Zamknij

Gazeta Lubuska

Gorzów: Mikołajkowa edycja „Biegam z Szóstką po zdrowie” [ZDJĘCIA]

Bieg uliczny, Biegam z Szóstką po zdrowie

Archiwum szkoły

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/31] Następne

We wtorek, 6 grudnia, w Zespole Szkół nr 6 przy ulicy Gwiaździstej w Gorzowie odbył się III Słoneczny Bieg Uliczny „Biegam z Szóstką po zdrowie”, który tym razem miał charakter mikołajkowy. Udział w biegu wzięło 250 zawodników i zawodniczek.

Organizatorem wydarzenia byli uczniowie, rada rodziców i grono pedagogiczne szkoły, a realizowany był w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017".

Do udziału w biegu zaproszono wszystkich chętnych, bez względu na wiek. Bieg przeprowadzony został na terenie osiedla Słonecznego ulicami: Gwiaździsta, Olimpijska, Słoneczna.
0
Start i meta biegu były na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 6. O godz.11:45 uczestnicy biegu wspólnie rozgrzali się przed biegiem w rytmach Latino, których rozkołysała i dodała pozytywnej energii szkolna grupa fitness. Chwilę później, uczestnicy Słonecznego Biegu wystartowali i „Pobiegli z Szóstką po zdrowie” na dystansie ok. 3 km.

- To impreza nie tylko dla zawodowców, ale także amatorów, bowiem dystans 3 km jest do pokonania dla każdego - mówi koordynator biegu p. Izabela Więckowska.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zarówno atmosfera biegu, dobra organizacja oraz specjalnie przygotowana trasa, zapewniły uczestnikom rezultaty sportowe, które spełnią ich ambicje.

- Wszyscy będziemy zwycięzcami, gdyż biegniemy po zdrowie - tak przed biegiem stwierdzili Rodzice i Uczniowie Zespołu Szkół nr 6.

Koordynatorzy Słonecznego Biegu Ulicznego zadbali o to, by każdy ugasił swoje pragnienie i otrzymał zdrowy, słodki poczęstunek na linii mety. Każdy uczestnik biegu został nagrodzony pamiątkowym medalem.

Ale to nie koniec atrakcji. W ramach imprezy przygotowano także działania informacyjno-edukacyjne tj. broszury dotyczące uzależnień fizycznych, psychicznych i społecznych dzieci i młodzieży, które były rozdawane uczestnikom biegu i okolicznej ludności. Społeczność szkolna przygotowała także plakaty promujące zdrowy tryb życia, które były prezentowane na całej trasie biegu. Ratownicy medyczni z panem Robertem Sołtysem na czele zaprezentowali pierwszą pomoc przedlekarską.

Organizatorzy biegu dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy, a szczególnie formacji Kids Athletics za współorganizację biegu z Sebastianem Wierzbickim trenerem lekkoatletyki w Gorzowie Wlkp. na czele oraz funkcjonariuszom z komisariatu policji w Gorzowie Wlkp. za fachowe zabezpieczenie trasy biegu. Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się w naszej szkole tradycją.

Przeczytaj też: Moto-Mikołaje z Kostrzyna rozdali ponad 400 paczek [ZDJĘCIA]

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy