Gorzowscy siatkarze awansem pobili maturzystów

Robert Gorbat 95 722 69 37 [email protected]
Leworęczny skrzydłowy gorzowian Krzysztof Grzesiowski (przodem) nie miał problemów z mijaniem w ataku bloku uczniów SMS fot. Kazimierz Ligocki
To nie był pojedynek równych sobie rywali. Gorzowianie potrzebowali w piątek zaledwie 57 minut (razem z przerwami!), by zdobyć komplet pierwszoligowych punktów w potyczce z uczniami spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Mecz odbył się dzień przed planowanym terminem, bo naszym było wygodniej zajechać do Spały w powrotnej drodze ze środowego, zaległego spotkania w Będzinie. - W czwartek solidnie poćwiczyliśmy w siłowni i hali, a w piątek bez problemów ograliśmy SMS. Nie ma co wpadać w euforię po tym zwycięstwie. To był tylko dobry trening - przyznał trener Rajbudu GTPS Andrzej Stanulewicz.

Gorzowianie wystąpili w rezerwowym składzie, dając odpocząć zmęczonym po środowym pojedynku liderom. Paweł Maciejewicz wszedł na boisko tylko na zagrywkę, a Maciej Kordysz w celu podwyższenia bloku. Dublerzy nie sprawili zawodu. Ani przez moment nie stracili koncentracji, grali bardzo uważnie, skutecznie i konsekwentnie. Tegoroczni maturzyści ze Spały wygrywali tylko raz - 2:1 w pierwszym secie. Przyjezdni szybko odzyskali jednak prowadzenie, a potem w żadnym z trzech setów nie pozwolili przeciwnikom przekroczyć granicy 20 zdobytych punktów.

- Nie ma się co oszukiwać, gorzowianie są zespołem z innej półki - przyznali zgodnie opiekunowie 19-latków z SMS Maciej Zendeł i Sebastian Pawlik. - Dla nas najważniejszy był awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy juniorów. Wywalczyliśmy go w trakcie ostatniego weekendu w Estonii. Pokonaliśmy tam po 3:2 reprezentacje Finlandii, Włoch i gospodarzy.

Wyniki trzech innych, rozegranych w piątek awansem meczów siatkarzy: ekstraklasa - AZS Politechnika Warszawa - Pamapol Wielton Wieluń 3:0; pierwsza liga - MCKiS PKE Energetyk Jaworzno - Stal AZS PWSZ Nysa 1:3; druga liga - Trefl II Gdańsk - LO MS Świnoujście 3:0.
SMS PZPS I SPAŁA - RAJBUD GTPS GORZÓW WLKP. 0:3 (17:25, 19:25, 17:25)

SMS PZPS I: Dryja, Gonciarz, Modzelewski, Bachmatiuk, Macyra, Zalewski, Olenderek (libero) oraz Filipiak, Dąbrowski i Gluz.

RAJBUD GTPS: Wroński, Grzesiowski, Stępień, Olichwer, Mróz, Hunek, Pachliński (libero) oraz Mischke, Maciejewicz i Kordysz.

Sędziowali: Piotr Kosiacki i Zbigniew Kułak (obydwaj z Warszawy). Widzów: 10.