Fatalna pierwsza kwarta

STM
W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo małopolskiej ligi młodzików, w pojedynku dwóch niepokonanych we wcześniejszych meczach zespołów tarnowska Unia zmierzyła się przed własną publicznością z Koroną Kraków.

Koszykówka młodzików

Pierwsza kwarta była w wykonaniu podopiecznych trenera Wiesława Klapera wręcz fatalna. Tarnowianie mieli kłopoty z organizacją ataku, popełniali przy tym stanowczo zbyt dużo fauli, a goście trafiali z rzutów osobistych. Efekt tego był taki, że po pierwszych dziesięciu minutach Korona prowadziła już 24-7. Druga "ćwiartka" przebiegała już pod znakiem znacznie bardziej wyrównanej gry. Lekką przewagę osiągnęli w niej gospodarze i do przerwy notowano wynik 35-46.
   W trzeciej kwarcie - głównie dzięki indywidualnym akcjom kapitana Unii, Tomasza Nawrockiego - młodzi koszykarze Unii zaczęli odrabiać straty. W 25 min przegrywali wprawdzie jeszcze 56-71, na koniec tej części pojedynku zmniejszyli jednak dzielący oba zespoły dystans do czterech zaledwie punktów (70-74). W 32 min tarnowianie objęli nawet prowadzenie 78-77. W tej samej minucie boisko po piątym faulu opuścić musiał jednak Paweł Ciuruś, a dwie minuty później taki sam los spotkał Arkadiusza Zgłobickiego. Gospodarze nadal popełniali w dodatku dużą liczbę fauli (w całym spotkaniu sędziowie odgwizdali im aż 38 przewinień), a mający w składzie dwóch graczy o wzroście 190 cm przeciwnicy, skutecznie trafiali z linii rzutów osobistych. W dodatku w końcówce meczu po raz piąty faulowali również Tomasz Nawrocki oraz Paweł Skrabacz i ostatecznie spotkanie to zakończyło się wynikiem 99-94 (24-7, 22-28, 28-35, 25-24) dla Korony.
   Unia: Tomasz Nawrocki 37, Paweł Skrabacz 12, Kamil Kuraś 10, Mateusz Madej 10, Arkadiusz Zgłobicki 8, Jakub Pilch 7, Tomasz Płaneta 5, Paweł Ciuruś 3, Maciej Nosal 2, Szymon Krupa 0. Najwięcej punktów dla Korony: Wojciech Fraś 30, Tomasz Kumisztal 28.
   W pozostałych meczach: STS Wactur Nowy Sącz - Basket I Kraków 21-153, Basket II Kraków - Górnik Wieliczka. Pauzował: Glimar Gorlice.