Gorzów. Jacek Kurzępa z kontrolą poselską w szpitalu. Jak ocenia lecznicę?

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Jacek Kurzępa przeprowadzał kontrolę poselską po głosach środowiska pielęgniarskiego.
Jacek Kurzępa przeprowadzał kontrolę poselską po głosach środowiska pielęgniarskiego. Jarosław Miłkowski
W poniedziałek 27 września w szpitalu wojewódzkim w Gorzowie kontrolę poselską przeprowadzał poseł Jacek Kurzępa z PiS. - Ten szpital wygląda fenomenalnie - stwierdzał przy okazji sprawdzania, czy lekarze i pielęgniarki dostali podobne wynagrodzenie za walkę z pandemią.

- Kontrola poselska dotyczy dwóch głównie aspektów związanych funkcjonowaniem szpitala. Pierwszy dotyczy kwestii unormowania płac dla pracowników w czasie pandemii COVID-19. Interesuje mnie, jakie grupy zawodowe, jaką proporcjonalność kwot otrzymały w efekcie w szczególnie trudnych warunków pandemicznych - mówił w poniedziałek poseł PiS w przerwie podczas kontroli.

- Druga kwestia dotyczy kwestii zatrudniania w szpitalu funkcjonariuszy jednostek samorządu terytorialnego. Personalnie dotyczy to Roberta Surowca, który od 5,5 roku zatrudniony jest w tej lecznicy jako wiceprezes - dodawał poseł.
- Według naszej wiedzy nie jest on zatrudniony w żadnym urzędzie - zauważał nasz dziennikarz.
- Przyjechałem właśnie to sprawdzić - odpowiedział poseł Kurzępa. Przy okazji chwalił gorzowską lecznicę:
- Jestem już po wizycie w całym obiekcie. Chcę zarządowi szpitala i tym, którzy tę lecznicę wspierają - zarówno z ław rządowych, jak i pani marszałek - pogratulować. Ten szpital wygląda fenomenalnie. Mam wrażenie, że szpital zdał egzamin. Mimo tego, co dzieje się w sejmiku i naszego pewnego votum nieufności wobec pani marszałek, to jeśli chodzi o zarząd szpitala i jego funkcjonowanie, jestem pod niebywałym wrażeniem - mówił poseł Kurzępa. Dlaczego przyjechał do gorzowskiej lecznicy?

- Poselskie interwencje wynikają z dwóch pobudek. To zainteresowanie obywateli i pracowników. Jeśli chodzi o szpital, to te impulsy płyną ze związków zawodowych. Szczególnie od środowiska pielęgniarskiego, które czuło pewien dyskomfort związany, że lekarze - według tego środowiska - zarabiali więcej niż pielęgniarki. Szpital został bardzo godziwie obdarowany różnymi dotacjami przez Ministerstwo Zdrowia, więc rzeczą zupełnie oczywistą jest skontrolowanie, czy zostały one wydane w sposób należyty - mówił poseł.
- Lekarze od wieków zarabiają więcej niż pielęgniarki - stwierdził nasz dziennikarz.
- Tak jest od wieków, tylko nie od wieków mamy pandemię. Warto się przyjrzeć, czy wszyscy pracownicy zostali potraktowani jednako, bo wszyscy jednako ryzykowali - mówił nam poseł.

Czytaj również:
Ten robot to nieoceniony pomocnik! Da Vinci ratuje życie w szpitalu w Gorzowie!

WIDEO: Szpital w Gorzowie wprowadza e-rejestrację

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Tutaj opis działalności tego ........

''Absolwent pedagogiki opiekuńczej w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze[1]. Doktoryzował się w 1996 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w zakresie pedagogiki na podstawie pracy pt. Deprywacja współczesnej młodzieży – fenomen „Jumy”[2]. Później zaczął specjalizować się w dziedzinie socjologii (w tym socjologii młodzieży i wychowania), uzyskał stopień doktora habilitowanego[2].

Jest instruktorem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w stopniu harcmistrza[3], był współzałożycielem 1 DSH „Trop”[4] oraz komendantem Wielkopolskiej Chorągwi Harcerzy ZHR.

Był zawodowo związany z macierzystą uczelnią i następnie z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadził wykłady w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Zatrudniony również w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, przekształconej następnie w SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, gdzie również został profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Nauk Społecznych[2].

Był działaczem Akcji Wyborczej Solidarność, zasiadał z jej listy od 2001 do 2002 w sejmiku lubuskim I kadencji[5]. Wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Bez powodzenia kandydował z listy PiS do Sejmu w 2007 i 2011[6][7]. W 2010 i 2014 był wybierany na radnego powiatu krośnieńskiego[8][9]. Objął funkcję koordynatora regionalnego Ruchu Społecznego im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego[10]. Został też członkiem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu[11].

W wyborach parlamentarnych w 2015 ponownie kandydował do Sejmu w okręgu lubuskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 5486 głosów[12]. W 2019 nie został ponownie wybrany[13]. W tym samym roku przewodniczący Komitetu do spraw Pożytku Publicznego Piotr Gliński powołał go w skład Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem[14]. W styczniu 2020 został posłem IX kadencji, zastępując powołanego na urząd wojewody Władysława Dajczaka[15]. ''

idzie ---ebnąć ze śmiechu
Dodaj ogłoszenie