Jakub Kłyszejko
Zaktualizowano
Dziesiąte zwycięstwo akademików stało się faktem.
Dziesiąte zwycięstwo akademików stało się faktem. Jakub Kłyszejko
W 15 kolejce II ligi piłkarzy ręcznych KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonał piąty w tabeli - Śląsk II Wrocław 42:19.

Zielonogórzanie od samego początku spotkania, grali bardzo uważnie w obronie i skutecznie w ataku. Dobrze w bramce spisywał się Marek Kwiatkowski i już w 7 min. było 6:2. Po 12 minutach meczu, prowadziliśmy już ośmioma bramkami. Publiczność zgromadzona w hali przy ul. Szafrana oklaskiwała widowiskowe akcje naszej drużyny. W 20 minucie meczu było już 15:6. Mocno osłabiony Śląsk nie potrafił znaleźć sposobu na znakomicie grających zawodników AZS-u. Szczypiorniści z Wrocławia razili nieskutecznością i już do przerwy przegrywali różnicą dziewięciu bramek.

W drugiej połowie, w bramce AZS-u pojawił się Grzegorz Mielczarek, który rozegrał fenomenalne spotkanie. Wrocławianie zdobyli swoją pierwszą bramkę, dopiero w 38 minucie. Osłabiony Śląsk II, nie miał kim straszyć zielonogórzan i dość szybko przestał wierzyć w korzystny rezultat. Dochodziło do tego, że rezerwowi bramkarze występowali w polu i próbowali zaskoczyć Mielczarka. Jednak sobotniego wieczoru, nic nie wychodziło gościom.

Gospodarze powiększali zbudowaną przewagę i zdecydowanie dominowali na parkiecie. W ataku błyszczał Maciej Orliński, zdobywca siedmiu bramek. Podwójny jubileusz obchodził Cyprian Kociszewski. W meczu ze Śląskiem II, zdobył swoje setne trafienie w tym sezonie oraz rzucił bramkę nr 800 w barwach AZS-u! Zielonogórzanie powiększali swoją przewagę i w końcowych minutach meczu prowadzili różnicą 21 bramek. Rezerwy wrocławskiego Śląska, w tym meczu nie miały nic do powiedzenia i ostatecznie akademicy wygrali 42:19.

Kolejne spotkanie AZS rozegra 5 marca o godz. 15 w Świebodzinie. Rywalem akademików będzie szósty w tabeli II ligi - Zew.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Śląsk II Wrocław 42:19 (21:12)

KU AZS: Kwiatkowski, Mielczarek - Orliński i Kociszewski po 7, Łuka 6, Jaśkowski 5, Zieniewicz i Jarowicz po 4, Jasiczek, Gintowt i Pawlicki po 2, Dymkowski, Polito i Urbańczak po 1.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych