I liga. AZS PWSZ II Gorzów bez szans w zaległym meczu, ale przebłyski były

Paweł Tracz
Paweł Tracz
W końcówce pierwszej rundy pierwszej ligi dużo szans kosztem wyniku dostają najmłodsze akademiczki. W środę 2 marca juniorki AZS PWSZ II nie dał rady silnemu UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki i przegrały w Gorzowie 55:80.

Po mistrzostwach Polski U-22 juniorki starsze skupiają się już tylko na występach w ekstraklasie, za to jej zaplecze jest teraz poligonem doświadczalnym dla zawodniczek z młodszych roczników. Taka polityka raczej nie przyniesie nam sukcesów z czołowymi zespołami, ale dla akademiczek każda minuta w starciu z mocnymi rywalkami jest cenna.

Mecz z UKS Basket SMS był pojedynkiem o piąte miejsce. Przyjezdne zagrały na pełnych obrotach i już w 6 min prowadziły 11:1. W końcówce pierwszej kwarty gospodynie zmniejszyły nieco stratę, ale później rywalki wyraźnie odskoczyły. Nieco radości mieliśmy za to w ostatniej odsłonie, którą pewnie wygraliśmy.

W czwartek 3 marca kolejny zaległy mecz naszych - w hali PWSZ przy ul. Chopina zagramy od 16.15 z MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.

AZS PWSZ II Gorzów - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 55:80 (14:19, 7:24, 15:22, 19:15).
AZS PWSZ II: Stelmach 12 (2x3), Lasocka 7, Kopciuch 6, Trzeciak 4, Matkowska 0 oraz Dul 8 (2), Jezierska 7 (1), Dubaj 6, Duchnowska 5 (1), M. Sobek i Połujan po 0.
UKS Basket SMS: Telenga 16, Bednarczyk 15 (3x3), Pisera 11, Maryniewska 5 (1), Walentowska 5 oraz Batóg 13, Canert 11, Tyczkowska i Ratajczak po 2.

Inne wyniki (21. kolejka): Ślęza II Wrocław - Enea AZS Poznań 63:56, AZS Uniwersytet Łódzki - X-Demon Tęcza Leszno 37:71, MUKS II Poznań - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 32:54, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 83:59. Mecz AZS Politechnika Korona Kraków - AZS PWSZ II Gorzów (60:58) odbył się awansem. Pauzował ŁKS SMS Łódź.