Grot TomiQ - AZS AJP II: Jedna kwarta i... po meczu

Alan Rogalski
To był przyzwoity występ Aleksandry Dul (z piłką).
To był przyzwoity występ Aleksandry Dul (z piłką). Alan Rogalski/archiwum
W sobotę 6 stycznia AZS AJP II Gorzów przegrał w Pabianicach z Grot Tomiq 60:67. Nasze panie plasują się na ósmym miejscu w tabeli pierwszej ligi, w grupie B.

Po pierwszej połowie sobotniego meczu bliższe odniesienia zwycięstwa (drugiego z rzędu, po tym jak na zakończenie roku gorzowianki pokonały w hali AJP przy ul. Chopina MKSMOS Karkonosze Jelenia Góra 91:37), był AZS AJP II. Rezerwy Invest-InTheWest AZSAJP po dwóch kwartach prowadziły 33:27, po tym gdy drugą odsłonę wygrały 21:11. Niestety, taki przestój jak drugiej ćwiartce pabianiczankom, zdarzył się podopiecznym Roberta Pieczyraka i Janusza Kopaczewskiego tuż po przerwie. Strat poniesionych w trzeciej kwarcie nie udało się odrobić.

Najwięcej punktów dla naszych, 13, zdobyła Wiktoria Kuczyńska, ale miała jedynie jedną celną trójkę na siedem prób. Ogółem akademiczki trafiły dwa razy zza łuku, a Grot - pięć.

Grot TomiQ Pabianice67 - AZS AJP II Gorzów 60.
Kwarty: 16:12, 11:21, 28:10, 12:17.
Grot TomiQ:Grzelak 22 (1x3), Piestrzyńska 16 (2), Szymańska 14 (2), Kowalczyk 3, Szałecka 1 oraz Twardowska 6, Rudzka 5, Makowska 0, Szczygieł 0.
AZS AJP II:Keller i Trzeciak po 12, Dul 10, Kominek 7, (1), Matkowska 6 oraz Kuczyńska 13 (1), P. Duchnowska 0, Jezierska 0, Szczecińska 0, Musielak 0.
Sędziowali:Rafał Zuchowicz, Michał Gąsiński.