Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grupa Azoty stawia na rozwiązania technologiczne

Redakcja
Grupa podpisała list intencyjny z firmą ScienceBioTech, która pracuje nad technologią produkcji modułowych płytek przeznaczonych do zabiegu osteotomii.
Grupa podpisała list intencyjny z firmą ScienceBioTech, która pracuje nad technologią produkcji modułowych płytek przeznaczonych do zabiegu osteotomii. Paweł Relikowski
Po pięciu miesiącach działania programu akceleracyjnego Idea4Azoty, wytypowano dziewięć innowacyjnych rozwiązań o wysokim potencjale wdrożeniowym. Z jednym z pomysłodawców, Grupa Azoty podpisała list intencyjny w zakresie opracowania i wdrożenia technologii produkcji modułowych płytek wykorzystywanych do zabiegu osteotomii.

- Dzisiaj podpisujemy list intencyjny o współpracy z wrocławskim startupem, ScienceBioTech- tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty. - To podmiot, który wymyślił bardzo innowacyjną technologię łączenia kości. Problem ten dotyczy wielu osób w społeczeństwie: młodszych, starszych, a także osób, które przechodzą różnego rodzaju rekonwalescencję po złamaniach, upadkach czy innych urazach- podsumowuje.

Rewolucyjna zmiana w prawie konsumenckim. Trybunał Europejski orzekł, że przewonik nie może się tłumaczyć niezapowiedzianym strajkiem wobec pasażarów, którym odwołano lub opóźniono lot. Musi płacić odszkodowanie. Ile? Kliknij w ten tekst, a dowiesz się wszystkiego!

Uruchomiony przez Grupę Azoty w listopadzie zeszłego roku program Idea4Azoty to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku, które oferuje wsparcie dla innowacyjnych rozwiązań, niezależnie od stadium ich zaawansowania. Do programu wpłynęły projekty z zakresu ochrony środowiska, zagospodarowania odpadów, biotechnologiczne, informatyczne oraz z dziedziny chemii, energetyki czy materiałoznawstwa.

Do rundy weryfikacyjnej trafiło 9 rozwiązań, które w kolejnych miesiącach zostaną ocenione pod kątem zastosowania przemysłowego i opłacalności ekonomicznej. Grupa podpisała list intencyjny z firmą ScienceBioTech, startupem założonym przez naukowców wrocławskich uczelni, który pracuje nad technologią produkcji modułowych płytek przeznaczonych do zabiegu osteotomii. Projekt zakłada zastąpienie obecnie stosowanych technologii stabilizowania złamanych kości nowym rozwiązaniem.

INTERNAUCI POLECAJĄ:

Nowy kodeks pracy 2018. Zostawią stary kodeks, ale i tak zabiorą gotówkę za nadgodziny.

ZUS 2018. Od 1 kwietnia zmiana w składce: kto zyska, kto straci

Wynagrodzenia 2018. Od maja podwyżki dostaną policjanci, strażacy i inni mundurowi

Kredyty 2018. Pożyczamy coraz wyższe kwoty oraz na coraz dłużej. I bynajmniej nie na mieszkanie

Przed nami naprawdę długi weekend. Coraz trudniej o wolne miejsca w hotelach

Reforma edukacji. Aż o 48 procent wzrosła liczba uczniów w prywatnych podstawówkach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Grupa Azoty stawia na rozwiązania technologiczne - Strefa Biznesu

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska