Gorzowscy siatkarze wygrali w Poznaniu

(pat)
Wojciech Janas zagrał w Poznaniu znakomicie
Wojciech Janas zagrał w Poznaniu znakomicie Bogusław Sacharczuk
Nie było niespodzianki w rewanżowym meczu o drugą ligę mężczyzn. Rajbud Meprozet GTPS Gorzów pewnie wygrał w Poznaniu z trzecioligowym AZS UAM FKS Rataje 3:0 (25:23, 25:22, 25:17) i tym samym utrzymał się na centralnym szczeblu.

Skład naszych: Czapla, Kocik, Maciejewicz, Janas, Paniączyk, Staniucha, Januszewski (libero) oraz Zadka, Trzeciak i Belda.

W pierwszym meczu u siebie gorzowianie pokonali rywali 3:1 i dlatego przed rewanżem nikt w obozie gości nie lekceważył gospodarzy. Nie kalkulował m.in. trener naszych siatkarzy Radosław Maciejewicz, który zakładał walkę o zwycięstwo.

Zgodnie z oczekiwaniami, poznaniacy od początku postawili się przyjezdnym. Wprawdzie w pierwszym secie Rajbud Meprozet GTPS prowadził 6:4 i 7:5, ale po bloku na Krzysztofie Kociku, miejscowi zyskali punkt przewagi (10:9). Chwilę później było już jednak 12:10 dla gorzowian. To nie koniec emocji w secie otwarcia, bo Rataje odzyskały prowadzenie (20:19)! Końcówka należała już jednak do naszych.

Drugą partię zaczęliśmy fatalnie (5:1) i aż do stanu 20:20 nie potrafiliśmy złamać oporu poznaniaków. Całe szczęście, że znakomicie grał Wojciech Janas, który seriami zdobywał punkty. To on zapewnił nam zwycięstwo w tej odsłonie. W ostatnim secie mieliśmy pod górkę tylko na początku, bo potem, gdy z rywali uszło powietrze, gorzowianie zmiażdżyli przeciwników.