MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gorzów. Kolejne drogi doczekają się remontów. Które zostaną zmodernizowane?

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Kolejne drogi w Gorzowie doczekają się przebudowy.
Kolejne drogi w Gorzowie doczekają się przebudowy. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Kolejne drogi w Gorzowie doczekają się przebudowy. Poprawione mają zostać te, które od dawna wymagają interwencji. Solidną nawierzchnię zyskają ulice Sosnowa, Wał Poprzeczny oraz Komandosów. Lżej będzie mieszkańcom, którzy teraz muszą jeździć po ubitym piachu i szerokim łukiem omijać głębokie dziury.

Zamiast piachu będzie kostka

Latem kurz, a jesienią błoto. Ulica Komandosów w Gorzowie to udręka dla okolicznych mieszkańców. Ci długo zabiegali o remont aż w końcu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Złożyli wniosek do budżetu obywatelskiego. Ten zyskał akceptację i już niebawem kłopotliwa droga przejdzie metamorfozę.

Kolejne drogi w Gorzowie doczekają się przebudowy.
Kolejne drogi w Gorzowie doczekają się przebudowy. Gorzowskie Inwestycje Miejskie

Zmodernizowany zostanie odcinek od wjazdu z ulicy Dobrej do łącznika z ulicą Ułanów. Nowa nawierzchnia wykonana będzie z kostki brukowej. Ale to nie wszystko, bo inwestycja zakłada także budowę nowej kanalizacji deszczowej oraz chodnika, poboczy i zjazdów. Prace rozpoczną się tuż po zbliżającym się długim weekendzie. Wykonawca, podczas spotkania z mieszkańcami zapowiedział, że dostęp do posesji będzie możliwy w początkowych etapach realizacji inwestycji, natomiast w późniejszych pojawią się czasowe niedogodności.

Powstanie drugi odcinek drogi

Lada dzień ogłoszony zostanie natomiast przetarg na drugi etap budowy ulicy Wał Poprzeczny. W ramach inwestycji na ponad stumetrowym odcinku od ulicy Fabrycznej do Śląskiej wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej. Zadaniem wykonawcy będzie też przebudowanie zjazdu do pobliskiej działki, na której znajdują się garaże. Teren pomiędzy drogą, a granicą pasa drogowego zostanie zagospodarowany zielenią. Pojawi się również oświetlenie w postaci sześciu lamp, które uzupełnią już te istniejące na ulicy Śląskiej.

Ulica Sosnowa też będzie nowa

Na tym jednak remontowe plany miasta się nie kończą. Trwa bowiem przetarg, który ma wyłonić wykonawcę budowy ulicy Sosnowej. Prace będą kontynuacją robót wykonanych w ubiegłym roku, które polegały na wykonaniu utwardzenia ulic Cyprysowej, Modrzewiowej oraz częściowo ulicy Jodłowej i Sosnowej. Dzięki podjętym działaniom zapewniony zostanie dojazd do miejskich nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż. Utwardzenie nawierzchni zostanie wykonane na blisko kilometrowym odcinku. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do dwudziestego szóstego sierpnia.

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska