena Letnia rusza w piątek 31 lipca. Zgodnie z tradycją, piątek będzie dniem spektakli dla dzieci. Start: godz. 12.00. W najbliższy piątek najmłodsi zobaczą spektakl „Trzy Świnki” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry. W sobotę odbędzie się koncert „Muzyczne Twarze Jacka Kawalca (sobotnie wydarzenie odbędzie się na Starym Rynku o godz. 19.00), a w niedzielę będzie okazja, by śmiać się do łez! Aktorzy zapraszają nas na komedię „Żona potrzebna od zaraz”.

 • Piątek, 12.00, Scena Letnia, udział darmowy.
 • Sobota, 19.00, Stary Rynek, udział darmowy.
 • Niedziela, 20.30, Scena Letnia, udział darmowy.

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne: romantyczna „Ławeczka”

Na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020 zapraszają: Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać.
W piątek, 31 lipca o godz. 21.00 w ośrodku Temar – romantyczna „Ławeczka” Lubuskiego Teatru. W komedii romantycznej Aleksandra Gelmana - „Ławeczka, czyli mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach” parę niespełnionych kochanków grają Tatiana Kołodziejska i Janusz Młyński. W spektaklu, który reżyseruje Robert Czechowski, skomponowaną przez siebie muzykę wykonuje na żywo zielonogórzanin Paweł Stachowiak.
Bilety: 25 zł i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry. (bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Gorzów Wlkp.

Gwiazdy wystąpią w amfiteatrze

W ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki znani i lubiani artyści wystąpią w gorzowskim amfiteatrze. Kto dokładnie? Już wymieniamy: Golec uOrkiestra, Łzy, Blue Cafe, Piękni i Młodzi, Cleo, Gromee, Top Girls, Andre, Ryszard Makowski i Mateusz Mijał. Wygląda więc na to, że każdy znajdzie „coś dla siebie”. Imprezę poprowadzi Ida Nowakowska i Aleksander Sikora, a za kulisami pojawi się Norbi i Agnieszka Dzieka. Koncert będzie na żywo transmitowany w tvp. Ważne: brak wolnych zaproszeń na koncert.
Niedziela, 20.40, amfiteatr, udział darmowy.

Zielona Góra

W Galerii Pro Arte – wystawa „Utrata” Pawła Napierały

Galeria Pro Arte OZ ZPAP przy ul. Stary Rynek - zaprasza od 31 lipca do 14 sierpnia 2020 r. na wystawę „Utrata” Pawła Napierały.
Paweł Napierała – rocznik’83, asystent w II pracowni Pracowni Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, prowadzonej przez prof. UAP Dominika Lejmana - promotora jego dysertacji doktorskiej. Historyk sztuki, absolwent kursu konserwatorskiego na Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zawodowo związany z Muzeum Narodowym w Poznaniu. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i International Association of Art IAA/AIAP – UNESCO. Realizuje się w malarstwie, rzeźbie, site-specific i konserwacji zabytków.
Otwarcie wystawy w piątek, 31 lipca o godz. 18.00 – przed galerią.

Czytaj także

Drzonów

Powstańcza Noc Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie organizuje w sobotę, 1 sierpnia, czyli w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zaległą muzealną noc muzeów w Drzonowie. W programie przewidziano koncert "Lubuszanie śpiewają (nie)zakazane piosenki", który poprowadzi Kapela Prima Sort Lecha Krychowskiego. Wprowadzeniem do koncertu będzie prezentacja "Barwa i broń Powstania Warszawskiego", którą przeprowadzi Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości, zaś atrakcje wieczora dopełnią pokazy świetlno-muzyczne i stoiska modelarskie. Obowiązuje reżim sanitarny! Stąd też zamknięte będą ekspozycje wewnątrz pałacu, a na terenie imprezy obowiązywać będą zasady utrzymywania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa.
Sobota, godz. 19.00-22.00, Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Wstęp bezpłatny.
Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego, Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne: rewelacyjna komedia „Przyjazne dusze”

Na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020 zapraszają: Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać.
W sobotę, 1 sierpnia o godz. 21.00 na scenie w ośrodku Temar – jeden z przebojów Lubuskiego Teatru - „Przyjazne dusze” w reżyserii Roberta Czechowskiego.
Do urokliwego domu pod Londynem, będącego właśnie do wynajęcia, wprowadza się młoda para, Mary i Simon. On? Początkujący pisarz powieści kryminalnych. Ona? Ciepła, dobra, kochająca swego męża dziewczyna. Jest w ciąży. Poprzednimi właścicielami domu byli tragicznie zmarli Jack i Suzie. W spektaklu obserwujemy ewolucję stosunku duchów? Jacka i Suzie do młodych – Mary i Simona. Duchy orientują się z czasem, że młoda para reprezentuje sobą to czego im, którzy ze świata odeszli, nie udało się na ziemi zrealizować. Postanawiają im pomóc, przy wsparciu anioła stróża.
Bilety: 25 zł i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry. (bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Gorzów Wlkp.

Miły wieczór spędzisz na deptaku

Przed nami kolejna odsłona cyklu kulturalnych spotkań „Dobry wieczór Gorzów”. W sobotę na scenie wystąpi Jacek Kawalec, a w niedzielę będziemy mogli posłuchać Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Przed sceną ustawioną przy katedrze pojawią się leżaki i krzesełka.
Sobota, 19.00; niedziela, 17.00, Stary Rynek, udział darmowy.

Strzelce Krajeńskie

Będzie Afera!

Strzelecki Ośrodek Kultury organizuje dla mieszkańców ciekawe, plenerowe spotkania z kulturą i rozrywką. W najbliższą sobotę przed mieszkańcami zaprezentuje się kabaret Afera. Śmiechu będzie co niemiara!
Sobota, 20.00, Rynek Miejski, udział darmowy.

Żagań

Festiwal Tango Barocco w Żagańskim Pałacu Kultury

Festiwal Tango Barocco w Żaganiu potrwa od 30 lipca 2 sierpnia 2020 w Żagańskim Pałacu Kultury. Ideą festiwalu jest łączenie pasjonatów tanga niezależnie od stylu. W planach jest 12 milong z podziałem na tradycyjne i nuevo, świetne warsztaty oraz muzykę na żywo.

 • Czwartek 30 lipca 2020 roku, godz. 20.30-00.30 MILONGA PRE-PARTY
  dziedziniec pałacowy / DJ Francisco Saura (tradycja).
 • Sobota 1 sierpnia 2020 13.00 - 14.00 TANGO FLASH MOB
  plac Słowiański / DJ Gracja Bryś-Kołodziejczyk.
 • W niedzielę 2 sierpnia 2020 20.00 - 21.30 KONCERT NA ZAKOŃCZENIE
  dziedziniec pałacowy / La SanLuisTango i artyści Teatru Tanga

Żagań

Pokaz japońskiej motoryzacji

W niedzielę 2 sierpnia 2020 o godz. 13.00 Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy w Żaganiu i Żagańskie Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka zapraszają serdecznie uczniów, absolwentów, podopiecznych, ich rodziców oraz nauczycieli, terapeutów i członków Stowarzyszenia na pokaz japońskiej motoryzacji, który odbędzie się na terenie przyległym do Ośrodka. W tym roku organizatorzy Japfestu - festiwalu miłośników japońskiej motoryzacji, który odbędzie się na płycie lotniska w Tomaszowie 21 - 23.08.2020 wybrali nasze Stowarzyszenie i Ośrodek jako beneficjentów organizowanej przez siebie co roku akcji charytatywnej.
Dzięki nim powstanie długo wyczekiwana Sala Doświadczania Świata.

Żagań

Cygański tabor i pokaz tanga

Żagański Pałac Kultury zaprasza na sierpniowe imprezy z cyklu „Kulturalny Tabor”. W niedzielę 2 sierpnia tabor wyruszy z pałacu, aby rozbić swoje cygańskie koczowiska w poszczególnych dzielnicach Żagania. 2 sierpnia w godz. 11.00-16.00 zajęcia w Szkole Podstawowej nr 2.
Żagański Pałac Kultury zaprasza na koncert San Luis Tango połączony z pokazem tańca, w niedzielę 2 sierpnia 2020, o godz. 20.00, a dziedzińcu Żagańskiego Pałacu Kultury.

Szprotawa

Darek Topolski zagra na niezwykłych instrumentach

W piątek 31 lipca 2020 o godz. 11.00 Szprotawski Dom Kultury zaprasza na niezwykły koncert na instrumenty muzyczne z odległych krańców świata. Przed SzDK zagra Darek Topolski - muzyk, muzykolog, kompozytor, performer, który pokaże kalimbę, didgeridoo, barimbau, drumlę, chajchas, dwojnicę, fujarę bezotworową, bambusowy flet indiański i wiele innych pięknych, mało znanych instrumentów. Nie tylko pokaże, ale też zagra, pozwoli zagrać publiczności i pooglądać te instrumenty, słuchając opowieści o dalekich krajach, z których pochodzą. W razie deszczu koncert odbędzie się w sali widowiskowej, wstęp wolny!

Czytaj także

Dąbie

W ośrodku Temar: Lato z książką – spotkania z autorami, warsztaty

Na kilka dni, w sobotę, 1 sierpnia 2020 r., Kompleks Wypoczynkowy Temar w Dąbiu zamieni się w Literackie Miasteczko.
W programie wydarzenia, na które zapraszają: Lato z Książką, Temar, Gmina Dąbie, Biblioteka Publiczna w Dąbiu - spotkania autorskie, dyskusje i warsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych.
PROGRAM
1 sierpnia (sobota)
10:00-20:00 Kiermasz książek
10:00-18:00 Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci
15:00 - Słuchanie audiobooków
17:00 - Robert Ziębiński - Seks, kłamstwa i żółnierze wyklęci, czyli horror w PRL
18:00 - Aleksandra Borowiec - Szeryf w polskich realiach. Debiut w czasach pandemii
19:00 - Adam Szulc - Następny proszę! Kulisy pracy znanego Barbera
20:00 - Spektakl „Przyjazne dusze” - Lubuski Teatr (bilety do nabycia w recepcji)

2 sierpnia (niedziela)
10:00-20:00 Kiermasz książek
10:00-18:00 Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci
15:00 - Słuchanie audiobooków
17:00 - Michał Wiśniewski - Co muzyka ma wspólnego z ksiażką?
18:00 - Ilona Felicjańska - Życie może być bajką, wszystko zależy od Ciebie!
19:00 - Michał Wiśniewski z Michałem Dąbrowskim - Jak stworzyć alternatywny świat w literaturze.

3 sierpnia (poniedziałek)
10:00-20:00 Kiermasz książek
10:00-18:00 Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci
15:00 - Słuchanie audiobooków
17:00 - Robert Ziółkowski - Podróż do Ugandy. Spotkanie z ostatnimi wojownikami.
18:00 - Jacek Pałkiewicz - Sztuka podróżowania.
19:00 - Joanna Jurgała-Jureczka - Tango Kossaków.

4 sierpnia (wtorek)
10:00-20:00 Kiermasz książek
10:00-18:00 Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci
15:00 - Słuchanie audiobooków
17:00 - Agnieszka Lis - O czym my-kobiety lubimy czytać!
18:00 - Piotr Gąsowski - Co mi w życiu nie wyszło!
19:00 - Dariusz Dziekanowski - Dziekanowski jakim go znamy i pamiętamy.

WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE DLA DZIECI
1 sierpnia (sobota)
10:00-12:00 - Wspaniały świat mrówek - czego możemy się od nich nauczyć
12:00-14:00 - Kreatywne dzieci - rysowanie
14:00-15:00 - Przerwa
15:00-17:00 - Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela
17:00-18:00 - Różdżka z Fershey - stwórz własną różdżkę!

2 sierpnia (niedziela)
10:00-12:00 - Kreatywne dzieci - gry i zabawy
12:00-14:00 - Książkowy potwór nie taki zły jak go malują!
14:00-15:00 - Przerwa
15:00-17:00 - Podróż z Manią Skłodowską.
17:00-18:00 - Stephen Hawking dla najmłodszych.

3 sierpnia (poniedziałek)
10:00-12:00 - Czytanie na dobry początek - Bohaterski miś
12:00-14:00 - Kreatywne dzieci - wycinanie postaci
14:00-15:00 - Przerwa
15:00-17:00 - Skłodowska i Mickiewicz jedna paka!
17:00-18:00 - Jak się tu znaleźliśmy.

4 sierpnia (wtorek)
10:00-12:00 - Bad Guys - Bądź jak ekipa złych!
12:00-14:00 - Podróż z Adasiem Mickiewiczem
14:00-15:00 - Przerwa
15:00-17:00 - 12 map, które pomogą Ci zrozumieć świat
17:00-18:00 - Warsztaty kreatywnego pisania dla dzieci.

Premiera Lubuskiego Lata Teatralnego: „Słodkie lata 20.-30…” w reżyserii Jana Szurmieja

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3