MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gość Tygodnia Extra: Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego

red
Co jest mocną stroną Lubuskiego? Dlaczego zrównoważony rozwój regionu jest tak istotny? Kto i dlaczego powinien sięgać po unijne środki i do czego służy aplikacja „Lubuskie dotacje złapane do sieci”? Na te pytania w programie „Gość Tygodnia Extra” odpowiada Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Czym są inteligentne specjalizacje? To nic innego, jak świadomy wybór najważniejszych obszarów rozwoju, które mają swoje odzwierciedlenie w strategii naszego województwa. Należą do nich chociażby zielona gospodarka, innowacyjny przemysł, zdrowie czy też jakość życia, czyli kwestie szczególnie ważne w naszym regionie, które są wspierane również za pomocą środków unijnych.

- Wszystko staramy się robić w pewnej równowadze – zaznacza M. Jabłoński. – Jest takie pojęcie zrównoważony rozwój, czyli równowaga pomiędzy gospodarką, ochroną środowiska, sferą społeczną.

Ekologia, nowoczesne technologie, współpraca z ośrodkami naukowymi, milionowe nakłady na wzmocnienie potencjału lubuskich szpitali, kompleksowe wsparcie seniorów to główne obszary priorytetowe, które swój rozwój zawdzięczają również środkom unijnym, które są do zdobycia w ramach konkursów dedykowanych m. in. przedsiębiorcom, samorządom, instytucjom.

wybory

- Szukamy sposobów, by ułatwić beneficjentom przygotowywanie swoich projektów i pozyskiwania środków – podkreśla Marcin Jabłoński. - Do tego ważny jest prosty sposób przekazywania informacji o tym, co się dzieje, co będzie w najbliższym czasie, jak przygotować się do złożenia wniosku, jak go napisać, na jakie błędy uważać.

A błędów wciąż zdarza się sporo, stąd też nowa forma kontaktu z mieszkańcami i samorządami: aplikacja „Lubuskie złapane do sieci”, które może być niezwykle przydatna dla tych, którzy chcą sięgnąć po kolejne unijne pieniądze. Jak działa i dlaczego warto z niej korzystać? Zachęcamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu „Gość Tygodnia Extra”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska