Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Horror w szkolnym radiu... Dlaczego i gdzie zginęło kilku młodych chłopców?

Aleksandra Gajewska-Ruc
Aleksandra Gajewska-Ruc
Akcja opowiadania Basi Kaniuk rozgrywa się w opuszczonym wesołym miasteczku. Grupa nastolatków nie zważając na ostrzeżenia, organizuje w tym nawiedzonym miejscu imprezę. Nie kończy się to dla nich dobrze, bo jak się okazuje, zamieszkują je groźne i mroczne istoty.  „Koszmar Wesołego Miasteczka” zdobył uznanie jury i został wyróżniony w Lubuskim Konkursie Literackim.
Akcja opowiadania Basi Kaniuk rozgrywa się w opuszczonym wesołym miasteczku. Grupa nastolatków nie zważając na ostrzeżenia, organizuje w tym nawiedzonym miejscu imprezę. Nie kończy się to dla nich dobrze, bo jak się okazuje, zamieszkują je groźne i mroczne istoty. „Koszmar Wesołego Miasteczka” zdobył uznanie jury i został wyróżniony w Lubuskim Konkursie Literackim. Aleksandra Gajewska-Ruc
Międzyrzecz. Opowiadania laureatki literackiego konkursu uczniowie słuchają na przerwach.

”Koszmar Wesołego Miasteczka” to literacki debiut Barbary Kaniuk, uczennicy czwartej klasy międzyrzeckiego „ekonomika”.

- Zawsze dużo czytałam, ale nigdy wcześniej nie pisałam nic oprócz szkolnych wypracowań. Gdy pani od polskiego powiedziała nam o konkursie, postanowiłam spróbować. Nie spodziewałam się wyróżnienia, byłam bardzo zaskoczona, gdy wyczytano moje nazwisko - opowiada Basia.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepszą nagrodą były jednak książki, w których znalazły się opowiadania laureat ów. Zbiór zatytułowany został tak, jak temat prac konkursowych - „Strach, którego nie widać”. - Wydany tom z własnym opowiadaniem to świetna pamiątka. Bardzo się z książki ucieszyłam. Miło było pokazać ją rodzinie, znajomym i fajnie mieć ją na półce - mówi uczennica.

Książką zainteresowali się też uczniowie technikum. - Najpierw czytały koleżanki. Stwierdziły, że moje opowiadanie było najstraszniejsze - mówi ze śmiechem Basia. Później, jej twórczość trafiła do szerszego grona odbiorców.

- Fragmenty czyta Klaudia Mazura, uczennica naszej szkoły. Specjalnie przyjeżdża do nas na długich przerwach, bo uczy się tokiem indywidualnym - mówi Marta Trochimczuk ze szkolnego radia Wa-Ra. Opowiadanie z dreszczykiem podoba się uczniom, a Basia już myśli o przyszłorocznym konkursie, choć z literaturą raczej nie wiąże swojej przyszłości. - Po maturze planuję iść w kierunku ekonomii - mówi autorka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska