Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gubin. Znany dziennikarz Andrzej Flügel spotka się z czytelnikami i opowie o swojej książce pt. "Schowani do wora"

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Andrzej Flügel spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gubin, aby opowiedzieć o swojej książce "Schowani do wora".
Andrzej Flügel spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gubin, aby opowiedzieć o swojej książce "Schowani do wora". Mariusz Kapała
W środę (8 grudnia), o godz. 17.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gubinie odbędzie się spotkanie z Andrzejem Flügelem, byłym dziennikarzem sportowym, felietonistą i autorem książki pt. "Schowani do wora", w której opowiada o swojej pracy jako... wychowawca w areszcie.

Andrzej Flügel to legenda dziennikarstwa sportowego w województwie lubuskim. Przez wiele lat pracował w "Gazecie Lubuskiej", do dzisiaj pisze felietony. Napisał też książkę. Jednak nie o sporcie czy polityce, a o swojej poprzedniej pracy w zakładzie karnym w Krzywańcu oraz areszcie w Zielonej Górze, gdzie pełnił rolę wychowawcy więziennego. Książka "Schowani do wora" opowiada o tym niecodziennym zawodzie.

Andrzej Flügel spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gubin, aby opowiedzieć o swojej książce "Schowani do wora".

Gubin. Znany dziennikarz Andrzej Flügel spotka się z czyteln...

Spotkanie z autorem w Gubinie

Czego można spodziewać się po tym tytule? Autor opowie o tym na spotkaniu z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gubinie już w najbliższą środę (początek spotkania o godz. 17.00). Możemy zdradzić, że A. Flügel pracował jako wychowawca więzienny w latach 80. Flügel jest znany ze swojego poczucia humoru, co też przemyca w swojej książce, która jednak w większości opowiada o trudnych, czasami nawet dramatycznych realiach ówczesnego więziennictwa.

Książka A. Flügela z dobrymi recenzjami

Tytuł "Schowani do wora" wbrew pozorom nie odnosi się tylko do więźniów. - Schowani do wora w gwarze więziennej to ludzie czekający na ocenę ze strony współwięźniów. Po niej mogą spaść w hierarchii lub zyskać - opowiada autor. - Z jednej strony skazani, siłą rzeczy nieufni wobec funkcjonariuszy, więc także wychowawców, z drugiej - przełożeni, dla których często próba zrozumienia tych, którzy trafili w to miejsce, okazywała się pustym dźwiękiem, a przede wszystkim interesowała ich grubość krat i to, żeby im nikt nie uciekł.

Książka A. Flügela zbiera dobre recenzje. "W książce opisane są rożne przypadki z jakimi autor miał do czynienia podczas swojej pracy, niektóre są dosyć przerażające, ale są też takie wywołujące uśmiech na twarzy. Ukazane są też absurdalne i zaskakujące sytuacje, które mają miejsce zza kratami. Dla osób zainteresowanych tematyką więziennictwa oraz chcących poznać życie z innej perspektywy pozycja zdecydowanie warta polecenia."

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jaki olej do smażenia?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto