Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gorzów: zamiast szpitala będzie nowoczesna szkoła

(tr)
Szpital przy ul. Warszawskiej stoi pusty od 2007 r.
Szpital przy ul. Warszawskiej stoi pusty od 2007 r. Tomasz Rusek
- Musimy tak zaplanować kierunki nauczania, by absolwenci naszych szkół byli gotowi do pracy, potrafili odnaleźć się w nowoczesnych firmach - mówi wiceprezydent Alina Nowak.
Od 2017 r. po tych korytarzach mają chodzić uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej. Dziś straszy tu bałagan i łuszcząca się farba.
Od 2017 r. po tych korytarzach mają chodzić uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej. Dziś straszy tu bałagan i łuszcząca się farba. Tomasz Rusek

Od 2017 r. po tych korytarzach mają chodzić uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej. Dziś straszy tu bałagan i łuszcząca się farba.
(fot. Tomasz Rusek)

Ujawniła właśnie dokładne plany wobec przejętych przed rokiem od zarządu województwa poszpitalnych zabudowań. Co będzie w budynkach przy ul. Warszawskiej?
Ma tam powstać Centrum Edukacji Zawodowej. Zostanie zbudowany na bazie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Centrum Kształcenia Zawodowego. Przeniosą się tu też klasy z Chemika i Budowlanki. - Ale nie będzie to polegało na prostej przeprowadzce - zastrzega Nowak. Chodzi o to, by w nowej placówce skupić tylko zawody związane z przemysłem.

Z planów wynika, że w dawnym szpitalu można będzie zostać technikiem (elektrykiem, elektronikiem, informatykiem, teleinformatykiem, mechatronikiem, mechanikiem, pojazdów samochodowych, analitykiem, ochrony środowiska, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) lub nauczyć się zawodu (mechanik, elektryk, mechanik, monter maszyn i urządzeń). Przeniesiony zostałby tu nowoczesny sprzęt np. z pracowni Elektryka przy Grobli.

Edukacyjna funkcja poszpitalnych zabudowań to podstawowy warunek, pod jakim marszałek Elżbieta Polak zgodziła się za darmo oddać miastu potężną nieruchomość wraz z zabudowaniami. Na utworzenie tu centrum edukacyjnego mamy pięć lat.
Prace w tym kierunku idą dwoma torami: planowaniem i organizacją nowej placówki (jakie klasy, jakie pracownie) zajmuje się magistrat i wydział edukacji. A fizyczne roboty od kilku miesięcy prowadzi Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - przy Warszawskiej trwają wyburzenia (niepotrzebnych, zapuszczonych budek i obiektów). Po nich teren formalnie przejmie we władanie miasto, by rozpocząć remonty.
Więcej o planowanych zmianach w mapie edukacyjnej Gorzowa w piątkowym wydaniu ,,Gazety Lubuskiej"

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska