MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grad sukcesów Studia Piosenki „Rezonans” w Zielonej Górze na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Laureaci festiwali piosenki ze Studia Piosenki Rezonans, które działa przy Domu Harcerza w Zielonej Górze
Laureaci festiwali piosenki ze Studia Piosenki Rezonans, które działa przy Domu Harcerza w Zielonej Górze Archiwum Studia Piosenki Rozonans
Maj to kolejne międzynarodowe i ogólnopolskie festiwale piosenki. Zdolni zielonogórzanie ze Studia Piosenki Rezonans znów odnieśli sukcesy na tych imprezach. Kto i jakie laury zdobył?

W bielawskim Teatrze Robotniczym odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Dolnośląska Nutka 2023”. W tym roku przyciągnął imponującą liczbę uczestników z wielu miast i miasteczek, rozsianych po całej Polsce. Do wokalnej rywalizacji zgłosili się również wykonawcy z Ukrainy.

Laureaci festiwali piosenki ze Studia Piosenki Rezonans, które działa przy Domu Harcerza w Zielonej Górze

Grad sukcesów Studia Piosenki „Rezonans” w Zielonej Górze na...

Pierwsze miejsce Anny Marciniak w Dolnośląskiej Nutce 2023

Na podstawie wysłanych przez młodych artystów materiałów "demo", dokonano tzw. preselekcji i do konkursu głównego nominowano 164 osoby. W jego trakcie młodych wokalistów oceniało jury, do którego należały ostateczne rozstrzygnięcia. W tym roku skład tego zacnego grona swą obecnością zaszczycili: dr hab. Joanna Horodko, Robert Janowski, Artur Orzech i Emilia Hamerlik. W kategorii wiekowej B (9-11 lat) jurorzy przyznali I miejsce zielonogórzance Annie Marciniak, która reprezentowała Studio Piosenki „Rezonans” z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji ”Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Ta utalentowana jedenastolatka uczy się od dwóch lat śpiewu estradowego pod opieką nauczycieli Elżbiety i Ireneusza Sawickich.

Laureaci festiwali piosenki ze Studia Piosenki Rezonans, które działa przy Domu Harcerza w Zielonej Górze
Laureaci festiwali piosenki ze Studia Piosenki Rezonans, które działa przy Domu Harcerza w Zielonej Górze Archiwum Studia Piosenki Rozonans

Festiwal Piosenki „Dozwolone do lat 19” to także warsztaty wokalne

Niemal równocześnie, w ten sam majowy weekend, na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury odbył się 21. Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dozwolone do lat 19”. W jury tego festiwalu od lat zasiadają osobowości związane z polską muzyką estradową. W tegorocznej edycji festiwalu byli to: Elżbieta Zapendowska (przewodnicząca), Ewa Krysian i Tadeusz Seibert.

W drugim dniu festiwalu odbyły się również warsztaty wokalne z jurorami. Poprowadziła je Elżbieta Zapendowska (ambasadorka polskiej stolicy piosenki - Opola, krytyk muzyczny, specjalistka od emisji głosu, żelazna dama polskiej piosenki) oraz Tadeusz Seibert (wokalista, kompozytor, autor tekstów, specjalista od wokalistyki jazzowej).

Anna Marciniak z Arturem Orzechem
Anna Marciniak z Arturem Orzechem Archiwum Studia Piosenki Rozonans

Festiwal Piosenki „Dozwolone do lat 19” i sukcesy wokalistów z Rezonansu

Wśród zakwalifikowanych do finału stargardzkiego festiwalu nie zabrakło również wychowanków ze Studia Piosenki „Rezonans”. Zielonogórska reprezentacja odniosła na stargardzkim festiwalu znowu ogromne sukcesy.

Decyzją jury festiwalu w kat. I Soliści (do 9 lat) III miejsce zdobyła Barbara Jankowska, a cenne wyróżnienie przypadło Kai Muszalskiej. W kat. II Soliści (10-12 lat) I miejsce otrzymał Leon Szczygieł, a wyróżnienie wyśpiewała Maria Skowyra. Jurorzy docenili również w najstarszej kat. IV Soliści (16-19 lat) Ewę Milczarek, przyznając jej II miejsce, natomiast III miejsce ex aequo - Nikoli Ector i Franciszkowi Patrynowi. I tym razem jury również podkreśliło bardzo wysoki i wyrównany poziom wykonawczy młodych, zielonogórskich wokalistów.

Z sukcesów swoich wychowanków w Bielawie i Stargardzie bardzo dumni są ich nauczyciele - Elżbieta Sawicka i Ireneusz Sawicki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska