Grigorij Łaguta nowym żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

  • Kurier Lubelski

Marcin Puka

Działacze beniaminka beniaminka PGE Ekstraligi, Speed Car Motoru Lublin, przyszykowali transferową bombę. W czwartek podpisali kontrakt z Grigorijem Łagutą. Żużlowiec z Rosji tym samym dołączył do pozyskanych wcześniej m.in. Mikkela Michelsena, czy Grzegorza Zengoty.

- Niezmiernie miło nam poinformować, że osiągnęliśmy porozumienie z Grigorijem Łagutą. W nadchodzącym sezonie pojedzie w naszych barwach podczas rozgrywek PGE Ekstraligi. Oficjalnie Grigorij dołączy do drużyny w dniu otwarcia drugiego okienka transferowego – 15 maja. Dla lubelskiej publiczności wystąpi przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie w trakcie 6. kolejki, podczas której Speed Car Motor Lublin zmierzy się z Get Well Toruń - napisano w oficjalnym komunikacie na profilu facebookowym lubelskiego klubu.

Nowy nabytek Speed Car Motoru wraca na tor po prawie dwuletniej przerwie. 21 miesięcy temu Rosjanin (jeździł wtedy w barwach ROW Rybnik) został zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu. Zawodnikowi groziło dwuletnie zawieszenie, ale ostatecznie kara była mniejsza.

W 2017 roku, Łaguta był ósmym najlepszym zawodnikiem w PGE Ekstralidze, notując średnio 2.063 punktu.

35-letni Rosjanin, posiadający także łotewską licencję żużlową, w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju występuje od 2011 roku. Był zawodnikiem m.in. Włókniarza Częstochowa i KS Toruń. Ma na swoim koncie kilka sukcesów. Wywalczył m.in. brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata z 2012 roku.

Nieoficjalnie mówi się, że Łaguta dostał bardzo dobrą ofertę. Ponoć za w Kozim Grodzie podpisał kontrakt wart 800 tysięcy złotych (na przygotowanie do sezonu 2019) oraz dodatkowo będzie inkasował osiem tysięcy złotych za każdy wywalczony punkt.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Kurier Lubelski

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.02.2019, 12:51

Grigori jest sprytny. Uciekł z Rybnika tuż przed walentynkami, żeby mu wszystko wybaczyli ;)

08.02.2019, 12:23

Gdyby nie Mrozek to dalej siedzialby na ławce ruski

08.02.2019, 11:25

Jeszcze tylko podpis Miszy Starostina i utrzymamy ekstraligę.

08.02.2019, 09:36

Ino MOTOR LUBLIN !!!!

08.02.2019, 08:07

Zapomniał hamulca czy zostawił w kiblu po ostatniej tam wizycie?

08.02.2019, 08:05

Kara Panu Łagucie kończy się w marcu b.r .Wtedy będzie zawodnikiem do wzięcia i oby Wasz zbytni optymizm udał się. Bo Prezes ROWu już klepie, że nie puści nigdzie tego zawodnika.

07.02.2019, 21:57

... ale z treścią się zgodzę. Nie ufam takiemu zawodnikowi bez grama honoru. Słowo droższe pieniędzy. Sami byliśmy wydymani przez Grega a teraz robimy to samo Rybnikowi.

07.02.2019, 19:19

Wal sie cioto rybnicka

07.02.2019, 18:35

widzę w rybniku dalej pieką rowy po braku awansu.ahahahah

07.02.2019, 17:50

kuchnia, express i jedziemy , najpierw row, starty , teraz kolej ograć lepszych...

07.02.2019, 17:48

chłopcze pieniaczu krzykaczu fanatyku psychopato- forum czytelników tej czy innej gazety to nie jest miejsce na wyżywanie się , publiczne obrażanie innych, czy wylewanie własnych frustracji i nieudacznictwa życiowego i nienawiści do wszystkiego to nie jest powód do siania gróżb karalnych,a czy w domu u siebie też tak się zachowujesz ?hę ?, a skoro znalazłeś sie tu gościnnie to szanuj innych , a jeżeli brak ci zajęcia to może jakieś prace społeczne czy sprzątanie miasteczka gdzieś z prowincji, natomiast jeżeli cierpisz na schorzenia umysłowo psychiczne to zalecam niezwłoczny pobyt w specjalistycznym zamkniętym zakładzie w celu zapobieżenia popełnienia przestępstw

07.02.2019, 17:20

Sprzedajna ruska kuu...a.Chętnie powiem to w ryj tej szmacie.
Gdyby nie Mrozio dalej siedziałby na śmierdzącej ruskiej kur....iej doopie i nic kaski.A tak,zamiast mieć honor-tak piz..o honor!takie coś jest to odpracowałby to -co cały Rybnik dla niego zrobił.Niech tu się nie pokazuje!
Życzę wam żeby też tak was wykiwał.
Nie jesteście bez winy śmierdziele z lublina.Nie ma tu nic z szacunku.Liczy się piniądz.Pies was trącał.W Rybniku macie przeje....ne.
Życzę spadku i spotkania z ROW!Wyje...my wieś lublin w kosmos...

07.02.2019, 17:06

W tym artykule, co raz jest błąd

07.02.2019, 16:56

Panie redaktorze, na zdjęciu w artukule (w środku, jak to Pan określił) znajduje się Artiom Łaguta tj. brat Grigorija. Proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd!