Gorzowscy kajakarze i wioślarki przywieźli do domów cztery medale

Wioślarki AZS AWF Gorzów wywalczyły podczas międzynarodowych regat w Duisburgu dwa medale - srebrny i brązowy. KS AZS AWF Gorzów Wlkp.
Reprezentanci AZS AWF Gorzów bardzo udanie rywalizowali w trakcie minionego weekendu (11-14 maja) w międzynarodowych regatach kajakarskich w Szegedzie i wioślarskich w Duisburgu. Zdobyli w nich łącznie cztery medale.

Dwa medale gorzowian w pierwszych zawodach kajakowego Pucharu Świata

W węgierskim Szegedzie odbyły się pierwsze w tym roku zawody seniorskiego Pucharu Świata w kajakarstwie. Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 8 medali – 1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe. Po brązowe krążki sięgnęli reprezentanci AZS AWF Gorzów – Anna Puławska w K-1 na 1.000 m i Wiktor Głazunow na olimpijskim dystansie C-1 na 1.000 m. Głazunow zajął jeszcze z Tomaszem Barniakiem (AZS AWF Poznań) 7. miejsce w finałowym wyścigu C-2 na 500 m (to także olimpijska konkurencja).
Drugą edycję Pucharu Świata zaplanowano od 25 do 28 maja w Poznaniu.

Gorzowskie wioślarki przywiozły z Duisburga dwa krążki

Reprezentanci Polski uczestniczyli w silnie obsadzonych, międzynarodowych regatach wioślarskich w niemieckim Duisburgu. Dwa medale zdobyły tam zawodniczki AZS AWF Gorzów. Po srebrny sięgnęły w sobotnim wyścigu czwórek bez sterniczki Olga Michałkiewicz, Katarzyna Boruch, Zuzanna Lesner i Weronika Kaźmierczak (to reprezentacyjna, a zarazem klubowa osada AZS AWF). Przegrały tylko z Brytyjkami. Brązowy wywalczyły Lesner i Kaźmierczak (wspólnie z Anną Potrzuską i Barbarą Jęchorek) w niedzielnych zmaganiach w tej samej konkurencji. Martyna Jankowska (AZS AWF) pływała w czwórce bez sterniczki w osadzie młodzieżowej - zajęła 8. pozycję. Michałkiewicz i Boruch wystartowały także w konkurencji dwójek bez sterniczki. W finałowym wyścigu uplasowały się na 5. miejscu.
Cztery gorzowskie seniorki czekają teraz przygotowania do mistrzostw Europy w słoweńskim Bledzie (26-28 maja). Będą tam startowały w czwórce bez sterniczki.