Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grupa przestępcza oszukała Skarb Państwa na 26 mln zł [WIDEO, ZDJĘCIA]

mat. policji
Policjanci zielonogórskiego CBŚP zatrzymali 3 osoby, w tym głównego organizatora przestępczego procederu dotyczącego wyłudzeń podatków na wielką skalę. Mężczyźni zajmowali się sprowadzaniem z Niemiec i Belgii oleju smarowego, który miał trafiać na Łotwę. W rzeczywistości był jednak przetwarzany, a następnie sprzedawany w Polsce, jako olej napędowy. Z tytułu nieodprowadzonych podatków (akcyzowego i opłaty paliwowej i VAT) Skarb Państwa stracił 26 mln złotych. W Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie wszyscy usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej liderowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.Funkcjonariusze zielonogórskiego CBŚP we współpracy z KAS ustalili, że od lutego 2015 r. do lutego 2016 r. w zachodniopomorskim działała zorganizowana grupa przestępcza, która trudniła się wyłudzeniami podatkowymi przy obrocie olejem smarowym przerabianym na napędowy. Jak ustalili policjanci, jej członkowie sprowadzali olej smarowy z Niemiec i Belgii, a następnie w jednej z wsi w zachodniopomorskim przerabiali na olej napędowy. Według dokumentów Polska miała być tylko krajem tranzytowym, a olej smarowy miał trafiać na Łotwę. Funkcjonariusze ustalili jednak, że olej pozostawał w Polsce, a po jego uszlachetnieniu był sprzedawany jako olej napędowy.Policjanci ustalili też, że grupa przestępcza utworzyła kilkanaście firm, w tym poza granicami kraju, które były wykorzystywane do kupna, sprowadzania, transportowania i sprzedaży finalnego produktu.Pracując nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że uszczuplenia podatkowe na szkodę Skarbu Państwa sięgają 26 mln złotych.Teraz policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami urzędów celno-skarbowych z Zielonej Góry i Szczecina zatrzymali w zachodniopomorskim (Kołobrzeg, Trzebiatów) 3 mężczyzn, w tym organizatora procederu, którzy w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw karno-skarbowych.Do tej pory w sprawie występuje 13 podejrzanych, którym przedstawiono 30 zarzutów, w tym również prania pieniędzy. 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych, a pozostałe podpisują policyjnej dozory i wpłaciły poręczenia majątkowe. Policjanci zabezpieczyli też mienie przestępców warte ponad 3,3 mln zlotych.Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymańZobacz też: Ścigany przez policję mężczyzna ukrył się w… zmywarce do naczyń [WIDEO]
Policjanci zielonogórskiego CBŚP zatrzymali 3 osoby, w tym głównego organizatora przestępczego procederu dotyczącego wyłudzeń podatków na wielką skalę. Mężczyźni zajmowali się sprowadzaniem z Niemiec i Belgii oleju smarowego, który miał trafiać na Łotwę. W rzeczywistości był jednak przetwarzany, a następnie sprzedawany w Polsce, jako olej napędowy. Z tytułu nieodprowadzonych podatków (akcyzowego i opłaty paliwowej i VAT) Skarb Państwa stracił 26 mln złotych. W Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie wszyscy usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej liderowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.Funkcjonariusze zielonogórskiego CBŚP we współpracy z KAS ustalili, że od lutego 2015 r. do lutego 2016 r. w zachodniopomorskim działała zorganizowana grupa przestępcza, która trudniła się wyłudzeniami podatkowymi przy obrocie olejem smarowym przerabianym na napędowy. Jak ustalili policjanci, jej członkowie sprowadzali olej smarowy z Niemiec i Belgii, a następnie w jednej z wsi w zachodniopomorskim przerabiali na olej napędowy. Według dokumentów Polska miała być tylko krajem tranzytowym, a olej smarowy miał trafiać na Łotwę. Funkcjonariusze ustalili jednak, że olej pozostawał w Polsce, a po jego uszlachetnieniu był sprzedawany jako olej napędowy.Policjanci ustalili też, że grupa przestępcza utworzyła kilkanaście firm, w tym poza granicami kraju, które były wykorzystywane do kupna, sprowadzania, transportowania i sprzedaży finalnego produktu.Pracując nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że uszczuplenia podatkowe na szkodę Skarbu Państwa sięgają 26 mln złotych.Teraz policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami urzędów celno-skarbowych z Zielonej Góry i Szczecina zatrzymali w zachodniopomorskim (Kołobrzeg, Trzebiatów) 3 mężczyzn, w tym organizatora procederu, którzy w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw karno-skarbowych.Do tej pory w sprawie występuje 13 podejrzanych, którym przedstawiono 30 zarzutów, w tym również prania pieniędzy. 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych, a pozostałe podpisują policyjnej dozory i wpłaciły poręczenia majątkowe. Policjanci zabezpieczyli też mienie przestępców warte ponad 3,3 mln zlotych.Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymańZobacz też: Ścigany przez policję mężczyzna ukrył się w… zmywarce do naczyń [WIDEO] archiwum GL
Policjanci zielonogórskiego CBŚP zatrzymali 3 osoby, w tym głównego organizatora przestępczego procederu dotyczącego wyłudzeń podatków na wielką skalę. Mężczyźni zajmowali się sprowadzaniem z Niemiec i Belgii oleju smarowego, który miał trafiać na Łotwę. W rzeczywistości był jednak przetwarzany, a następnie sprzedawany w Polsce, jako olej napędowy. Z tytułu nieodprowadzonych podatków (akcyzowego i opłaty paliwowej i VAT) Skarb Państwa stracił 26 mln złotych.

W Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie wszyscy usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej liderowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zielonogórskiego CBŚP we współpracy z KAS ustalili, że od lutego 2015 r. do lutego 2016 r. w zachodniopomorskim działała zorganizowana grupa przestępcza, która trudniła się wyłudzeniami podatkowymi przy obrocie olejem smarowym przerabianym na napędowy. Jak ustalili policjanci, jej członkowie sprowadzali olej smarowy z Niemiec i Belgii, a następnie w jednej z wsi w zachodniopomorskim przerabiali na olej napędowy. Według dokumentów Polska miała być tylko krajem tranzytowym, a olej smarowy miał trafiać na Łotwę. Funkcjonariusze ustalili jednak, że olej pozostawał w Polsce, a po jego uszlachetnieniu był sprzedawany jako olej napędowy.

Policjanci ustalili też, że grupa przestępcza utworzyła kilkanaście firm, w tym poza granicami kraju, które były wykorzystywane do kupna, sprowadzania, transportowania i sprzedaży finalnego produktu.

Pracując nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że uszczuplenia podatkowe na szkodę Skarbu Państwa sięgają 26 mln złotych.

Teraz policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami urzędów celno-skarbowych z Zielonej Góry i Szczecina zatrzymali w zachodniopomorskim (Kołobrzeg, Trzebiatów) 3 mężczyzn, w tym organizatora procederu, którzy w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw karno-skarbowych.

Do tej pory w sprawie występuje 13 podejrzanych, którym przedstawiono 30 zarzutów, w tym również prania pieniędzy. 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych, a pozostałe podpisują policyjnej dozory i wpłaciły poręczenia majątkowe. Policjanci zabezpieczyli też mienie przestępców warte ponad 3,3 mln zlotych.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań

Zobacz też: Ścigany przez policję mężczyzna ukrył się w… zmywarce do naczyń [WIDEO]

Zobacz też: Rzeźnik chciał wyłudzić VAT kupując obrazy szemranego „artysty”. Płacił jak za van Gogha

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska