Gorzowscy pingpongiści znów z brązem

Robert Gorbat
Martin Olejnik zdobył w Grudziądzu jedyny punkt dla Gorzovii Romusa
Martin Olejnik zdobył w Grudziądzu jedyny punkt dla Gorzovii Romusa Kazimierz Ligocki
Gorzowianie nie znaleźli w tym sezonie patentu na grudziądzan. Cztery razy przegrali z nimi po 1:3. Czwartkowa porażka w drugim meczu play off oznacza, że nasi ponownie zakończyli superligę na trzecim miejscu.

OLIMPIA UNIA GRUDZIĄDZ - GORZOVIA ROMUS GORZÓW WLKP. 3:1 - stan rywalizacji 2:0

Such - Płatonow 3:2 (11:3, 4:11, 11:9, 6:11, 13:11), Gołębiowski - Olejnik 2:3 (11:13, 11:8, 11:5, 5:11, 5:11), Liu - Żabski 3:0 (12:10, 11:8, 11:6), Such - Olejnik 3:0 (11:3, 11:8, 11:5)
Czwartkowe spotkanie mogło się potoczyć inaczej, gdyby Paweł Płatonow wykorzystał w piątym secie prowadzenie 10:8 i pokonał Bartosza Sucha. W kluczowym momencie Białorusin nie odebrał jednak dwóch trudnych serwisów indywidualnego mistrza Polski, a potem poległ w rozgrywce na przewagi. Niepowodzenie kolegi pomścił Martin Olejnik. Choć po trzech setach przegrywał z Mateuszem Gołębiowskim 1:2, to później niepodzielnie rządził przy stole. Na tym skończyły się radosne dla przyjezdnych wydarzenia. Bo ani Radosław Żabski w pojedynku z preferującym defensywny styl gry Kaiem Liu, ani Olejnik w starciu z rozpędzonym Suchem nie dali rady ugrać choćby jednego seta.

Drugi półfinał: Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Ternaeben Pogoń Lębork 3:2, stan rywalizacji 2:0.