Imponujący wyczyn "Chińczyka" (zdjęcia)

Jakub Lesiński, [email protected]
Kacper Frątczak na chwile po triumfie w mistrzostwach świata juniorów.
Kacper Frątczak na chwile po triumfie w mistrzostwach świata juniorów. ASW Knockout Zielona Góra
Przedstawiciele lokalnych szkół walki gościli w Rimini. We Włoszech odbyły się mistrzostwa świata kadetów i juniorów WAKO. Kacper Frątczak zdobył kolejny tytuł do kolekcji.

Zawodnik Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra zdobył złoto w formule K-1 Rules kat. 81 kg. W finale pokonał mistrza z Chorwacji - Antonio Siricia, wygrywając jednogłośnie na punkty. - Nie słyszałem, aby do tej pory któryś z Polaków, ani zawodników z innego kraju zdobył w jednym roku mistrzostwo świata, europy i Puchar Świata. A Kacper tego dokonał - zauważył trener ASW, Tomasz Pasek. - Walka z pewnością zakończyłaby się przed czasem, gdyby nie kontuzja, którą "Chińczyk" odniósł na jednym ze zgrupowań. Uraz wyraźnie ograniczał go w czasie tej walki. Był moment, w którym Kacper był naprawdę w złym stanie, ale to jest chłop ze stali - komentował.
Srebro full contact w kat. 86 kg wywalczył inny zawodnik ASW Rafał Gąszczak.

Zobacz naszych wojowników we Włoszech (Galeria zdjęć)

Złoto do Zielonej Góry przywiozła także Dominika Gleisner. Reprezentantka SKF Boksing okazała się najlepsza w low kick kat. 60 kg. - W starciu półfinałowym pokonała Rosjankę Annę Kutiavinę, a w finale wygrała z Francuzką Angeliną Panzą - zakomunikował trener Bogumił Połoński. Druga z jego juniorek, Kinga Szlachcic, wywalczyła wicemistrzostwo świata w formule full contact kat. 60 kg. We włoskich zawodach brał udział także Jakub Rychlikowski, ale nie zdołał stanąć na podium w kat. 71 kg juniorów starszych low kick.

Dwa brązowe medale padły łupem młodych przedstawicieli Legionu Głogów. Krążki zawisły na szyi Mariusza Lacha (K-1, 54 kg) oraz Krzysztofa Małeckiego (low-kick, 60 kg). - Mimo wszystko jestem dumny z ich postawy w ringu - przekonywał trener Maciej Domińczak.

W mistrzostwach wystartowało także trzech reprezentantów Gwardii Zielona Góra. Hieronim Piekuta, Marcin Polak i Dominik Szymczak wrócili bez zdobyczy medalowych.