II Marsz Równości w Zielonej Górze już 1 czerwca. Festiwal...

  II Marsz Równości w Zielonej Górze już 1 czerwca. Festiwal Równości rozpocznie się 31 maja. W programie żywa biblioteka, piknik, marsz

  maw

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  marsz równości, marsz równości w Zielonej Górze, festiwal równości
  1/23
  przejdź do galerii

  Marsz Równości odbył się po raz pierwszy w Zielonej Górze w październiku 2018 roku. II edycja wydarzenia zaplanowana jest na 1 czerwca. ©Magda Weidner

  II Marsz Równości w Zielonej Górze odbędzie się 1 czerwca. Instytut Równości przygotowuje się do tego wielkiego wydarzenia i apeluje o pomoc. Każdy z Was może włączyć się w organizację Festiwalu Równości. A ten rozpocznie 31 maja żywa biblioteka. Co jeszcze w programie? Jak przebiegać będzie trasa II Marszu Równości w Zielonej Górze? Sprawdźcie!
  - Wolność, równość, miłość, tolerancja. To się należy każdemu! - mówili uczestnicy I Marszu Równości, który odbył się 20 października 2018 roku w Zielonej Górze. Organizatorzy zaprosili na Tęczobranie wszystkich. Chcieli dać nadzieję, dodać odwagi, wesprzeć tych, których w codziennym życiu dotyka wykluczenie podyktowane homofobią. Powiedzieli głośno: Jesteśmy! Chcemy żyć, chcemy kochać, chcemy czuć się bezpiecznie! Mając takie same prawa.

  Marsz Równości odbył się po raz pierwszy w Zielonej Górze w październiku 2018 roku. II edycja wydarzenia zaplanowana jest na 1 czerwca.
  Marsz Równości odbył się po raz pierwszy w Zielonej Górze w październiku 2018 roku. II edycja wydarzenia zaplanowana jest na 1 czerwca. Magda Weidner

  Czytaj: [b]Marsz Równości w Zielonej Górze: Chcą równych praw i szacunku dla wszystkich

  Marsz Równości w Zielonej Górze - tolerancja i miłość  W I Marszu Równości w Zielonej Górze wzięło udział kilkaset osób. Wszyscy podkreślali, że każdy zasługuje na równe traktowanie, na szacunek. Wydarzenie przebiegało spokojnie. Marsz trwał blisko dwie godziny. Kolorowe flagi, radosna muzyka, uśmiechnięci ludzie. Pozytywny przemarsz spodobał się wielu zielonogórzanom, ale miał też swoich przeciwników. Instytut Równości wierzył w to, że Zielona Góra jest przyjaznym miastem. Czuł, że to odpowiedni moment, na to, by pokazać, że to właśnie w Winnym Grodzie żyje wielu ludzi upominających się o prawa osób wykluczonych ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, płeć, rasę, niepełnosprawność, złą kondycję zdrowia psychicznego czy wyznawaną religię. Organizatorów już wtedy nie zatrzymała zgłoszona kontrmanifestacja czy nasycone nienawiścią komentarze niektórych internautów. Negatywne głosy nie zniechęciły ich także do organizacji II Marszu Równości w Zielonej Górze. Datę już znamy - 1 czerwca 2019 roku planowane jest wielkie wydarzenie.  Czytaj: Czy to atak na organizatorów i uczestników Marszu Równości w Zielonej Górze?

  II Marsz Równości w Zielonej Górze odbędzie się 1 czerwca 2019 - trwają przygotowania


  marsz równości, marsz równości w Zielonej Górze, festiwal równości
  Marsz Równości odbył się po raz pierwszy w Zielonej Górze w październiku 2018 roku. II edycja wydarzenia zaplanowana jest na 1 czerwca. Magda Weidner

  Instytut Równości przygotowuje się już do II Marszu Równości. Czasu jest coraz mniej i organizatorzy potrzebują wsparcia. - W tym roku mamy okazję po raz kolejny stworzyć wydarzenie zrzeszające wiele osób i na jeden weekend sprawić, by nasz rejon był bardziej otwartym i miłym dla wszystkich - przyznają.

  Tym razem w planach jest stworzenie czegoś więcej, a mianowicie Festiwalu Równości - trzech dni z wieloma atrakcjami. Jak wymieniają pomysłodawcy, podczas festiwalu odbywałyby się: projekcje filmowe, “Spotkania Różnorodności” - żywa biblioteka, Tęczowy piknik, II Marsz Równości w Zielonej Górze, szereg imprez przed i po marszu. Jednak, aby móc zrealizować swój plan, potrzebują funduszy. A te oszacowali na ponad 30 tys. zł (12 000 zł - organizacja tęczowego pikniku (nagłośnienie, stanowiska dla sponsorów, gości w tym innych stowarzyszeń, wynajem leżaków i innych akcesoriów), 10 000 zł - promocja wydarzenia, materiały reklamowe i dekoracje, obsługa wolontariuszy, 7 000 zł - platforma i jej obsługa, nagłośnienie, 4 000 zł - służby porządkowe, ochrona, zaplecze techniczne)

  - Nie uda nam się zorganizować wszystkich naszych pomysłów bez waszej pomocy. Liczymy więc na każdą nawet najdrobniejszą darowiznę - apelują organizatorzy. - Pamiętajcie jednak, że niezależnie od zebranej kwoty, nasze wydarzenie i tak na pewno będzie miało miejsce. Od was zależy to, jakie atrakcje dodatkowo się odbędą - dodaje Kacper Kubiak z Instytutu Równości.

  O pomoc zwrócili się do Internautów. Na portalu pomagam.pl odbywa się obecnie zbiórka. Każdy może przelać na wskazane konto dowolną kwotę, dokładając w ten sposób cegiełkę do organizacji II Marszu Równości w Zielonej Górze.

  II Marsz Równości - wsparcie województwa i miasta


  - Z dumą możemy ogłosić, że nasze wydarzenie dostało oficjalne wsparcie Urzędu Miasta Zielona Góra i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego - poinformowali 9 maja na FB organizatorzy Marszu Równości. - Dzięki tej współpracy możemy Wam zagwarantować świetną zabawę i miłą atmosferę dla całej rodziny, dlatego zabierzcie ze sobą rodziców, dzieci i przyjaciół - dodają.  II Marsz Równości - zostań wolontariuszem


  - Jeśli jeszcze się nie zapisaliście, a chcecie być częścią niesamowitego zespołu, poznać nowych ludzi, świetnie się bawić i przy okazji pomóc nam przy organizacji jako wolontariusze, to macie do tego okazję - wypełnijcie ANKIETĘ, a my odezwiemy się do Was! - zachęca Instytut Równości.


  II Marsz Równości - Festiwal Równości i Żywa Biblioteka


  Znamy już ramowy program wydarzenia. Festiwal Równości rozpocznie 31 maja w Zielonej Górze. O godzinie 17.00 Mediateka "Góra Mediów" organizuje II Żywą Bibliotekę. O co chodzi? - To wydarzenia organizowane w oparciu o wartości takie, jak otwartość, różnorodność i prawa człowieka, aby redukować uprzedzenia i budować akceptację dla inności. Żywa Biblioteka to projekt, który umożliwia Czytelnikom/czkom nieformalny kontakt z przedstawicielami grup społecznych obarczonych stereotypami, uprzedzeniami, wykluczeniem i dyskryminacją. Polega ona na osobistej rozmowie z reprezentantem/tką grupy doświadczającej stereotypów, uprzedzeń, wykluczenia i dyskryminacji, która trwa określony czas, zazwyczaj trzydzieści minut. Rozmowa ma luźny charakter: całe wydarzenie, w szczególności spotkanie z Żywą Książką odbywa się w intymnej, przyjaznej atmosferze - informują organizatorzy. - Jeśli chcesz zostać naszą Żywą Książką skontaktuj się z nami za pomocą prywatnej wiadomości tu lub na Góra Mediów, a także za pośrednictwem skrzynki e-mail: goramediow@wimbp.zgora.pl i telefonicznie: 68 45 32 615 lub osobiście - dodają.  II Marsz Równości - piknik rodzinny na polanie


  W sobotę, 1 czerwca na Piast Polanie koło Amfiteatru o godz. 11.00 zaplanowano piknik rodzinny. Potrwa on do godz. 21.00. Rok temu to tutaj zebrali się uczestnicy marszu, aby przejść na pl. Bohaterów. W tym roku II Marsz Równości rozpocznie się przy Centrum Biznesu o godz. 15.00. Stąd Tęczobranie przejdzie głównymi ulicami miasta na Piast Polanę na piknik .

  II Marsz Równości - trasa marszu


  Znamy już dokładną trasę II Marszu Równości w Zielonej Górze.
  • Start godz. 15.00 - Centrum Biznesu
  • ul. Bohaterów Westerplatte do Ronda PCK
  • Dąbrówki - Łużycka - do ronda św.Jana Pawła II
  • Wyszyńskiego - do Ronda Anny German
  • Ptasia - meta: Piast Polana
  • Trasa: 4.4 km
  Instytut Równości, to jedyne stowarzyszenie w Lubuskiem działające na rzecz praw osób ze społeczności LGBT+. To oni stoją za organizacją pierwszego w historii Zielonej Górze Marsz Równości. Ale ich działalność nie opiera się tylko na tym. - W ciągu całego roku tworzymy spotkania dla osób nieheteronormatywnych oraz oferujemy w pełni darmową pomoc psychologiczną i prawną - przyznają.

  II Marsz Równości w Zielonej Górze rozpocznie się 1 czerwca 2019


  To przemarsz wszystkich, którzy oczekują Polski otwartej, pełnej szacunku i bez nienawiści dla każdego obywatela.
  Obieramy sobie za główny cel - podarowanie nadziei, dodanie odwagi i wsparcia wszystkim, których w codziennym życiu dotyka wykluczenie.


  II Marsz Równości w Zielonej Górze: Na co chcą zwrócić uwagę organizatorzy i uczestnicy Marszu Równości?
  Wśród postulatów marszu znalazło się żądanie uznania przez państwo polskie, którego osoby LGBTQ+ są pełnoprawnymi obywatelkami i obywatelami, ich prawa do miłości oraz nadania jej ram prawnych w kształcie, w jakim przysługują one parom różnopłciowym, a więc prawa do zawarcia związku małżeńskiego wraz z prawem do adopcji. Zagwarantowanie przez państwo formalnych zasad dla istnienia rodzin funkcjonujących w modelu jednopłciowym, a także gwarancja ochrony przez Państwo każdej polskiej rodziny. Osoby uczestniczące w Marszu Równości będą także apelować do władz w sprawach związanych z problemami osób niepełnosprawnych, osób z zaburzeniami psychicznymi, kwestiami związanymi z równouprawnieniem kobiet w życiu społecznym i gospodarczym oraz wsparciem dla osób znajdujących się na uchodźstwie z powodu wykluczenia.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Gość Tygodnia Extra Grzegorz Hryniewicz i Łukasz Michałkiewicz

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Jesienne wycieczki z atrakcjami pociągami POLREGIO

  Jesienne wycieczki z atrakcjami pociągami POLREGIO

  Bajkowy spektakl baletowy „Śpiąca królewna” w Zielonej Górze. To trzeba zobaczyć!

  Bajkowy spektakl baletowy „Śpiąca królewna” w Zielonej Górze. To trzeba zobaczyć!

  Żabi dwór - miejsce z duszą

  Żabi dwór - miejsce z duszą