Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Herb Wolsztyna powędrował bardzo wysoko

(kurz)
- Sam montaż na wysokości też nie był łatwy, bo wcześniej ocieplono ratusz styropianem, w związku z czym dla pewności i bezpieczeństwa zamontowaliśmy herb na trzech prętach „szesnastkach” - mówi Wiesław Stępyra.
- Sam montaż na wysokości też nie był łatwy, bo wcześniej ocieplono ratusz styropianem, w związku z czym dla pewności i bezpieczeństwa zamontowaliśmy herb na trzech prętach „szesnastkach” - mówi Wiesław Stępyra. archiwum Urzęd Miejskiego
Stosunkowo niedawno pisaliśmy o nietypowej inwestycji - rozbudowie wolsztyńskiego ratusza.

Budynek w swej nowej części już od zeszłego roku przyjmuje petentów, ale dopiero teraz nastąpiło prawdziwe zwieńczenie tej rozbudowy. Na ścianie frontowej najważniejszego gmachu w mieście umocowano duży, prawie metrowej wysokości herb.

- To było zaplanowane wraz z rozbudową - przekazuje burmistrz Andrzej Rogoziński. - Mieliśmy jednak problem ze zrobieniem herbu. Firma budująca nową część ratusza nie była przygotowana do takiego wyzwania. W związku z tym poszukaliśmy wśród naszych...

Zadania podjął się Wiesław Stępyra. Jak twierdzi, zadanie było trudne, dlatego praca nad herbem trwała kilka miesięcy.

- Wolsztyn ma w herbie postać - Matkę Boską, którą trzeba było wykonać porządnie, w proporcjach - opowiada wykonawca. Najpierw zatem przygotował model w glinie, potem na tej podstawie powstała forma z silikonu, a do niej wreszcie trafił sztuczny piaskowiec z Niemiec.

- Sam montaż na wysokości też nie był łatwy, bo wcześniej ocieplono ratusz styropianem, w związku z czym dla pewności i bezpieczeństwa zamontowaliśmy herb na trzech prętach "szesnastkach" - uzupełnia Stępyra.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska