Grzegorz Walasek: Nie zrobiłem nic złego

Magdalena Zimna Gazeta Pomorska
Grzegorz Walasek ma 34 lata. Wychowanek Falubazu Zielona Góra. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski i drużynowych mistrzostw świata.  Żonaty, ma dwie córki.
Grzegorz Walasek ma 34 lata. Wychowanek Falubazu Zielona Góra. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski i drużynowych mistrzostw świata. Żonaty, ma dwie córki. fot. Gazeta Pomorska
Rozmowa z Grzegorzem Walaskiem, żużlowcem Polonii Bydgoszcz

- Kibice w Bydgoszczy przyjęli cię dobrze, z kolegami z Polonii dogadujecie się nieźle, wyniki na torze są. Transfer do Bydgoszcy był dobrą decyzją?
- Jestem zadowolony. Póki co, wszystko układa się dobrze. Pierwsze mecze w polskiej lidze wyszły mi naprawdę nieźle. Nie ma jednak euforii, bo mamy za sobą dopiero trzy spotkania. A zawsze może być jeszcze lepiej. Mam jednak nadzieję, że moje wyniki nie zejdą poniżej poziomu, którego oczekują ode mnie kibice i który dla mnie samego jest pewnym minimum. Brakuje mi jeszcze trochę regularności w lidze szwedzkiej. Wierzę jednak, że w miarę upływu czasu wszystko się unormuje na naprawdę przyzwoitym poziomie.

- Nie macie szczęścia do pogody. Z sześciu waszych meczów, trzy zostały przełożone. To dla was problem?
- To zawsze jest jakiś kłopot, bo większość zawodników ma dość napięty terminarz startów. Odwoływanie kolejnych meczów wybija nas trochę z rytmu. Nie ma jednak tragedii. Żałuję jednak, że tylko jeden mecz odjechaliśmy w Bydgoszczy. Przydałoby mi się więcej tych startów.

- Ciągle nie możesz przekonać się do bydgoskiego toru?
- W meczu z Unibaksem poszło mi świetnie, więc to się trochę zmieniło na lepsze. Ten tor też się zmienił. Jest trochę nowej nawierzchni, inne warunki. Mam nadzieję, że nadal będą mi pasowały i nie będę miał kłopotów żeby odpowiednio ustawić moje motocykle. Jeśli będzie tak, jak w debiucie, będę zadowolony.

- W niedzielę jedziecie do Zielonej Góry. Po tylu latach startów w barwach Falubazu będziesz mógł podpowiedzieć co nieco kolegom z obecnej drużyny?
- To zbyt doświadczeni zawodnicy, by potrzebowali moich wskazówek. Poza tym tor w Zielonej Górze bardzo się zmienił i nawet gospodarze mają z nim kłopot. W niedzielę sprawa będzie prosta: jeśli uda nam się szybko rozszyfrować nawierzchnię, wtedy wynik meczu będzie sprawą otwartą.

- Realnie oceniając: jesteście w stanie tam wygrać?
- Jedziemy po zwycięstwo. Dlaczego mielibyśmy zakładać inaczej? Mamy naprawdę niezły skład i stać nas na wygrane na obcych torach. Falubaz jest do pokonania i będziemy chcieli to potwierdzić w niedzielę. Pokazaliśmy już w tym sezonie, że na obcych torach możemy być skuteczni. W dwóch spotkaniach przegrywaliśmy minimalnie. Nie mogliśmy trafić równo z formą. Kiedy jednemu wyszedł świetny wyścig, drugiemu się nie udało. I na odwrót. Jeśli wszyscy ustabilizujemy wyniki na dobrym poziomie, to zwycięstwa meczowe też przyjdą. Potrzebujemy również odrobiny szczęścia.

- Zaskakujące są pierwsze wyniki Falubazu. To zniżka formy mistrzów, czy wypadki przy pracy?
- Raczej nieudolność prezesa. Zawodnikom trzeba zapewnić dobre warunki w klubie, a wtedy są lepsze wyniki.

- Zastanawiasz się, jak w niedzielę przywitają cię kibice Falubazu?
- Szczerze mówiąc, zupełnie nie wiem czego się spodziewać. Nie zrobiłem nic złego i kibice nie powinni mieć do mnie żalu. W sporcie to normalne, że zawodnicy zmieniają kluby, otoczenie. I to z różnych przyczyn. Takich przetasowań między klubami jest ostatnio sporo i w kolejnych latach może być jeszcze więcej. A fani coraz lepiej to chyba rozumieją i nie reagują tak emocjonalnie. Czy tak będzie w moim przypadku, przekonamy się w niedzielę.

- Dziękuję.

Wideo

Komentarze 44

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

O
OloBolo

Szacunek dla Grzegorza ! Pomógł Falubazowi zdobyć Mistrzostwo ! Nie podobało mi się na meczu że gwizdano na niego -powinien zostać przywitany dużymi brawami ! To jest sport i zabawa ! Liczy się uczciwe zwycięstwo w uczciwej rywalizacji ! i tyle do powiedzenia..

G
Gość
W dniu 21.05.2010 o 19:41, Gość napisał:

hahahaha co??? kiedy WY !! NASZYM zawodnikom biliscie brawa!! hahaha dooobre



a właśnie że biliśmy brawo Waszym zawodnikom, w 2008 i w 2009, gdy dostaliśmy mocne lanie. Na sierpniowych derbach w 2009 nie byłem, ale i tak gorzowscy kibice nie doczekali końca zawodów. W tym roku zapewne też Wasi zawodnicy dostali brawa od naszych kibiców. Tylko, że Wy już tego nie widzicie bo jesteście już poza stadionem. W Zielonej kibice przyjezdni zawsze wychodzą ze stadionu ostatni.
d
dd2
W dniu 21.05.2010 o 11:25, weronfalubaz napisał:

moim zdaniem to prywatna sprawa kazdego bedziemy gwizdac czy nie po co niech kazdy sam to oceni, ja gwizdał nie będe dzieki niemu wrócilismy do ekstraligi i to on jako kapitan poprowadzil nas do brązu i złota. Tyle dziekuje dobranoc


Wszystko się zgadza,tylko że Walasek w nieodpowiedni sposób nas opuścił.Odejść mógł miał takie prawo ale szacun powinien pozostawić po sobie.Niestety tak się nie stało w dodatku obecnie za bardzo robi kupę we własne gniazdo.Dla takich ludzi zero szacunku.
f
filipek
W dniu 21.05.2010 o 19:41, Gość napisał:

hahahaha co??? kiedy WY !! NASZYM zawodnikom biliscie brawa!! hahaha dooobre


JAK W D.U.P.I.E BYŁEŚ I G.Ó.W.N.O WIDZIAŁEŚ TO NIE ZABIERAJ GŁOSU INTERNETOWY NEODZIECIAKU
k
kubacki

)

n
necik

Walasek - Miałeś być legendą a jesteś sprzedajną mendom

G
Gość
W dniu 21.05.2010 o 19:21, filipek napisał:

Zjeb jesteś. Jestem z Gorzowa, ale mam szacun do wszystkich rajderów. Nawet jak przegrywaliśmy derby w ZG, to wasi żużlowcy (w tym Walas) dostawali od nas brawa, jak dziękowali kibicom, przechodząc wokół toru po meczu - bo my na stadionie i tak byliśmy przetrzymywani. Zaznaczę, ze nie dotyczy to ostatnich derbów, bo mnie tam nie było niestety... Jeśli będziecie na niego gwizdać, to znaczy że NIE MA MAGII!!!!


hahahaha co??? kiedy WY !! NASZYM zawodnikom biliscie brawa!! hahaha dooobre
f
filipek
W dniu 20.05.2010 o 20:58, Uważny napisał:

Uwaga na wpisy podszywaczy z kobylej góry-Walas! Falubaz z Tobą...Magiczni to my!!!


Zjeb jesteś. Jestem z Gorzowa, ale mam szacun do wszystkich rajderów. Nawet jak przegrywaliśmy derby w ZG, to wasi żużlowcy (w tym Walas) dostawali od nas brawa, jak dziękowali kibicom, przechodząc wokół toru po meczu - bo my na stadionie i tak byliśmy przetrzymywani. Zaznaczę, ze nie dotyczy to ostatnich derbów, bo mnie tam nie było niestety... Jeśli będziecie na niego gwizdać, to znaczy że NIE MA MAGII!!!!
f
falubaz z pierwszego łuku

Zdrajca!!Powitanie będzie,jak na zdrajcę przystało.

E
Ensar
W dniu 21.05.2010 o 11:07, Kubackjeee napisał:

Smieszny ten caly faldupas i jego prezes rozowa koszula. Walasek o tym wiedzial dlatego sie zawinal z tego cyrku. Grzechu nigdy nie bal sie powiedziec wprost co mysli i prezes o tym wiedzial i wyczuwal zagrozenie. Pamietam jak z 2 albo 3 lata temu mecz faldupasu byl w tv i byla taka kombinatorka z torem ze nawet wasi nie weidzieli gdzie jechac, walasek sie wtedy wkurzyl w telewizji i pojechal w wywiadze po trenerze i prezesie- ze kto do cholery robi ten tor i co to w ogole za ludzie w tym klubie pracuja itd. Ogolnie byl wkurzony i pojechal po kombinatorstwie. Pozniej wasi sie juz przyzwyczaili do preparowanego toru nauczyli po nim jezdzic. Ale po zdobyciu mistrza Greg jako kapitan i ikona klubu mial zbyt mocna pozycje, Downhan musial sie go pozbyc, bo Walas anpewno nie zachowalbym milczenia o sytuacji jaka dzieje sie teraz w zielonej i prezes o tym wiedzial. Wiec wyrzucil Walaska i zrobil kapitanem bezplciowa marionetke panne protasiewiczowne. Prezes rozowa niech lepiej zawija sie z klubu i spada na wies. Niestety tak to juz jest w zielonej, ze w okol klubu kreca sie kombinatorzy, karierowicze i lansiarze - taka wspolczesna kariera nikodema dyzmy. Pozdrawiam kumatych kibicow



Wkurza mnie ta "elita" rodem z Gorzowa, do której jak widać się zaliczasz!!! Lepiej weź stoperan lub melisę, bo cały od rana jesteś pewnie nerwowy. Czy ci nie wstyd, że tak piszesz? Życzę ci, abyś kiedyś dostał mocno pasem po d*** i nawet ten babsztyl "super niania" ci nie pomoże.
G
Gość
W dniu 20.05.2010 o 18:06, Gość napisał:

"Raczej nieudolność prezesa. Zawodnikom trzeba zapewnić dobre warunki w klubie, a wtedy są lepsze wyniki."Powoli wychodzi prawda o prezesie!!!!!!



WYCHODZI PRAWDA O WALASKU ŻE JEST ZŁOTÓWKĄ !! !!! !!
BO DOWHAN MU NIE DAŁ WIĘCEJ TO UCIEKŁ... !!
I
Ilanka Rzepin
W dniu 21.05.2010 o 07:24, Rzepin napisał:

dla mnie wiejski jest w gorzówku


Te falus nie podszywaj się pod nasze miasto. Nawet ta wasza Lechia nie robi wrażenia na Ilance. Porównania stadionów z litości dla falusów robił nie będę.
w
weronfalubaz

moim zdaniem to prywatna sprawa kazdego bedziemy gwizdac czy nie po co niech kazdy sam to oceni, ja gwizdał nie będe dzieki niemu wrócilismy do ekstraligi i to on jako kapitan poprowadzil nas do brązu i złota. Tyle dziekuje dobranoc

K
Kubackjeee

Smieszny ten caly faldupas i jego prezes rozowa koszula. Walasek o tym wiedzial dlatego sie zawinal z tego cyrku. Grzechu nigdy nie bal sie powiedziec wprost co mysli i prezes o tym wiedzial i wyczuwal zagrozenie. Pamietam jak z 2 albo 3 lata temu mecz faldupasu byl w tv i byla taka kombinatorka z torem ze nawet wasi nie weidzieli gdzie jechac, walasek sie wtedy wkurzyl w telewizji i pojechal w wywiadze po trenerze i prezesie- ze kto do cholery robi ten tor i co to w ogole za ludzie w tym klubie pracuja itd. Ogolnie byl wkurzony i pojechal po kombinatorstwie. Pozniej wasi sie juz przyzwyczaili do preparowanego toru nauczyli po nim jezdzic. Ale po zdobyciu mistrza Greg jako kapitan i ikona klubu mial zbyt mocna pozycje, Downhan musial sie go pozbyc, bo Walas anpewno nie zachowalbym milczenia o sytuacji jaka dzieje sie teraz w zielonej i prezes o tym wiedzial. Wiec wyrzucil Walaska i zrobil kapitanem bezplciowa marionetke panne protasiewiczowne. Prezes rozowa niech lepiej zawija sie z klubu i spada na wies. Niestety tak to juz jest w zielonej, ze w okol klubu kreca sie kombinatorzy, karierowicze i lansiarze - taka wspolczesna kariera nikodema dyzmy. Pozdrawiam kumatych kibicow

G
Gość
W dniu 21.05.2010 o 08:26, kiwaczek napisał:

Rozjechać falubaza na miał... Tak nam dopomóż ........Cała Polska ich nienawidzi i słusznie


Jakby cała polska była taka jak ty tempaku to powinni ją zaorać
Dodaj ogłoszenie