Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grosze dla firm od prezydenta Głogowa i starosty

Anna Białęcka
Nagrodzeni "Groszem głogowskim".
Nagrodzeni "Groszem głogowskim". Anna Białęcka
Po raz drugi zostały przyznane wyróżnienia dla przedsiębiorców "Głogowski grosz". W tym roku kapituła wskazała nie tylko firmy z Głogowa, ale także te z terenów wiejskich powiatu.

Przedsiębiorców wspólnie wyróżnili prezydent miasta Rafael Rokaszewicz i starosta Jarosław Dudkowiak. Uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestniczyli niej przedstawiciele wielu firm, samorządowcy, a także parlamentarzyści Ewa Drozd i Grzegorz Napieralski.

- Te wyróżnienia, to nasz ukłon w kierunku przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy, wpływają na rozwój gospodarczy naszego regionu - mówił prezydenta R. Rokaszewicz. - Chcemy im w ten sposób podziękować.
"Głogowskie gorsze" przyznała kapituła w składzie Rafael Rokaszewicz, Sławomir Majewski, Piotr Maniara Tadeusz Kolańczyk, Maciej Junke. W kategorii "Nowy inwestor" Hurtap, "Uznana firma lokalna" E-Towers Famaba, "Firma zaangażowana społecznie" Euromaster Karbownik.

Wyróżniono także firmy z terenu powiatu głogowskiego, w ich wskazaniu pomagali staroście wójtowie powiatu głogowskiego. W kategorii "Przedsiębiorstwo z terenów wiejskich" wyróżniono firmę Ceg-Rol, a w kategorii "Firma najlepiej wykorzystująca środki PUP" nagrodzona został Zakład Handlowy "Stefan" Elżbieta Porębska. Warto tu dodać, że głogowski PUP przyznał już dotacje 1.300 osobom tworzącym własne firmy, o łącznej wartości 20 mln zł.

- Te nagrody są dla przedsiębiorców zaangażowanych w rozwój miasta i powiatu - mówił starosta J. Dudkowiak. - Jest zawsze dla was miejsce, i zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie.

Wyróżnienie specjalne przyznano w tym roku Fundacji KGHM Polska Miedź.
W ubiegłym roku wyróżniania takie przyznano firmom: Siteh, Top Poligrafia, Sobota, a indywidualnie nagrodzono Bartłomieja Krężela i Andrzeja Krzemienia.

Grosz głogowski, to była pierwsza polska moneta, na której pojawiła się data bicia w mennicy, pochodzi z lat 1505-1507. Była to decyzja księcia głogowskiego, a później króla Polskie, Zygmunta Jagiellończyka.

Zobacz też: Wadim Tyszkiewicz: Darowane przez miasto mieszkania zamienili w chlew. Czy dalej pomagać takim ludziom? (zdjęcia)

Lokalny portal przedsiębiorców
od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska