Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gorzów "w skrócie": plac zabaw znowu jest otwarty

Tomasz Rusek
Tomasz Rusek
Plac zabaw w parku Górczyńskim - po kilkudniowej konserwacji - już jest otwarty.
Plac zabaw w parku Górczyńskim - po kilkudniowej konserwacji - już jest otwarty. Tomasz Rusek
„Zakaz wstępu na plac zabaw” - takie tabliczki zastała Czytelniczka Joanna, gdy chciała z synem wejść na plac w parku Górczyńskim.

- Zdziwiłam się, bo to nowe miejsce, nie ma nawet roku, więc cóż mogło być przyczyną wyłączenia z użytkowania? - zapytała „GL”. My zapytaliśmy urzędników. Okazało się, że przerwa w dostępie do placu była spowodowana konserwacją sprzętu i regulacjami. - Było to też przygotowanie do nowego sezonu. Plac już jest otwarty - zapewnia urząd.

Kto będzie prezesem strefy ekonomicznej?

Nowy rząd zawsze oznacza także zmiany we władzach stref ekonomicznych. W naszej: kostrzyńsko - słubickiej, też ma być wymiana kadr (obecnie rządzi nią Artur Malec). Do fotela prezesa jest ponoć przymierzany Krzysztof Kielec, gorzowski radny PiS. On sam powiedział nam wczoraj: - Od miesiąca zbieram gratulacje, a tymczasem taka propozycja nie padła. Jednak zorientowany w temacie działacz Prawa i Sprawiedliwości powiedział nam, że zmiany będą lada tydzień i faktycznie nazwisko Kielca jest „poważnie rozważane”. Sam Kielec komentuje to krótko: - Na dziś nie ma tematu.

Zaraz się dowiemy, co wybrali rodzice

Do poniedziałku rodzice starszaków z gorzowskich przedszkoli mieli czas na podjęcie decyzji, czy zostawią swojego sześciolatka w placówce (taką możliwość daje im prawo zmienione przez rząd PiS), czy wyślą go do szkoły. Podsumowanie zapisowej akcji będzie za kilka dni.
Od tej decyzji zależy wiele. Bo im więcej sześciolatków wyjdzie z przedszkoli, tym więcej trzylatków się w nich zmieści. Tym łatwiej będzie też podstawówkom utworzyć klasy pierwsze (na dziś są obawy, że w niektórych szkołach nie da się skompletować nawet pojedynczych oddziałów!).

Jesteś z Manhattanu? We wtorek masz spotkanie.

Dobiegają końca osiedlowe zebrania, podczas których można zgłaszać pomysły do budżetu obywatelskiego na 2017 r. Dziś spotkanie mają gorzowianie z Manhattanu (o 17.00 w SP 20 na ul. Szarych Szeregów), a w czwartek ludzie z Górczyna (w biurowcu spółdzielni przy ul. Czereśniowej). Później zostaną już tylko dwa ogólnomiejskie zebrania: 1 marca w bibliotece wojewódzkiej i 8 marca - też w bibliotece w centrum (oba zaczną się o 17.00).

W czwartek i piątek nie będzie prądu

Mieszkasz w Ulimiu? To posłuchaj: w czwartek i piątek między 9.00 a 17.00 będzie przerwa w dostawie energii elektrycznej, spowodowana „koniecznością wykonania niezbędnych robót konserwacyjno -remontowych na urządzeniach energetycznych” - wyjaśnia Enea i przeprasza za niedogodności.

W prokuraturze dostaniesz poradę

Trwa tydzień pomocy ofiarom przestępstw. Z tej okazji do piątku włącznie m.in. w siedzibie śledczych przy ul. Moniuszki będzie można uzyskać poradę prawną. Szczegóły znajdziecie na stronie: www.prokuratura-gorzow.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska