Gorzowianki zdobyły akademickiego mistrza!

(pat)
Gorzowianka Katarzyna Dźwigalska i nasz KSSSE AZS PWSZ pokonał w finale AMP poznanianki 54:53 Paweł Kozłowski
W niedzielę w Gorzowie Wlkp. zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Atut własnej hali wykorzystały gospodynie, KSSSE AZS PWSZ. Nasz zespół pokonał w finale Ineę AZS Poznań i zdobył złoto!

Zanim nasze panie z KSSSE AZS PWSZ Gorzów dotarły do finału, najpierw w cuglach wygrały swoją grupę, pokonując kolejno: AZS UW Warszawa 66:44 i Lidera AZS Swarzędz 82:31. W półfinale gorzowianki ograły natomiast AZS OPTeam Res Drob Rzeszów 60:45. W tym meczu kontuzji doznały Agnieszka Kaczmarczyk i Katarzyna Jaworska. Obu zabrakło w finale z Ineą AZS Poznań, która w tej sytuacji była faworytem.

Miejscowe nie poddały się jednak i po zaciętym boju pokonały rywalki 54:53 (14:11, 12:18, 14:11, 14:13). Najlepszą zawodniczką spotkania i MVP całego turnieju została nasza Agnieszka Skobel. Brąz dla rzeszowianek.

W turnieju zagrał też AZS PWSZ II. Wyniki akademiczek, faza grupowa: z AZS OPTeam Res Drob 49:80, Ineą AZS 31:71; o 5. miejsce: z Liderem AZS 63:84.