Grand Prix na żużlu. Patryk Dudek najlepiej ubrany, a Bartosz Zmarzlik zrobił fajną fotkę

cekon
Grand Prix na żużlu 2018.
Grand Prix na żużlu 2018. Facebook.com/SpeedwayGP
Żużlowiec Falubazu Zielona Góra - Patryk Dudek - został nazwany „zieloną maszyną” i zgarnął wyróżnienie za najlepiej ubranego zawodnika cyklu Grand Prix. A z kolei lider Stali Gorzów – Bartosz Zmarzlik – pstryknął najfajniejsze „selfie” w minionym sezonie.

Organizatorzy cyklu Grand Prix na Facebooku zaproponowali kibicom zabawę podsumowującą miniony sezon w zmaganiach o medale indywidualnych mistrzostw świata. Przeprowadzili głosowanie w różnych kategoriach. Nie trudno się domyśleć, że większość wyróżnień trafiło do mistrza świata Brytyjczyka Taia Woffindena, ale wśród laureatów nie zabrakło Polaków, a konkretnie zawodników lubuskich klubów.

Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Stali Gorzów, zdobył srebrny medal mistrzostw świata. Mistrzem został Brytyjczyk Tai Woffinden, a brązowy medal zdobył Szwed Fredrik Lindgren.

Bartosz Zmarzlik wicemistrzem świata! Żużlowiec Stali Gorzów...

Bartek na wszystkich „selfie”
Wicemistrz świata Bartosz Zmarzlik był autorem najfajniejszego zdjęcia w kategorii „selfie roku”. Żużlowiec Stali Gorzów zrobił fotkę po najlepszym (zwycięskim) dla siebie turnieju w Cardiff. Na zdjęciu widzimy wszystkich zawodników, którzy stanęli na podium, ale uwagę najbardziej przyciąga Tai Woffinden. Brytyjczyk raczy się szampanem nalanym wcześniej do buta. W tej kategorii do zwycięstwa nominowane były cztery zdjęcia. Jedynym żużlowcem, który został uchwycony na wszystkich był Bartosz Zmarzlik.
Statystyczna ciekawostka dotycząca zawodnika Stali jest też taka, że tylko jemu i Taiowi Woffindenowi aż w dziewięciu turniejach (na dziesięć) udało się awansować do fazy półfinałowej.

Gala żużlowej PGE Ekstraligi 2018 w Warszawie.

Zobacz żużlowe gwiazdy na gali PGE Ekstraligi [ZDJĘCIA]

Zatrzymana maszyna
„Green machine” – tak nazwano Patryka Dudka, gdy gratulowano mu zwycięstwa w kategorii „kewlar roku”. „Zielona maszyna” z Falubazu w minionym sezonie nie mogła pokazać swojej optymalnej mocy. Gdy Patryk Dudek rozpędzał się w Grand Prix i rozpoczynał decydujący atak na strefę medalową, dopadła go kontuzja. Złamana ręka wyeliminowała zielonogórzanina z rywalizacji w dwóch ostatnich turniejach cyklu. W konsekwencji „Duzers” wypadł poza czołową ósemkę, która zagwarantowała sobie start w przyszłorocznym cyklu. Organizatorzy Grand Prix uznali jednak, że Patrykowi Dudkowi należy się miejsce w rywalizacji o tytuł mistrza świata, dlatego przyznali mu jedną z czterech stałych dzikich kart.
Lider Falubazu w Grand Prix ściga się w innych kombinezonach niż w spotkaniach ligowych. Jego efektowny kewlar wyróżnia się zielonym kolorem. Zieleń w zasadzie od samego początku kariery jest dla „Duzersa” charakterystyczną barwą.

Gorzowianka Paulina Orzeł zajęła trzecie miejsce w konkursie Miss Startu 2018. W rywalizacji najpiękniejszych podprowadzających żużlowej PGE Ekstraligi zwyciężyła Sandra Muzalewska (Get Well Toruń), a druga była Roksana Wróbel (MRGARDEN GKM Grudziądz). Zobaczcie ich zdjęcia i pozostałych finalistek konkursu. Paulina Orzeł (CASH BROKER Stal Gorzów) w finale konkursu uzyskała prawie 23 procent głosów. Piąte miejsce zajęła Sara Krawczak z Falubazu Zielona Góra. WYNIKI KONKURSU MISS STARTU 2018:1. Sandra Muzalewska (GET WELL Toruń) – 24,603 proc. głosów2. Roksana Wróbel (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 23,693 proc.3. Paulina Orzeł (CASH BROKER STAL Gorzów) – 22,859 proc.4. Kornelia Sikora (forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa) – 8,937 proc.5. Sara Krawczak (FALUBAZ Zielona Góra) – 7,870 proc.6. Agnieszka Pawlusek (FOGO UNIA Leszno) – 5,167 proc.7. Angelika Mastela (GRUPA AZOTY UNIA Tarnów) – 5,075 proc.8. Paulina Majcher (BETARD SPARTA Wrocław) – 1,796 proc. POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Koniec sezonu dla Patryka Dudka! Falubaz znów osłabiony

Poznaliśmy Miss Startu. Trzecie miejsce dla podprowadzającej...

Reszta dla mistrza świata
W pozostałych trzech kategoriach wyróżnienia trafiły do mistrza świata. Tai Woffinden oczywiście został „zawodnikiem roku”. Wygrał też kategorie „celebracja” i „występ roku” – odpowiednio - za celebrowanie tytułu mistrza świata i jednocześnie zwycięstwa w ostatnich zawodach na toruńskiej MotoArenie oraz za wygraną w Grand Prix Niemiec na torze w Teterow.