G`Power Gorzów miał swoją galę [ZDJĘCIA]

Alan Rogalski
Zakończenie sezonu G' Power Gorzów.
Zakończenie sezonu G' Power Gorzów. Alan Rogalski
W sobotę 21 stycznia w Przystani Sportów Wodnych AWF w Gorzowie odbyła się gala klubu G' Power Gorzów, podsumowująca miniony rok w wykonaniu jego zawodników.

Był to rok, w którym nasi zawodnicy ponowie zaakcentowali swoją wysoką dyspozycję na arenach krajowych, jak i międzynarodowych. Nasi kajakarze wystartowali w takich zawodach jak mistrzostwa świata juniorów, mistrzostwa Europy juniorów, Turniej Nadziei Olimpijskich oraz międzynarodowe regaty kajakowe we Włoszech i na Słowacji. Najważniejszym tegorocznym startem były oczywiście mistrzostwa świata juniorów, które odbywały się w odległym Mińsku na Białorusi. W zawodach tych z wielkimi szansami medalowymi startował Przemysław Korsak. Niestety, wystąpił tylko w jednej konkurencji K-4 1.000 metrów, gdzie zajął "tylko" i aż szóste miejsce - mówił wiceprezes i trener klubu Marek Bohdziun i dodał: - Na krajowym podwórku nasi zawodnicy sprawili sporą niespodziankę, gdzie w mistrzostwach Polski seniorów na koronnym dystansie K-4 1.000 m wywalczyli złoty medal, pokonując wiele faworyzowanych osad. Ogólnie w mistrzostwach kraju nasi wywalczyli 13 krążków. Jeden medal wywalczył senior, siedem juniorzy, a pięć - młodzicy.

Więcej w sobotnim, 28 stycznia, tygodniku "Głos Gorzowa", dodatku do papierowego wydania "Gazety Lubuskiej".