MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GORZÓW WIELKOPOLSKI: najlepsi uczniowie Elektryka dostaną po 500 zł miesięcznie [GALERIA]

oprac. (tr)
W piątek uczniowie gorzowskiego Elektryka: Dawid Hajduk, Sebastian Nachowiak i Kacper Snopek dostali stypendia ufundowane przez PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia Gorzów.
W piątek uczniowie gorzowskiego Elektryka: Dawid Hajduk, Sebastian Nachowiak i Kacper Snopek dostali stypendia ufundowane przez PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia Gorzów. materiały szkoły
W piątek uczniowie gorzowskiego Elektryka: Dawid Hajduk, Sebastian Nachowiak i Kacper Snopek dostali stypendia ufundowane przez PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia Gorzów.

Wszyscy trzej mieli świetne wyniki w nauce w pierwszym semestrze, dlatego przez cały drugi semestr PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia Gorzów będzie im wypłacać po 500 zł miesięcznie.

W komunikacie na stronie Zespołu Szkół Elektrycznych czytamy: "Aby zostać stypendystą, należało wykazać się wysokimi wynikami w nauce. Trzej uczniowie kształcący się w zawodzie technik automatyk zapracowali na sukces. Będą otrzymywać po 500 złotych miesięcznie w drugim semestrze nauki. Jakie wyniki osiągnęli nasi stypendyści? Gorzowianin Dawid Hajduk uzyskał średnią ocen z przedmiotów zawodowych 4.8, a z przedmiotów ogólnokształcących 5.11. Sebastian Nachowiak z Gorzowa zakończył pierwszy semestr ze średnią 4.6 z przedmiotów zawodowych oraz 4.24 z przedmiotów ogólnokształcących. Kacper Snopek z Kostrzyna z przedmiotów zawodowych wypracował średnią 4.6, natomiast z przedmiotów ogólnokształcących osiągnął 5.05. Uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Kluczem do sukcesu okazało się połączenie pasji, wiedzy i zaangażowania.

W Zespole Szkół Elektrycznych na mocy podpisanego porozumienia utworzone zostały klasy patronackie PGE kształcące w zawodach właściwych dla branży elektroenergetycznej, czyli technik energetyk oraz technik automatyk. Nauka w klasach patronackich z założenia przyczyni się do efektownego wejścia przyszłych absolwentów na rynek pracy i rozpoczęcie kariery zawodowej.

Program rozpoczął się z początkiem roku szkolnego 2018/2019 i potrwa 10 lat. Porozumienie przewiduje m.in. organizację zajęć praktycznych i praktyk zawodowych na terenie Elektrociepłowni Gorzów, a także ufundowanie stypendiów dla wyróżniających się uczniów. Warto dodać, że program powstał z inicjatywy Lubuskiej Kurator Oświaty Ewy Rawy (...)".

Zobacz również: Jak przygotować dziecko do debiutu w przedszkolu?

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

W piątek, 22 marca około południa w Gorzowie zrobiło się głośno od syren wozów strażackich. Okazało się, że w centrum handlowym Nova Park doszło do rozszczelnienia instalacji w pralni chemicznej. Doszło do wyrzutu żrącej substancji.Pierwsze informacje mówiły o wybuchu, do którego doszło w pralni zlokalizowanej w budynku centrum handlowego Nova Park. Szybko okazało się jednak, że do wybuchu nie doszło. Rozszczelniła się natomiast instalacja w pralni chemicznej i doszło do wyrzutu żrącej substancji. - Poszkodowana została pracownica pralni, która z poparzeniami spowodowanymi tą substancją została odwieziona do szpitala. Była przytomna. Później zgłosiły się dwie kolejne osoby, które skarżyły się na zawroty głowy. Nimi również zaopiekowali się ratownicy medyczni - mówi Bartłomiej Mądry, rzecznik prasowy gorzowskich strażaków. W wyniku rozszczelnienia instalacji nie doszło do pożaru, ani żadnych poważnych zniszczeń. Trzeba było jednak ewakuować 500 osób. To klienci i pracownicy Nova Park. Na dogach i chodnikach sąsiadujących z centrum handlowym zgromadziło się kilkaset osób. Ochrona pilnuje, żeby nikt nie wchodził do budynku.Strażacy czekają teraz na firmę, która dostarczała żrącą substancję. To jej pracownicy powiedzą jak zneutralizować środek. Do czasu przewietrzenia budynku i zabezpieczenia żrących chemikaliów centrum handlowe pozostanie zamknięte. Na miejsce wysłano sześć zastępów straży pożarnej. Jest też policja, która kieruje ruchem w rejonie centrum handlowego oraz pogotowie. Zobacz również: GORZÓW WLKP. Tak strażacy z OSP Bogdaniec gnają do pożaru traw w Gorzowie

GORZÓW WLKP. Ewakuacja Nova Park. W pralni doszło do rozszcz...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska